Strona główna Aktualności Wójt nie chciał pomóc uchodźcom? Jest lawina komentarzy

Wójt nie chciał pomóc uchodźcom? Jest lawina komentarzy

78
Adami Topolski - Wójt Gminy Ksawerów
Na Facebook’u pojawił się wpis dotyczący postawy wójta Adama Topolskiego ws. pomocy dla uchodźców. Autor wpisu sugeruje, że wójt nie krył niezadowolenia z faktu, że na terenie jego gminy pojawili się Ukraińcy uciekający przed wojną. 

Zostałem zaproszony na spotkanie z Panem Adamem Topolskim – Wójtem gminy Ksawerów. Z całym szacunkiem Panie „Wójcie” ale już po pierwszych Panach słowach, w których stwierdził Pan że jestem młody i dlatego najpierw działam potem myślę… poczułem się jakbym dostał mokrą ścierą prosto w twarz… Po kolejnych słowach, w których jak to Pan stwierdził narobiłem sobie problemów bo jeśli np. Któryś z naszych gości złamie sobie rękę to będę miał na głowie wszystkie służby, sprawiło że musiałem zbierać szczękę z podłogi… Gdy odpowiedziałem że służb się nie boje, Pan wójt stwierdził że to tyle z jego strony i po prostu sobie wyszedł…

Taki wpis pojawił się na profilu niedziałającego już sklepu rowerowego z ul. Łódzkiej w Ksawerowie, gdzie właściciele przygotowali 30 miejsc dla uchodźców. Na zdjęciach widzimy nowe łóżka z IKEA, magazyn z ubraniami, sterty pieluch. Pojawili się też pierwsi uchodźcy.

Wójt nie chciał odnieść się do wpisu.

– Winny się tłumaczy, więc nie będę się ustosunkowywał. Robimy to co powinniśmy i na co pozwalają przepisy – powiedział Adam Topolski.

Jak przekazał nam pan Przemysław, właściciel dawnego sklepu rowerowego, spotkanie z wójtem miało dotyczyć pozyskania pralki dla „ośrodka”.

– Po rozmowie z jednym z radnych zostałem zaproszony na spotkanie z wójtem, który miał pomóc. Niestety, spotkanie zakończyło się tak, jak opisałem w poście – mówi w rozmowie z nami ksawerowianin.

Wójt przekazał, że gmina nie chowa głowy w piasek i jako jedna z pierwszych przyjęła już ukraińskie dzieci do szkoły.

Jeśli ktoś chce wesprzeć finansowo to prywatne miejsce dla uchodźców z Ksawerowa (chodzi o bieżące koszty utrzymania), można dokonać wpłaty na portalu zrzutka.pl

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co nie może mieć swojego zadania musi być tak jak media nadają takie samo wytykanie jak ze srovidem kto myślał inaczej ten jest zły

Tu nie chodzi o racje, poglądy, przekazy medialne i przekonania, tu chodzi o pomoc ludziom, na których lecą bomby!

To gdzie jest Kursej szatan? Na zanzibarzE? Gdzie jest resztą oszołomów z granicy Białoruskiej i ludzie którzy obrażali policję

a gdzie ty jesteś , martwisz się o innych , powiedz co ty robisz w tej sytuacji ?

Kurdej-Szatan parę dni temu przekazała kilka toreb darów do jednego z punktów zbiórki.

Milionerka przekazała kilka toreb darów nie ośmieszaj się. Ta idiotka nie zmaże już swojej hańby.

To co ma zrobić według Ciebie, popełnić seppuku? Bez sensu takie gadanie.

A co przekazał Toni, że tak łatwo oczernia innych? Mówisz, że Kurdej-Szatan okryła się hańbą? To czym się okryli „artyści”, którzy pobrali honoraria za charytatywny koncert TVP na rzecz Ukrainy? A honoraria wzięli wszyscy za wyjątkiem zespołu Enej, a teraz prześcigają się w oświadczeniach, że o niczym nie wiedzieli a i wszystko przekazują Ukrainie.

Na pewno nie wypadało, żeby zwracał się w ten sposób jako człowiek, a tym bardziej jako przedstawiciel władzy…Pozdrawiam

Ale tu nie chodzi czy ma inne zdanie tylko o to w jaki sposób potraktował mieszkańców, którzy do niego przyszli. Nie każdą sprawę da się załatwić, to prawda. Ale Wójt to nie car tylko urzędnik i jest winien ludziom, którzy do niego przychodzą szacunek. A w opisanej sytuacji mamy typowy przykład arogancji władzy.

jasne że może , może jak najbardziej, ja też mam już zdanie o tym panu : niech idu w choj

A ja się zastanawiam jak to jest z przyjęciem do siebie na stan? w sumie wpuszczają do kraju każdego jak leci bez weryfikacji. nie wiesz na kogo trafisz. na jakieś patologiczną rodzinę , która później zasiedzi ci mieszkanie i nie będzie podstaw do wymeldowania? grupa 30 osób narobi ci kosztów, woda, prąd, śmieci. kto za to zapłaci. a właśnie śmieci – bez meldunku 30 osób + twoja rodzina płacicie nadal np. za 4 osoby od kubła?

W punkt 👍

Martwi się o oferującego pomoc, że nie będzie miał z czego zapłacić za prąd i wodę i chce mu zaoferować pomoc w opłatach.

zobaczymy jak za pół roku, kiedy zacznie brakować na prąd, gaz, wodę i śmieci, ci psioczący teraz na urząd, sami do niego przyjdą o zapomogę w ramach udzielanej innym pomocy.

Żal ci ? Co cię obchodzi ? Na jakiej podstawie twierdzisz, że mu braknie ?

Last edited 1 rok temu by Omg

siedziałem wtedy na kiblu i miałem taką wizję.
PS. firmy z rowerami nie dał rady utrzymać. a tu większa logistyka.

Widać, że na kiblu.

Też jestem zdania, że pogranicznicy powinni sprawdzać, czy osoby wjeżdżające na teren RP nie są patologiczne. I pobierać oświadczenie na piśmie, że nikomu nie zasiedzą mieszkania. Zresztą, gdy już na granicy ustalą, że rodzina nie jest patologiczna, to oświadczenie nie jest potrzebne.

Większej bzdury nie czytałam!

Ja też nie 😁😁👍👍👍

Super że pomagamy ale co z nimi będzie kiedy już się na dobre zadomowią opieka społeczna pomoże dzieci pójdą do szkoły i co dalej ?

To samo będzie, co z Polakami uciekającymi na Zachód w stanie wojennym. Zaczynali od obozów przejściowych a skończyli na pełnej samodzielności.

Spoko, Putin się dopiero rozkręca… sam się dowiesz na własnej skórze jak to jest się urządzać w obcym kraju…Wam się wydaje, że oni tu chcą być i na wakacje przyjechali… Granice były przed wojną na tyle otwarte, że każdy Ukrainiec mógł tu przyjechać a jakoś nie szturmowali naszych granic tak jak od 7 dni…

dokładnie, jakby to napisał Pan Jan powyżej „w punkt”. Co dalej? Staniemy się niewolnikami we własnym kraju? czy może będzie pełna miłości i wzajemnego szacunku asymilacja braci Lachów i braci Ukraińców jako jednej wielkiej rodziny tiaaaa

Widać, że już części wie lepiej, co nastąpi, więc po co te dywagacje 🙂 Serio jak komuś się dzieje krzywda, to kombinujecie Państwo czy opłaca się pomóc? I co dalej? A nie widzicie jak są wdzięczni? Spójrzcie na to z innej strony – takie wydarzenia łączą często na całe życie…I nie mam na myśli zasiedzenia, tylko chęci odwzajemnienia okazanej pomocy, budowa relacji ekonomicznych, wymiana kulturowa, masa naprawdę dobrych rzeczy. Wstyd mi za tych, którzy kalkulują, jeśli to wszystko ma się zawalić, to tylko przez takie postawy,

Cóż, takie czasy, że jak się przewrócisz, to szybciej zrobią ci zdjęcie i opublikują na FB, niż podadzą rękę, stąd takie kretyńskie komentarze tych co sami nic nie robią ale „martwią” się o tych co pomagają. Ja mam od wczoraj rodzinę z Ukrainy i jakoś nie przejmuję się, czy mi się „zasiedzą” i przy okazji proszę innych aby darowali sobie czułe słówka o tym, co mnie czeka za jakiś czas, oczywiście w trosce o mój byt. Nie bójcie się, nie pójdę do was mieszkać i niczego wam nie „zasiedzę”!

Kto będzie chciał zostać to zostanie, w Polsce brakuje rąk do pracy. Nie martw się na zapas. Ukraińcy to nie darmozjady, to naród zaradny, podobny do Polaków.

Od Pana Wójta czuć lekki smrodek ruskiej onucy.

Hehehe, dobre i trafne 😄👍👍👍

No i wyszło szydło z worka

Wszyscy muszą popierać oficjalną narrację, co nie? Chorzy jesteście ludzie….

Ale tam, paplaj sobie Nolan skolko godno! Tak, jak ktoś tu już celnie napisał, czuć silny smrodek ruskiej onucy z domieszką polskiej narodowej tromtadracji. Chorzy ludzie mają się dobrze, bo są zaszczepieni na takie dyrdymały, a zdrowi ludzie do lekarzy się nie wybiorą – tak mają, zostaje im tylko zimny kompres i oddech pełną piersią bez maseczki.

Nolan, to, że ktoś ma inną opinię od Ciebie, to nie znaczy że jest chory… Wójt jest przedstawicielem WŁADZY, a władza ma obowiązek zadbać o interesy mieszkańców, a zgłoszenie potrzeby pomocy u Wójta to właśnie taki interes. Wójt powinien co najmniej przeprowadzić MERYTORYCZNĄ i KULTURALNĄ rozmowę. Jeśli nie byłby Wójtem, to niech se myśli jak chce, nawet może być tak napuszony jak Ty

Cóż to, panie Przemku? Nie zamieszczamy już niezgodnych z oficjalną proukraińską linią komentarzy? Prawda – jak za starych dobrych czasów – zastępowana jest propagandowym bełkotem, a każdy kto ma inne zdanie jest zapewne moskiewskim szpiegiem, donosicielem i – a jakże – antyszczepionkowcem (choć na Boga, nie wiem co ma piernik do wiatraka?). Powiem Panu szczerze, że to żałosne i irracjonalne podejście. Nie dziwię się mediom głównego ścieku, że wpisują się w taką narrację (ze strachu przed prawdziwymi opiniami Polaków powyłączali nawet komentarze) ale tacy jak Pan niby niezależni dziennikarze? Zamieszczanie jedynie słusznej propagandy przeraża mnie, bo oznacza po prostu powrót… Czytaj więcej »

Brawo !

Może tu nie chodzi o prorosyjskie komentarze, ale o to, że jako rzetelny przedstawiciel mediów widząc drażliwy temat powinien Pan spróbować naświetlić przedstawiane wydarzenia z drugiej strony. A na razie wpisuje się Pan z narracją w definicję hejtu.
Uprzedzając – nie, nie jestem z żadną stron tego sporu powiązany, ale lubię obiektywizm, którego tu mi wyraźnie brakuje.

Może chodzi mu o przedstawienie sytuacji z punktu widzenia Ruskich, którzy w swojej telewizji mówią, że wyzwalają Ukrainę i wszyscy witają ich szczęśliwi i uśmiechnięci.

Może sam odpowiem o co mi chodzi – ani w artykule ani w opisie zdarzenia nie ma żadnych informacji na temat poglądów kogokolwiek na działania ruskich okupantów. Artykuł dotyczy pomocy i udziału w niej władz gminy – sugeruję zastanowić się chwilę zanim się zabierze głos be związku ze sprawą.

Naprawdę.

Sytuacja znana jest z emocjonalnego wpisu na facebooku – czy gdziekolwiek przedstawiona jest wersja drugiej strony? Jacyś świadkowie zajścia? Cokolwiek?

Facebook jest ogromną bańką informacyjną o czym doskonale Pan wie. Grupy ludzi myślących tak samo nie stanowią przekroju myślących. Tak działają wszelkie social media – takie współczesne kółka wzajemnej adoracji. Aby przedstawić fakty obiektywnie trzeba wyjść poza tę bańkę.

Przepraszam – mój błąd – źle odczytałem treść artykułu.
Jeszcze raz przepraszam.

Jak ma być przedstawiona wersja drugiej strony, skoro druga strona odmówiła komentarza i stwierdziła, że się nie będzie tłumaczyć ?

A odróżniasz dobro od zła, tak po prostu, bez kręcęnia i drugiego dna?

Odróżniam zarządzanie własnym majątkiem od zarządzania majątkiem mieszkańców.

Panie Przemku, nie rozmawia się z ruskimi trollami!

Oto, jaki mają związek antyszczepionkowcy z propaganda prorosyjską: http://ibims.pl/komunikat-ws-szerzenia-dezinformacji-ws-sytuacji-na-ukrainie-w-polskiej-przestrzeni-internetowej/
Ale pewnie cytowany „Instytut Badania internetu” zarządzany jest przez masonów i to wszystko kłamstwa.

Jaka jest ta „druga strona medalu”?

A ja sobie poczekam i popatrzę 🙂

Jestem szczeze za slowami wojta. Teraz kazdy boerze pod publike kur… a pozniej beda stac w panstwo w panstwie i plakac bo demoluja im mieszkanie a wyniesc sie noe chca.

Tobie nic nie zginie, sam zgnijesz w swoim luksusie!!!

Potwierdzam epaimfo jest antyrosyjskie

Potwierdzam – „Adam” jest pro-rosyjski.

Zobaczymy czy też tak będziecie zadowoleni jak was w pracy wymienią na nich . Pomóc pomocą ale skoro UE chce pomagać niech biora też Niemcy, Włochy i inne kraje a nie tylko my . Ale skoro pis obiecał im wszelkie świadczenia to nic dziwnego .

