Masters Handball Team Pabianice zorganizował w naszym mieście kolejną edycję mikołajkowego turnieju piłki ręcznej masters. Szkoda tylko, że zawodnicy zapomnieli o świątecznej atmosferze i na parkiecie zamiast rzucać piłką, rzucali się na siebie.

Gospodarze w grupie mierzyli się z Masters Warszawa, Masters Kwidzyn oraz WKS-em Śląskiem Wrocław. Nasi szczypiorniści, którzy ostatnimi czasy wygrywają turniej za turniejem, odnieśli w tych spotkaniach trzy zwycięstwa: kolejno 7:4, 7:6 i 11:4. Dało im to awans do finału imprezy, w którym mieli się zmierzyć z najlepszą drużyną grupy B – Wialanem Tarnów.

Rywale z Tarnowa nie mieli zamiaru grać czysto

Już w meczach o niższe miejsca między zawodnikami różnych drużyn iskrzyło. Kulminacja tego typu zachowań przyszła niestety w finale. Na początku MHT szybko wyszło na prowadzenie 3:0. Tracący grunt pod nogami goście zaczęli zatem pogrywać coraz ostrzej i to w złego tego słowa znaczeniu. Co chwilę na parkiecie lądował kolejny gracz z Pabianic. Dało to naszej drużynie kilka karnych i na tablicy widniał rezultat 7:4.

Wtedy jednak doszło do kolejnego ostrego faulu, po którym szczypiornista MHT nie wytrzymał. Obie drużyny doskoczyły do siebie próbując rozdzielać swoich kolegów, ale w kilku przypadkach pięści i tak poszły w ruch. Na nic zdawało się uspokajanie ze strony sędziów i kolegów z ławki. Emocji nie studziły też czerwone kartki, które sypały się jedna za drugą. W końcu, po bardzo długich pertraktacjach udało się wrócić do grania.

Ostatecznie, MHT wygrało to spotkanie 9:7, a w efekcie cały turniej. Zawodnicy Wialana Tarnów nie potrafili jednak pogodzić się z porażką. Ze strony trenera przyjezdnych sypały się w stronę ustawiających się do zdjęcia pabianiczan niecenzuralne słowa. Za to rezerwowy bramkarz z Tarnowa postanowił zdjąć część swojej garderoby i dobitnie pokazać gdzie ma triumf zawodników MHT. Wydaje się zatem, że goście raczej nie będą mile widziani na kolejnej edycji turnieju.

Klasyfikacja generalna:
1. MHT Pabianice
2. Wialan Tarnów
3. MMT Kwidzyn
4. Oldboys Poznań
5. MKS Wieluń
6. WKS Śląsk Wrocław
7. Górnik Złotoryja
8. Masters Warszawa

Najlepszym zawodnikiem wybrano Tomasza Mielczarka z MHT Pabianice.

W rywalizacji brały również udział drużyny kobiece. Najlepsze okazały się szczypiornistki Victoria Team, a za nimi uplasowały się Skra Warszawa, Collected Team, Bad Girls Płock, DSS Toruń i Tarnów Masters Team.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To lamusy jakieś zakompleksione a nie sportowcy. Na turnieju mikolajkowym grać agresywnie bo się przegrywa z liderem.
I nawet dupe pokazał któryś wielki sportowiec? XD

fakt ze ktos kiedyś uprawiał sport nie czyni go sportowcem … to coś wiecej

No co się dziwić, jak prostactwo z Tarnowa przyjeżdża… Przecież to zagłębie polskości, katolicyzmu i całego pisowskiego buractwa.