Strona główna Aktualności Z miasta Uroczystości w Pabianicach

Uroczystości w Pabianicach

1

Przed nami Dzień Patrona i Święto Wojska Polskiego. Będą uroczyste msze święte i piknik 

14 sierpnia obchodzimy Dzień Patrona Pabianic. Z tej okazji przed pomnikiem św. Maksymiliana Marii Kolbego przy kościele św. Mateusza władze samorządowe miasta i powiatu wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich złożą symboliczne wiązanki. Uroczystości zaplanowano na godz. 12.00.
O godz. 12:30 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach zostanie odprawiona uroczysta msza święta. W parafii będzie odpust.

15 sierpnia odbędą się powiatowo – miejskie uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego. Rozpoczną się o godzinie 9:3 mszą świętą w kościele św. Mateusza w Pabianicach zamówioną przez władze samorządowe powiatu pabianickiego i miasta Pabianic.

Po mszy świętej ok. godziny 11:15 delegacje zbierają się przed bramą cmentarza rzymskokatolickiego, gdzie nastąpi złożenie kwiatów przed pomnikiem „Bohaterom Poległym w Obronie Ojczyzny 1939 roku”, następnie przy tablicy Józefa Salwy (obrońcy miasta z 1939 roku) oraz przed pomnikiem Armii Krajowej i Szarych Szeregów.

O godz. 15.00 na placu przed kościołem św. Mateusza rozpocznie się piknik patriotyczny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Klub Gazety Polskiej zaprasza na Festyn Patriotyczno-Rodzinny.W programie konkursy,występy,rozrywka intelektualna dla dzieci i młodzieży.Będzie też wspólne śpiewanie.Będzie także losowanie głównej nagrody-tabletu.Do wygrania również mikser i słuchawki. Siły wzmacniać będą kiełbaski z grilla.
Serdecznie zapraszamy.