Strona główna Aktualności Tu wyleją nowy asfalt. Spora zmiana planów

Tu wyleją nowy asfalt. Spora zmiana planów

14
Smugowa

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich podał listę ulic gminnych, które zostaną przebudowane w pierwszej kolejności. 

To spora zamiana w stosunku do tego, co podawał prezydent Grzegorz Mackiewicz w ubiegłym roku.

– W związku z potężną degradacją i stanem technicznym niektórych ulic, musieliśmy zmienić plan remontowy – wyjaśnia Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

W tym roku na pewno przebudowane zostaną: ul Hetmańska, ul. Zielona, Osikowa (do Karniszewickiej), Moniuszki (łopatka przy Pomorskiej) oraz Smugowa.

W ostatniej chwili z planu wyleciała ulica Kazimierza, na jej miejsce zaproponowano Smugową. Pewne jest, że z zabezpieczonych 850 tys. złotych na ten cel zostaną jeszcze środki. Dlatego stworzono też listę rezerwową, na której znalazły się: ul. Olszynowa, ul. Niska, ul. Zgoda, ul. Morwowa, Jaśminowa.

Co ciekawe, na listę tegorocznych inwestycji wciągnięto ul. Zieloną, której remont zaplanowany był na 2018 rok. – Mieliśmy zbyt dużo zgłoszeń od kierowców, którzy żądali odszkodowań za uszkodzone tam pojazdy – wyjaśnia Wołosz.

Tak wyglądał pierwotny plan: Wiśniowa (250m), Olszynowa (155m), Niska (180m), Modrakowa (290m), Hetmańska (220m), Sienna (drugi etap), Piaskowa (265m), Warszawska (Duży Skręt do granic miasta).

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A Cyprysowa Oliwkowa Czereśniowa nadal dziurawe…

a co z Miodową ?

Kiedy w końcu ulica Brzozowa doczeka się asfaltu??

A co z ul Graniczną ? Dziurawa asfalt nie wytrzymuje pod dużymi samochodami pęka i zapada się. Ponoć były dziury łatane tylko gdzie bo ja nie widzę a ta pani co się w gazecie wypowiadała to może najpierw się przejedzie i zobaczy a potem udziela wywiadu. Chyba że ta pani nie zna nazw ulic bo łatali ale ul. Południową w deszczu koło Betomaru gdzie w dziurach stała woda .

a hermanowska?

Może zawnioskujemy za zmianą nazwy ulicy z Miodowa na Zapomniana albo Nieprzajezdna? Była petycja, telefony i ciągle nic…

A kiedy zrobią ulice Witosa bo tutaj to juz wogole zapomniano o wszystkim

Ciekawe kto tam mieszka …?

A co z ulica Wschodnia niby w Ksawerowie a należąca do powiatu, chodzi mi o kawałek od ronda do ulicy Ksawerowskiej. Asafalt jest tam dramatyczny a to jedna z paru ulic dojazdowych do Pabianic.

Teraz dzieli się włos na czworo. Państwo przez 8 lat pompowało kasę na budowy autostrad i dróg expresowych, więc na lokalne drogi przyjdzie POczekać wszystkim. Sory taki mamy klimat… a jak się nie podoba to zmień pracę i weź kredyt… sprawdzona rada wujka Bronka.

@abcd, daruj sobie wypisywanie farmazonów, z prostackimi aluzjami. To takie oczywiste (ale jak widać nie dla matołków), że są zupełnie inne źródła finansowania. Nie podoba ci się sieć dróg A i S? Nie korzystaj. Ja korzystam bardzo często i to doceniam. Zapewniam, że nie jestem w tym odosobniony.

Ciągle czekam na Letnią, Przyjazną, Miętową, Lazurową, Zdrojową, Witosa i wiele wiele innych które od dziesiątek lat mają więcej dziur niż drogi i przejechanie autem graniczy z cudem i jest wolniejsze niż podróż na pieszo 🙂

Ulice Sempołowską zniszczyły ciężarówki Jantonia, ciekawe czy dorzuciłby się do remontu ulicy. Może wtedy miasto wyremontowało by tą ulicę poza tym jest to ulica dojazdowa do PTC.

Miodowa. Ludzie, tam nawet taxówki nie chcą wjeżdżać! Przejść się nią na autobus zmierzając do pracy to wymiana butów. Jeżdżąc nią regularnie to szybka wymiana zawieszenia w samochodzie! Ile można czekać?