Najlepiej oglądać się na innych. Jak na południ Europy był kryzys migracyjny to głośno krzyczeliśmy, że uchodźcą jest się w pierwszym kraju, do jakiego się trafiło i to nie nasza sprawa. Teraz my jesteśmy tym pierwszym krajem. A przy okazji to Wielka Brytania już zadeklarowała, że przyjmie 200 tys. Ukraińców, a ty dalej krzycz „zobaczymy”.

Może już pan zapomniał jak Włochów i Niemców zalewała fala uchodźców. Wtedy Polacy bronili się jak mogli przed napadem Islamu. Staram się nie komentować nikogo ale czasem już nie mogę jaką ludzie mają krótką pamięć.

Bolo, z takim podejściem to ja już bym Cię wymieniła….

ONA czekam jak twoje dziecko wywala ze szpitala bo na jego miejsce bedzie trzeba polozyc ukrainskie dziecko jak wtedy bedziesz szczekac

Ciuś ciuś, kłamczuszku. Nieładnie.

Zamknij się Adam

Czy oprócz GSM masz jeszcze jakąś inną komórkę?

„Pan jest młody … ” stały tekst Adasia. Pamiętam jak przedstawiał swojego zastępcę, Pana Rafała Madaja. Ten sam styl, Pan Madaj spalił taką cegłę.

Odnośnie udostępnienia mieszkań dla uchodźców. Trzeba uważać, bo są już cwaniaczki które są już w Polsce od dłuższego czasu i szukają stancji za free. Sprawdźcie w paszporcie kiedy przyjechali !!!

Druga sprawa że gwarantem przejęcia uciążliwego lokatora powinna być gmina, tacy też się trafia. Mam nadzieję że przepisy się szybko, do tego stanu dostosują.

Wspierajmy uchodźców jak możemy, przeważnie są to kobiety z dziećmi. Wójt z Ksawerowa otrzymuje „czerwoną kartkę”. Oby nie musiał szukać pomocy u naszych zachodnich sąsiadów, z jedną walizką, głodny, przestraszony i zes..ny!!!

Ludzie a gdzie pomoc dla Polaków którzy np nie mają pracy a chcą ją znaleźć i nie mogą , nie radzimy sobie z własnymi problemami a szukamy sobie problemu własnymi decyzjami . Gdzie są te bogate kraje które mogą pomóc . Ukrecimy sami na siebie bata ale to wyjdzie z czasem .

Jak nie możesz sam sobie znaleźć pracy to idziesz do PUP-u i bierzesz co dadzą.

Pracy to jest dużo, nie ma jej dla ludzi z wykształceniem Michała. 😀

Standard wójta mówi „młody człowieku”, niestety wójta dopadła albo choroba wieku starczego, albo ten „stary” człowiek traci kontakt z rzeczywistością. Wójt działa despotycznie to wiadomo do której strony jest jemu bliżej.

szkoda że nie umieszczono tu pełnego wpisu z FB. tak tego z użytym wulgaryzmem w kierunku wójta. Koleś obraża się że potraktowano go młodo. Chcesz być traktowany jak dorosły to nie wypowiadaj się jak gimba. Po drugie „jakie pozyskanie pralki”? chyba urząd działa w zakresie prawa? jak sobie wyobrażasz kupienie pralki przez urząd dla prywatnego przedsiębiorcy? że jak miała by to księgowa opisać? Wójt cię zaprosił sam z siebie? Myślę że to ty się umówiłeś na spotkanie, żle się do tego przygotowałeś metorycznie i tak wyszło. Wójt ma rację „z tą złamaną ręką”. Gdyby wójt zorganizował jaką świetlicę i wpuścił… Czytaj więcej »

Wójt nie miał możliwości prawnej pomocy w zakupie pralki i dlatego próbował autorowi postu wmówić, że będzie miał przez uchodźców problemy, gdy któryś sobie złamie rękę ? I ten brak możliwości prawnej do mediów skomentował, że nie będzie się tłumaczył ? Słabiutkie, jak twój wpis.

Niczego nie zrozumiałeś z wpisu watchera.

Ojej

Wiadomo od dawna że ten wójt inteligencja nie grzeszy…..ale tym razem przebrała się miarka zrobię wszystko żeby nagłośnić zachowanie tego ignoranta……

Około miliona z nich zostanie w Polsce. Czy nas stać na ich utrzymanie. Już się mówi o znacznych ograniczeniach np w 500plus . A co pomocy Polakom przez Niemców to jej udzielania tylko tym z pochodzeniem niemieckim. Na pewno nie wpuszczono połowę innego kraju.

Tem wójt to pośmiewisko dla całej gminy, nie ma szacunku do ludzi, ma się tu za cara a słoma mu z butów wystaje, widzi tylko swoje koryto.