Strona główna Dzieje się Wodna impreza już w tę sobotę. Oj, będzie się działo

Wodna impreza już w tę sobotę. Oj, będzie się działo

3
Wodna zumba? Czemu nie! Animacje i rodzinne konkursy w wodnym namiocie to już tradycja.

20 stoisk, mnóstwo atrakcji i wspólna zabawa. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody zapowiadają się naprawdę obiecująco.

Sobotnią zabawę rozpocznie bezpłatny rajd rowerowy, na który do tej pory zgłosiło się już ok. 400 chętnych rowerzystów. Zapisy trwają jeszcze tylko dzisiaj! Rajd przewiduje dwie trasy: dla rodzin z dziećmi, liczącą 15 kilometrów oraz dłużą, a zarazem trudniejszą mierzącą 30 kilometrów.

O szczegółach rajdu i zapisach przeczytasz TUTAJ.

A co na pabianiczan czekać będzie podczas głównej części obchodów Światowego Dnia Wody? Atrakcje i zabawy nie tylko dla dzieci, ale m.in. dla sportowców i seniorów. Wśród 20 stanowisk pojawią się stoiska: łódzkiego ZOO, stoisko Grupowej Oczyszczalni Ścieków z makietą oczyszczalni, stoisko do malowania na wodzie, stoisko PCK (pokazy pierwszej pomocy), stoisko Grupy Wolontarystycznej Agrafka (gry i zabawy dla dzieci oraz malowanie twarzy), stoisko Pabianickiego Centrum Medycznego (badania poziomu cukru i ciśnienia), stoisko Zespołu Szkół nr 3 (fryzjer dla najmłodszych), stoisko Towarzystwa Miłośników Dziejów Pabianic (zajęcia archeologiczne, stare zdjęcia, gry i zabawy dla najmłodszych), stoisko Pabiks (konkursy sportowe) oraz wiele innych.

To nie koniec atrakcji: pokazy morsowania zaprezentuje grupa „O co biega”, pabianicki artysta „Kruk” wraz seniorami i juniorami stworzy wodne graffiti, na scenie wystąpią m.in. artyści z MDK-u oraz MOK-u, podopieczni Centrum Seniora, grupa teatralna Dla Niepoznaki, chór INCANTO oraz iluzjonista. Na pabianiczan czekać także będą bezpłatne smakołyki z grilla. 

I to nadal nie koniec niespodzianek.

– Największą atrakcją w tym roku będzie zjeżdżalnia pontonowa o długości 32 metrów i wysokości 6 metrów. Zapraszam także na godz. 13.00 na specjalny pokaz akrobacji, które artyści z teatru V6 będą prezentować 5 metrów nad ziemią – zdradza Krzysztof Rąkowski, kierownik Działu Rozwoju, Marketingu i Funduszy Zewnętrznych ZWiK.

Każde dziecko wchodzące na teren stacji otrzyma specjalną kartę, służącą do zbierania stempelków w poszczególnych punktach. Za zebrane znaczki najmłodsi dostaną nagrody niespodzianki.

Szczegóły dotyczące imprezy oraz godziny jej rozpoczęcia dostępne są na fanpage’u ZWiK. Warto pamiętać, że w sobotę uruchomiony zostanie bezpłatny autobus. Trasa przejazdu dostępna jest TUTAJ. Rozkład jazdy sprawdzisz TUTAJ.

 

3
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KRÓL JULIAN

komedianctwo zamiast marnować pieniądze na takie durne imprezy to przekażcie pieniądze na wybudowanie chociaż jednej studni w Sudanie tam się wody nie marnuje na głupoty i każdy się ucieszy

Pabnin

Nie mogą przekazać, bo to nie zapewni im głosów przy wyborach. Tutaj za nasze pieniądze kupują sobie głosy. A ludzie głupi bawią się bo myślą, że za darmo, a wszystko oddają im w opłatach.

Zalany

wodną imprezę to mieliśmy wczoraj podczas ulewy! studzienki nie dawały rady ogarnąć wody z ulic i chodników. Ale kto by się tam przejmował. Ważniejsza organizacja impry przez pół roku, baloniki i pierdoły. A do roboty nie ma …