Strona główna Aktualności Z miasta Taka będzie Karta Pabianiczanina

Taka będzie Karta Pabianiczanina

8

Wybrano zwycięskie projekty na Kartę Pabianiczanina, która wdrożona zostanie 3 kwietnia. 

Przypomnijmy, że karta będzie obligowała do 50% ulgi na przejazdy komunikacją miejską (z wyjątkiem tramwajów). Oznacza to, że dzieci i młodzież ucząca się i posiadająca uprawnienia zapłaci 1/4 ceny podstawowej biletu. Ulga przewidziana jest również na abonament w Płatnej Strefie Parkowania. Tu również bonifikata wyniesie 50%. Trwają jednak rozmowy z prywatnymi przedsiębiorcami, którzy mogą zaproponować ulgi na swoje usługi.

Tymczasem urząd miejski ogłosił konkurs na projekt karty dla dzieci i dorosłych. W pierwszej kategorii wpłynęły 3 prace, a jury wybrało projekt Marty Pelikan, uczennicy SP 14, która w nagrodę otrzymała tablet.

Natomiast w kategorii dla dorosłych zwyciężył Kamil Kulicki, grafik z Pabianic. Tutaj była większa konkurencja, bo zgłoszono aż 12 projektów. Nagrodą główną był aparat fotograficzny.

Karta dla dorosłych
Karta dla dzieci i młodzieży
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Grafik się nie wysilił. Mapa konturowa i… trójkąty. Brzydkie, bez symboliki i smaku. To ma budzić pozytywne skojarzenia z miastem???? Jedyny plus, że nie musieli za to płacić dajmy na to 50 tys. zł : )))

ciekawi mnie czy pan grafik kreślił kontury z pamięci czy w oparciu istniejące mapy np G….e z naruszeniem licencji?

a czy będzie taka dużą płachtę trzeba wozić ze sobą? Czy np. UM przewiduje wersje zminiaturyzowane? A czy sa przewidziane zabezpieczenia przed podróbkami ?

Panie Prezydencie kiedy karty zostaną rozesłane do mieszkańców Pabianic? Bo jeżeli należy sie to tylko tym, którzy płacą podatki a nie mieszkają tutaj to wie Pan, że postępuje Pan bardzo nieetycznie?

A zdjęcie prezydenta też będzie na karcie ?

Karta winna być TYLKO dla osób płacących TU podatki. To oczywiste. Co z tego, że ktoś tu TYLKO mieszka i nie czuję się w obowiązku pomagać miastu …

Obligowała??? Chyba upoważniała… :/

Jakie miasto takie karty 🙁 Ciekawe, czy w jury był jakiś fachowiec z branży, eh…