Strona główna Na sygnale Kryminalne Bezrobotny pabianiczanin kierował gangiem

Bezrobotny pabianiczanin kierował gangiem

0

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dziesięć osób, podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Liderem grupy był 35-letni bezrobotny z Pabianic w województwie łódzkim – twierdzi Straż Graniczna.

Funkcjonariusze z Placówki SG Lubaczowie w okresie od czerwca 2016 r. do końca 2017 r. rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się skupowaniem, przechowywaniem, przewożeniem i dystrybucją papierosów przemyconych z Ukrainy do Polski.

W ramach prowadzonego śledztwa, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy który wykazał, że grupa przestępcza działała na terenie trzech województw: podkarpackiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Proceder przestępczy polegał na skupowaniu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a następnie tworzeniu sieci dystrybucji z rejonów przygranicznych w głąb terytorium Polski. Transport papierosów do Łodzi i na zachód Polski odbywał się przy wykorzystaniu specjalnie skonstruowanych skrytek w busie, albo w samochodach osobowych należących do członków grupy. Ciekawostką było to, że wracający z Łodzi na Podkarpacie pojazd był ponownie wykorzystany, tym razem do przewożenia skażonego spirytusu. Jak wyjaśnili podejrzani, spirytus rozlewano do litrowych butelek i na przygranicznych bazarach sprzedawano jako ukraiński – opisują proceder funkcjonariusz SG.

Prowadzone śledztwo pod nadzorem Prokuratora Okręgowego w Przemyślu doprowadziło do zgromadzenia materiałów na podstawie, których ustalono, że grupa przestępcza wprowadziła do obrotu tzw. „lewiznę” – nie mniej niż 392 455 paczek papierosów, 2 829 litrów spirytusu, 120 kg suszu tzw. ,,krajanki” tytoniowej, wszystko o łącznej wartości rynkowej 5 363 799 złotych.

W ramach prowadzonego śledztwa do chwili obecnej zatrzymano 10 osób. Marcinowi H. z Pabianic Prokurator Okręgowy w Przemyślu postawił zarzut  kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Dziewięciu osobom postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnieniu przestępstw skarbowych.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu zastosował wobec zatrzymanych dozory policji, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe. W związku z zgromadzonym obszernym materiałem niewykluczone są dalsze zatrzymania osób współpracujących z grupą przestępczą.

REKLAMA
Poprzedni artykułNa balu zebrano 120 tys. złotych
Następny artykułPomnik musi być wyburzony. Natychmiast!
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments