Strona główna Na sygnale Kryminalne Kontrabanda warta 350 tys. złotych

Kontrabanda warta 350 tys. złotych

0

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 420 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, kilkanaście litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz ponad kilogram krajanki tytoniowej.

Policjanci z Referatu ds. Przestępczości Gospodarczej i Korupcji pabianickiej policji ustalili, że na terenie jednej z posesji w Pabianicach znajdują się wyroby bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze przeszukali dokładnie teren, gdzie mogła znajdować się kontrabanda. W pomieszczeniach mieszkalnych, magazynowych i zaparkowanych tam pojazdach ujawnili ponad 100 kartonowych pudeł typu ,,pizza”. W środku znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy, opakowania i etykiety do różnych marek papierosów. Dodatkowo ujawniono kilkanaście litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia i ponad i kilogram krajanki tytoniowej.

Śledczy szacują, że straty z tytułu nieodprowadzenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa sięgają ponad 350 tys. złotych. Policjanci zarekwirowali lewy towar. Zatrzymali również 37-latka trudniącego się nielegalnym procederem. Podejrzany usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Odpowie również za nielegalne używanie znaków towarowych. Sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Poprzedni artykuł14,5 tys. zł za czyste wiaty
Następny artykułZdyscyplinowali pieszych i rowerzystów
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments