3

Na bocznym boisku MOSiR-u w Pabianicach odbył się dziś sparing z udziałem Burzy Pawlikowice i Widzewa.

Burza Pawlikowice – TMRF Widzew Łódź 2:2 (1:2)

Bramki: Kamil Czekalski 2 – Marcin Ślaski 2.

Rywalem 10. drużyny A-klasy po jesieni czyli Burzy Pawlikowice nie był jednak I-ligowy Widzew Łódź, a grający w B-klasie TMRF Widzew Łódź. To zespół założony przez kibiców łódzkiej drużyny latem ubiegłego roku i z nich złożony. W swoim debiutanckim sezonie po jesieni jest liderem swoich rozgrywek, więc już za pół roku może być rywalem m.in. właśnie zespołu z Pawlikowic. W TMRF-ie gra m.in. były zawodnik pabianickiego Włókniarza – Krystian Bielecki.

Pierwsza bramka w spotkaniu rozegranym na bocznym boisku MOSiR-u za rozebraną halą OBT padła dopiero w 31. min gdy indywidualnie przedarł się doświadczony 32-letni Marcin Ślaski. Mający za sobą występy m.in. we Włókniarzu Zgierz zawodnik oddał strzał lewą nogą z narożnika pola karnego i otworzył wynik spotkania. Sześć minut później w polu karnym faulował 40-letni Rudolf Siedlecki, a „jedenastkę” na bramkę zamienił ponownie Ślaski. Tuż przed przerwą strzałem w dalszy róg bramkę kontaktową dla Burzy zdobył Kamil Czekalski. Wcześniej dwukrotnie niecelnie uderzał Mateusz Stępień.

W drugiej połowie pojedynek nadal był wyrównany i obfitował w dużą liczbę męskich starć. Ostatecznie wynik końcowy na 2:2 ustalił ponownie Czekalski. Rywale także mieli swoje okazje m.in. za sprawą Ślaskiego i Mateusza Kuraka, ale mecz zakończył się remisem.

W zespole Burzy testowani byli doświadczeni stoperzy z Jutrzenki Bychlew – Rudolf Siedlecki (wcześniej m.in. Orzeł Piątkowisko) i Jakub Duszyński (wcześniej m.in. Włókniarz Pabianice i GLKS Dłutów), a w środku pomocy zagrał także 48-letni trener Piotr Urbaniak.

Na spotkaniu pojawiła się około 100-osobowa grupa sympatyków Widzewa z Elity Pabianic, która rozwinęła transparent z napisem „Władcy miasta Pabianic” i prowadziła doping dla łódzkiej drużyny. Nie obyło się też bez pirotechniki, odpalone zostały race.

Burza: Nowak – Marcin Stępień, Siedlecki, Duszyński, Molski – Czekalski, Urbaniak, Mateusz Stępień, Pik, Cichomski – Barabasz. Na zmiany: Wiszowaty, Ciekański.