Strona główna Na sygnale Kryminalne Nielegalna produkcja warta 2,5 mln zł

Nielegalna produkcja warta 2,5 mln zł

1

Policjanci z Pabianic zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili w jednym z magazynów na terenie Pabianic produkcję aromatów do fajek wodnych.

– Policjanci z Referatu ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji pabianickiej policji bazując na wiedzy operacyjnej ustalili, że w jednym z magazynów na terenie Pabianic znajduje się nielegalna produkcja wyrobów bez polskich znaków akcyzy – informuje rzecznik prasowy policji.

Funkcjonariusze przeszukali dokładnie teren wytypowanej posesji. W pomieszczeniach magazynowych ujawnili ponad 200 kartonowych pudeł z wkładami do shishy, 120 kg liści tytoniowych, 70 kg krajanki tytoniowej, prawie 1500 kg odżałowanych liści tytoniowych  oraz urządzenia i półprodukty służące do produkcji nielegalnych wyrobów.

W innym pomieszczeniu zabezpieczono kilkanaście  pudeł z fajkami wodnymi. Policjanci zarekwirowali bezakcyzowy towar jak i komponenty służące do jego wytwarzania.

Śledczy szacują, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę skarbu państwa sięga blisko 2,5 mln złotych. Przed  posesją zostali zatrzymani również dwaj mężczyźni w wieku 22 i 44 lat, którzy Volkswagenem przewozili nielegalny towar. Samochód  załadowany był  pudłami z wkładami do shishy. Podejrzani usłyszeli już zarzuty z kodeksu karno-skarbowego.  Młodszy z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem. Policjanci traktują sprawę jako rozwojową i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piaskowy dziadek

Panatwo policyjne