Strona główna Aktualności Historia miasta na ścianie wymalowana

Historia miasta na ścianie wymalowana

6

Ogromny mural nawiązujący do historii Pabianic powstał na ścianie kamienicy usytuowanej przy zbiegu ul. Warszawskiej i Bóźnicznej.

Autorem tego muralu jest Kruk, czyli Adam Wirski. Ogromne malowidło to z jednej strony wizytówka budowanego centrum handlowego, z drugiej nawiązanie do pabianickiej historii włókienniczej.

– Widzimy dawną tkaczkę, która przedziera włókna na krośnie. Druga kobieta to jej praprawnuczka, która już robi zakupy w starej fabryce, gdzie jej babcia pracowała – tłumaczy kruk. Więcej w materiale WIDEO.

Przy muralu pracował również Damian Lotczyk.

REKLAMA
Poprzedni artykułSamozapłon na parkingu
Następny artykułTurniej mikołajkowy za nami. Pabianiczanie górą (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo dla Kruka!!!!!! Działaj chłopie dalej

Sorry Adam, ale może byś się przejechał do Łodzi, poprzeglądał jakieś albumy o street art. Pomysł połączenia historii i teraźniejszości Ok, ale wykonanie i to jeszcze w dodatku w połączeniu z kolejną galerią. Wyglada jak lokowanie produktu.

No przecież on tego za własne pieniądze nie robi tylko dostaje kasę od wykonawcy. Więc kto daje kasę ten ustala co ma być na ścianie, proste.

Praprawnusiu, dlaczego masz takie wielkie zęby?

Nie jest chyba tak źle?

to nie mural a reklama nowej galerii. właściciel galerii rozumiem będzie miesięcznie płacił abonament od reklamy i formatu oraz strefy miasta wg cennika UM? Bo ja za małego standa przy sklepie muszę płacić! Rozumiem że cześć kasy za reklamę właściciel budynku otrzymał?
Aby nie było – murale, fajne grafiki TAK – reklamy – NIE