Strona główna Aktualności Z miasta Wysadzić go nie można. Ale zniknie – jest pozwolenie

Wysadzić go nie można. Ale zniknie – jest pozwolenie

11

– Wykluczone jest wykorzystanie metod pirotechnicznych, natomiast wskazane jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu do wyburzania żelbetowych obiektów wielkogabarytowych – informuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy pabianickiego ratusza.

Dlaczego pomnika stojącego na Starym Rynku nie można wysadzić w powietrze? Bo wybuch mógłby zaszkodzić stojącemu nieopodal zabytkowi – kościołowi św. Mateusza.

– Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Pabianicach wydał pozwolenie na rozbiórkę pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe na Starym Rynku. O decyzji został poinformowany Urząd Miejski i Wojewódzki Konserwator Zabytków. Kolejnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy. Wkrótce ukaże się zaproszenie do składania ofert na rozbiórkę pomnika – dodaje Aneta Klimek.

11
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
8 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom

Wystarczyłoby sfrezować i dać dobremu graficiarzowi do pomalowania.
Ew. pomalować w żółte kaczuszki… 😉
A tak to w …oj kasy pójdzie za rozbiórke, zapewne do kieszeni zaufanego PiSiorka, ale coz, taki mamy klimat… :-/

Nolan

To Mackiewicz jest z PiS-u? Ciekawe rzeczy opowiadacie Tom

Nolan

Bo co by mógł uszkodzić???? Ludzie! W innych krajach wywalają w kosmos drapacze chmur, a te obok stoją jak stały, a wy tu – pani Klimek – jakieś farmazony sprzedajecie ludziom! Napiszcie, że was nie stać na firmę to ludzie zrozumieją, a nie jakieś kity z satelity

almostfamous

Dobra, wysadzą nogi na których stoi ten klocek i co dalej? Klocek się przewróci na bok i tak trzeba będzie go skuć bo przecież w pył się nie rozpadnie…

Szept odbytu

Co ma piernik do wiatraka? Pytam dlaczego została wykluczona od razu jedna opcja, bez sprawdzenia, a nie zakładam że to jedyna droga rozbiórki. Wiadomo jak się przewróci, wszystko się nie rozpadnie, ale sądzę że i tak będzie mniej roboczogodzin zajmie taki wariant rozbiórki niż od góry, chyba każda roboczogodzina kosztuje bo angażuje ludzi i sprzęt, a nikt za darmo nie będzie robił. Z resztą co ja wiem, przecież mamy w mieście wspaniałych ekspertów od budowy rond, od budowy geotermii, od modernizacji tramwaju więc do rozbiórki też pewnie jeden się znajdzie.

Szept odbytu

Zdaję sobie też sprawę z tego, że zaraz cały sztab od public relations mnie zje, przecież „niewygodna opinia” a wybory się zbliżają. Uroczyście oświadczam, że „lata mi to”, tylko dziwnym trafem jak rozmawiam ze znajomymi to wiele osób odwołuje się do moich, właściwie to nielicznych, komentarzy (nie wiedzą że to ja), więc chyba coś jest nie tak z połczynianami rządzących.

Szept odbytu

Odnoszę wrażenie że stwierdzenie, że może uszkodzić to jest tzw. „widzi mi się” ratusza. Przecież firmy zajmujące się wyburzeniami wysadzają m.in. kominy między starymi zabudowaniami, a ryzyko czy może uszkodzić czy nie jest szacowane jest długo przed wybuchem. Skoro (z tego co mi wiadomo, poprawcie mnie się mylę) nie było firmy która się tym zajmuje i nie oceniła ryzyka swoim fachowym okiem, skąd wiadomo o domniemanym ryzyku uszkodzenia?

Nochi

A pamiętasz ze księdzu od muzyki na starym rynku kościół miał się rozlatywac…..

Długosz

Pomnik denerwuje Niemców, więc trzeba go zburzyć-tak dla przypomnienia, no i oddać Stetin und Breslau.

Zenek

Najtaniej chyba byłoby skuć te „płaskorzeźby” ale widać chodzi o przekręcenie dużej kasy.

ceec

Po tych wszystkich wyburzeniach rzekomych pomników poprzedniej władzy i kreowaniu historii na nowo, zaczynam wątpić, że w Obozy Zagłady były Niemieckie… Naród bez przeszłości zniknie szybko, bo za 20 lat nawet nie będzie wiadomo, czy II wojna światowa miała miejsce. Dla mnie osobiście to chyba największy skok na kasę w świetle obecnego świeżo utworzonego prawa. Ten pomnik to Nasza historia i jaka by nie była, jest nasza, dlaczego to niszczyć. Zamiast jak tu pisali frezować, wystarczy otynkować i zrobić tablicę ogłoszeń dla mieszkańców, aby mogli za free powiesić swoje z jednej strony, a kolejne 3 ściany można też zagospodarować z… Czytaj więcej »