Strona główna Aktualności Z miasta Tutaj będzie miejsce na relaks

Tutaj będzie miejsce na relaks

1

Trzydzieścioro dzieci i młodzieży, podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego „Junior” przy Miejskim Centrum Pomocy Społecznej, zostanie objętych projektem, którego celem jest… rozwój zmysłów.

Pieniądze na ten cel, w wysokości 5 tys. zł, pozyskano od sieci sklepów Pepco. Aby je otrzymać, konieczne było złożenie wniosku. Przygotowali go wspólnie pracownicy „Juniora” i wolontariusze grupy wolontarystycznej „Agrafka”. Większa część otrzymanej kwoty „pójdzie” na utworzenie sali relaksacji w siedzibie placówki przy ul. Partyzanckiej 31.

– Powstanie tam miejsce, w którym dzieci i młodzież (od 7 do 17 lat – przyp. red.) będą mogły się wyciszyć, odpocząć przy dźwiękach spokojnej muzyki, zapomnieć o istnieniu smartfonów. Salę wyposażymy m.in. w pufy i fotele, rolety oraz sprzęt grający – wyjaśnia Kamila Pokora, kierownik „Juniora”.

W ramach projektu „Zmysły Juniora”, bo tak się ona nazywa, zaplanowano szereg zajęć, które przez odpowiednie bodźce mają stymulować zmysły. To m.in. muzykoterapia (słuch), warsztaty kulinarne (smak i węch), udział w przedstawieniu teatralnym i warsztaty fotograficzne (wzrok), zajęcia plastyczne, manualne, dekoracyjne (dotyk). Do ich prowadzenia zostaną zaproszeni profesjonaliści, m.in. psycholog, kucharz i fotograf.

– Umowę o finansowanie podpiszemy lada dzień. Oprócz tych 5 tys. zł dostaliśmy jeszcze 1 tys. zł na zakupy w sklepach „Pepco” – dodaje Anna Wendler, pracownik „Juniora” i wolontariusz „Agrafki”.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Małe sprostowanie: Nie wolontariusze JUNIORA, ale jego pracownicy wraz z wolontariuszami „Agrafki” napisali ten projekt.