Strona główna Aktualności Nowi posterunkowi w naszej komendzie

Nowi posterunkowi w naszej komendzie

0
Ślubowanie odbyło się na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi (fot. policja).

Do pabianickiej policji wstąpiło czworo funkcjonariuszy. Wszyscy są posterunkowymi. Po zakończeniu szkolenia czeka ich praca w wydziale prewencji. 

Policjanci złożyli już ślubowanie, wraz z 85 innymi, którzy zasilą szeregi rozmaitych komend w regionie i z rąk inspektora Andrzeja Łapińskiego, komendanta wojewódzkiego, odebrali służbowe legitymacje.

KPP w Pabianicach przyjęła w swoje szeregi trzech mężczyzn w wieku 20, 23 i 27 lat oraz 23-letnią kobietę. Cała czwórka jest z terenu naszego powiatu.

– Już wkrótce posterunkowi podejmą szkolenie w ramach kursu podstawowego. Po sześciu miesiącach nauki i jego pozytywnym zakończeniu wrócą do naszej komendy i rozpoczną trzyletni okres adaptacji zawodowej – wyjaśnia nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy.

Pabianicka policja liczy 217 etatów. Chętnie powiększyłaby jednak stan osobowy, dlatego nabór jest prowadzony cały czas. Kolejne przyjęcia zostały zaplanowane na 7 marca, dlatego ci, którzy w najbliższym czasie złożą dokumenty, mają tam szansę na pracę. Ilu konkretnie?

– Na tę chwilę mamy czternaście wakatów – odpowiada rzecznik.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o