Strona główna Na sygnale Kryminalne Ukradł skuter kumplowi od kieliszka

Ukradł skuter kumplowi od kieliszka

0
24-latek pił alkohol z  o 10 lat starszym kompanem. Po zakrapianej imprezie zabrał klucze do komórki i wyjechał na miasto skradzionym skuterem. Za ten wyczyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

9 maja o godzinie 2.20 policjanci z pabianickiej patrolówki interweniowali w związku z kradzieżą skutera. Do zdarzenia doszło na ulicy Reymonta w Pabianicach.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że zaprosił do mieszkania znajomego, z którym wspólnie spożywał alkohol.  W pewnym momencie 24-latek wyciągnął klucze z zamka w drzwiach, bez wiedzy i zgody właściciela. Następnie za ich pomocą dostał się do komórki, w której znajdował się motorower. Mężczyzna uruchomił pojazd i ruszył w kierunku ulicy Zamkowej w Pabianicach – opisują zdarzenie policjanci.

34-letni pokrzywdzony widział z okna mieszkania, jak nieuczciwy kolega odjeżdża na jego skuterze. Sprawa została zgłoszona na policję. Właściciel wycenił wartość strat na kwotę 5000 złotych. 11 maja 2023 roku kryminalni z pabianickiej komendy zatrzymali 24-latka i odzyskali skradziony motorower. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że pojazd pożyczył od kolegi. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments