Strona główna Sport Piłka nożna Festiwal zmarnowanych sytuacji przy Sempołowskiej

Festiwal zmarnowanych sytuacji przy Sempołowskiej

0

PTC w ostatnim sparingu przed okręgowym pucharem Polski zmierzyło się z Jutrzenką Bychlew. Mimo wielu dogodnych sytuacji, „Fioletowi” zakończyli spotkanie wynikiem 3-0 (2-0).

Kadra PTC ciągle nie jest w pełni kompletna. Kilku zawodników leczy urazy lub znajduje się na wakacyjnych rozjazdach. Mimo tego, w składzie znaleźli się napastnicy czyli Piotr Szynka i Mateusz Żabolicki. Od samego początku gospodarze ruszyli na rywala. Skutek odniosło to już w 4 min. spotkania. Po rzucie rożnym w polu karnym doszło do zamieszania. Bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, a tam dopadł do niej Żabolicki, który spokojnie umieścił piłkę w siatce. Później przy jednej z akcji urazu doznał Adrian Kopka i już w 8 minucie na boisku musiał zameldować się Radomir Znojek. Następne minuty mijały pod znakiem niewykorzystywanych sytuacji. Padła nawet bramka ze spalonego. Sytuacja zmieniła się w 28 min. meczu, gdy „Żaba” otrzymał podanie ze skrzydła i oddał strzał w krótki róg bramki. Tym razem bramkarz był bezsilny i wynik spotkania zmienił się na 2-0. Do końca pierwszej połowy grę prowadzili pabianiczanie, jednak mimo kilku sytuacji nie zdołali podwyższyć.

W drugiej połowie znów do ataku ruszyli gospodarze. Przed dogodnymi sytuacjami stawali kilkukrotnie: Szynka, Żabolicki i Cukierski. Piłka nie potrafiła jednak znaleźć drogi do bramki i mijała ją lub trafiała w bramkarza. Do bardzo groźnej sytuacji doszło w 64 min. meczu. Dwóch zawodników walczyło o górną piłkę i doszło między nimi do zderzenia głowami. Na miejsce została wezwana karetka. Jacka Hilera zabrano do szpitala na badania i zszycie rany. Gorzej sytuacja miała się z zawodnikiem gości. Jego łuk brwiowy został rozcięty w iście bokserskim stylu. W tej sytuacji, po wykorzystanej w pierwszej połowie zmianie, PTC kontynuowało grę w dziesiątkę. Mimo tego, zawodnicy „Fioletowych” stawali przed kolejnymi dogodnymi sytuacjami. W 75. minucie hat-tricka skompletował Żabolicki i zakończył strzelanie w tym meczu. W końcówce spotkania doszło do kolejnego starcia i goście ostatnie minuty także grali w dziesiątkę.

Bramki: Żabolicki (4, 28 , 75)

Skład: Wilczyński, Kopka (8 min. R. Znojek), Sikorski, B. Znojek ,Dudziński, Hiler, Kling, Testowany, Cukierski, Szynka, Żabolicki.

Następne spotkanie PTC rozegra 17 sierpnia. Zmierzą się oni w II rundzie okręgowego pucharu Polski z Burzą Pawlikowice.