Strona główna Na sygnale Kryminalne Weekendowy nalot na nielegalną fabrykę papierosów w centrum

Weekendowy nalot na nielegalną fabrykę papierosów w centrum

0

Potężna wytwórnia papierosów działała nielegalnie w w pofabrycznej hali w centrum Pabianic. Zabezpieczono 131 200 szt. pełnowartościowych papierosów. To ponad 6,5 tysiąca paczek.

Do nalotu doszło w miniony weekend. W hali odkryto dwa metalowe garaże, a w nich maszynę i inne urządzenia, surowce i materiały do produkcji i konfekcjonowania papierosów oraz gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie, na kontrolowanym terenie zabezpieczono 131 200 szt. pełnowartościowych papierosów bez akcyzy oraz 56 kg wybrakowanych papierosów. Znaleziono również 433 kg krajanki tytoniowej, z której można by wyprodukować ponad 400 tys. szt. kolejnych papierosów.

Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch obywateli Polski i obywatela Ukrainy, w wieku od  46 do 50 lat. W ich mieszkaniach i pojazdach funkcjonariusze zabezpieczyli dowody rzeczowe, świadczące o udziale zatrzymanych w nielegalnym procederze.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów i zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawcom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Zabezpieczone wyroby akcyzowe i urządzenia trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, a czas trwania procederu i jego rzeczywisty rozmiar ustali postępowanie prowadzone przez Łódzki Urząd Celno Skarbowy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments