Strona główna Aktualności Tutaj się nie obijają. Posterunek policji już wymurowany

Tutaj się nie obijają. Posterunek policji już wymurowany

6
Trwają prace przy budowie posterunku policji w Hermanowie (gmina Pabianice). Tutaj na co dzień pracować będzie 10 funkcjonariuszy. 

Prace na działce pod numerem 24E, o powierzchni 2300 metrów kwadratowych rozpoczęły się pod koniec lutego. Po dwóch miesiącach wymurowany został już budynek główny oraz dwustanowiskowy garaż.

Powierzchnia użytkowa posterunki wyniesie 200 metrów. Na parterze znajdą się m.in. dwa pokoje biurowe (w tym jeden do przyjęć interesantów), poczekalnia, toaleta i kotłownia. Pierwsze piętro również zajmą biura, będą tam również łazienki z natryskami, szatnie i pomieszczenie socjalne. Przed posterunkiem będzie też służbowy parking z siedmioma miejscami dla pracowników oraz z dwoma na samochody służbowe, a także trzy stanowiska dla interesantów.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, która ogłosiła przetarg na tę inwestycję, powierzyła ją firmie z Człuchowa. Przedstawiona przez nią oferta opiewała na 1 771 200 zł i spośród wszystkich czterech, które wpłynęły była najtańsza. 

Zgodnie z warunkami umowy roboty budowlane mają zakończyć się do 20 listopada bieżącego roku, a obiekt powinien być gotowy do użytku tydzień przed świętami Bożego Narodzenia.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze ze dzialeczka za darmo bo tak to by bylo 2 milony, a sprawy po miesiacu i tak beda sie konczyc z powodu braku dowodów..

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić sens tego marnotrawstwa? Posterunek za prawie 2 miliony na wsi pełnej rezydencji. Nie widzę żadnego zapotrzebowania na coś takiego w tym miejscu, ani w ogóle na terenie powiatu nie ma to najmniejszego sensu. Jedyną sensowną teorią jest żądza do dalszego dyscyplinowania ludności i budowa państwa policyjnego.

Co za idiotyczna inwestycja …………..

to będzie taki pabianicko – hermanowski 13 posterunek

Tempo realizacji może szybkie ale pod względem jakościowym to udziechcony ten budynek.

I tak za dobry dla nich..