W miniony weekend w Hali Powiatowej odbył się turniej szczypiornistów w kategorii masters. W zmaganiach brało udział 12 ekip.

W turnieju poza mężczyznami rywalizowały także kobiety. Wśród pięciu drużyn grających w systemie każdy z każdym, najlepsze okazały się piłkarki ręczne Skry Warszawa. Pokonały one Wilanowie Warszawa 5:7, Płock 5:3 oraz Gdańsk 8:6, a także przegrały 5:8 z Toruniem. Ostatecznie i tak dało im to złote medale. Klasyfikacja generalna w kategorii kobiet wyglądała następująco:

1. Skra Warszawa
2. Amatorska Gdańsk
3. Bad Girls Płock
4. Wilanowia Warszawa
5. DSS Toruń

Jeśli zaś chodzi o klasyfikację mężczyzn, to osiem występujących ekip podzielono na dwie grupy. MHT Pabianice wystawiło dwa składy i oba znalazły się w grupie A. Pierwszy skład pokonał MKS Wieluń 12:9, MHT II Pabianice 10:7 oraz Masters Warszawa 9:8, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Drugi skład przegrał za to z Masters Warszawa 10:6, ale zdołał pokonać MKS Wieluń 10:3. W grupie B triumfował zespół Wialan Tarnów, który podobnie jak MHT Pabianice zanotował komplet zwycięstw.

Dzięki wcześniejszym rezultatom w finale naprzeciw siebie stanęły ekipy MHT Pabianice oraz Wialan Tarnów. Ostatecznie lepsi okazali się pabianiczanie, wygrywając 13:8 i sięgając po puchar. Natomiast w meczu o trzecie miejsce ChKS Łódź pokonał Masters Warszawa 5:12.

Klasyfikacja generalna wyglądała następująco:

1. MHT Pabianice
2. Wialan Tarnów
3. ChKS Łódź
4. Masters Warszawa
5. MKS Wieluń
6. MMTS Kwidzyń
7. Górnik Złotoryja

Nie zabrakło także licznych wyróżnień indywidualnych. Wśród kobiet MVP wybrano Barbarę Lewandowską ze Skry Warszawa. Królową strzelczyń została Anna Pawłowska z DSS Toruń, a najlepszą bramkarką wybrano Wiesławę Zydowic (Amatorska Gdańsk).

Za to wśród mężczyzn MVP został Ryszard Klimczak z MHT Pabianice, królem strzelców wybrano Bartłomieja Kiełbasińskiego z ChKS-u Łódź, a najlepszym bramkarzem był Marcin Zajkiewicz z MHT Pabianice.

MHT Pabianice: (Zajkiewicz, Wiśniewski, Klimczak, Konicki, Matyjasik, Stawicki, Bilewicz, Mielczarek, Miller, Drożdżowski, Rutkowski).

MHT II Pabianice: (Brański, Galor, Zajączkowski, Jaworski, Tatarowicz, Kosmala, Stawicki, Bilewicz, Wiśniewski).

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments