Strona główna Aktualności Uczniowie z ZS nr 3 w Pabianicach wyjechali na praktyki do Grecji

Uczniowie z ZS nr 3 w Pabianicach wyjechali na praktyki do Grecji

3

W dniach od 30.04.2023 do 13.05.2023 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 im. Legionistów Miasta Pabianic w Pabianicach wzięli udział w mobilności edukacyjnej realizowanej w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1 Mobilność edukacyjna, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe uczniów i kadry (projekt o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000063182).

W projekcie brało udział 26 uczniów z klas 4 o profilach technik fotografii i multimediów oraz technik logistyk, 2 opiekunów i 1 nauczyciel przedmiotów zawodowych, technik hotelarstwa (obserwacja pracy – Job shadowing).

Młodzież biorąca udział w mobilności w Grecji uczestniczyła w zajęciach teoretycznych i praktycznych, których celem był kompleksowy rozwój kompetencji i umiejętności, wzrost kwalifikacji zawodowych, językowych oraz personalno-społecznych.

Dzięki zajęciom praktycznym w firmie Geobright w Makrychori, hurtowni napoi Koutalias w Nei Pori, czy na Uniwersytecie TEI w Katerini uczniowie klasy 4 TLp mieli okazję poznać i doświadczyć realiów pracy logistyka w innym kraju.

Podobnie uczniowie klasy 4TFo, mogli rozwijać swoje umiejętności i czerpać z doświadczeń fotografa z Grecji, który prowadził zajęcia praktyczne. Efektem tej pracy była wystawa zdjęć wykonanych w czasie projektu.

Nauczyciel hotelarstwa biorący udział projekcie miał szansę obserwować i uczestniczyć w różnych aspektach pracy hotelu, co pozwoliło na zaznajomienia się z nowinkami technicznymi i organizacyjnymi tej instytucji.

Ponadto, dzięki licznym konkursom fotograficznym, plastycznym oraz grom terenowym młodzież mogła wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością współpracy i komunikacji. Uczniowie poznawali również kulturę kraju partnera poprzez naukę greckich tańców i degustację potraw.

Dzięki wycieczkom, które były organizowane w czasie wolnym, uczestnicy projektu mogli dowiedzieć się więcej na temat historii, tradycji i zwyczajów Grecji oraz poznać atrakcje turystyczne tego kraju. Uczniowie i nauczyciele mieli szansę zobaczyć Meteory, wyspę Skiathos, plażę Koukounaries, Panteleimonas, Litochoro, zamek w Platamonas oraz Saloniki.

REKLAMA
Poprzedni artykułStało się! Pierwszy tramwaj przejechał przez Pabianice
Następny artykułPabianiczanin pracował przy filmie Transformers: „Rise Of The Beasts”
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Radość wymalowana na twarzach

Połowa smutna jak na kolonii karnej 🙂 Ciekawe o czym myśleli podczas robienia zdjęcia 🙂
Ciekawe czy wszyscy wrócą…

[`] …