Strona główna Aktualności Z miasta Trzeci dyrektor w radzie powiatu

Trzeci dyrektor w radzie powiatu

7
W SP nr 15 (dawnym Gimnazjum nr 2) nic się nie zmieni - placówką nadal będzie kierował Grzegorz Hanke.

Wiemy kto zajmie w radzie powiatu miejsce Macieja Łuczaka, który został mianowany przez Grzegorza Mackiewicza na stanowisko wiceprezydenta miasta.

O nominacji dwóch nowych wiceprezydentów informowaliśmy w Wigilię. Prezydent Grzegorz Mackiewicz zrobił to w zaciszu gabinetu, bez rozgłosu. Wiceprezydentami zostali jego koleżanka z Bloku Samorządowego Razem – Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek oraz Maciej Łuczak z Prawa i Sprawiedliwości (WIĘCEJ). Taki podział funkcji to wyniki negocjacji na linii prezydent – PiS, mające samodzielną większość w radzie miasta (WIĘCEJ).

Maciej Łuczak pełni jednak funkcję radnego powiatu (był najlepszy w okręgu nr 2 uzyskując 923 głosy), której nie można łączyć z funkcją wiceprezydenta. Stanowi o tym wprost ustawa o samorządzie gminnym, która wskazuje z jakimi funkcjami nie można łączyć funkcji wójta (prezydenta miasta) oraz jego zastępcy. Jest tam mowa m.in. o członkostwie w organach jednostek samorządu terytorialnego czyli np. radzie powiatu.

Oficjalnie stanowiska nowi wiceprezydenci mają objąć 2 stycznia, choć już dziś uczestniczyli m.in. w kolejnej sesji rady miasta.

Kto w takiej sytuacji zajmie miejsce Macieja Łuczaka w radzie powiatu? Wybory do rady powiatu są proporcjonalne, nie trzeba więc ogłaszać wyborów uzupełniających jak w przypadku okręgu nr 12 w wyborach do rady miasta, gdzie radnym został późniejszy zwycięzca drugiej tury wyborów prezydenckich (WIĘCEJ).

Zwalniające się miejsce zajmie kolejny radny z listy PiS z największą liczbą głosów w tym okręgu. W okręgu nr 2 największa liczbę głosów z tej listy zdobył właśnie Maciej Łuczak (923), kolejny – Piotr Ambroziak (328 głosów) także jest już radnym powiatowy, więc skład rady uzupełni kandydat z trzecim wynikiem – Grzegorz Hanke. Zdobył on 252 głosy (pełne wyniki tego okręgu TUTAJ). To nauczyciel historii i dyrektor Gimnazjum nr 2 w Pabianicach.

Co ciekawe to trzeci dyrektor szkoły w tej kadencji rady powiatu i trzeci… z Prawa i Sprawiedliwości. Radnymi są już Waldemar Flajszer (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3) oraz Włodzimierz Stanek (dyrektor Gimnazjum nr 3).

REKLAMA
Poprzedni artykułSzturmem na supermarket (ZDJĘCIA)
Następny artykułDekada walki o normalność
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Hanke z pisu? Miałem go za rozważniejszego

Po prostu praca w oświacie nie należy do absorbującej, no i mają czasu dużo. Co ciekawe szczególnie aktywni pod tym względem są nauczyciele historii. Ogólnie kierunek historia na UŁ to leżenie do góry nogami, jeden egzamin na rok, można pobawić się w politykę.

A co kończyłaś historię na UŁ, że wiesz czy to łatwe studia ? Czy może ktoś Ci tylko opowiadał na Twoich zaocznych kursach uzupełniających do matury ?

Najgorzej jak ktoś udziela się w dyskusji na temat o którym nie ma pojęcia.Na historii UŁ rocznie jest od 4 do 6 egzaminów.Najpierw się dowiedz,a potem kłap dziobem bo tylko się ośmieszasz.

Droga Anno, zdobądź odpowiednie kwalifikacje, idź pracować do szkoły a potem się wypowiadaj… Będziesz leżała do góry nogami to i czasu na udzielanie się na forach będzie dość

Podobno w szkole podstawowej i średniej był wielkim nieukiem… Musieli grzesia przepychać z klasy do klasy… Teraz napewno będzie wielkim pabianickim Popaprańcem I Skurczybykiem… I ma byt zapewniony tak długo jak ciemnota będzie wierzyć w brednie ideologii kaczyzmu i watykanizmu… Czołem ideolodzy tego zgromadzenia…czołem…

a co ty wiesz o tym, gdzie on pracuje?