Strona główna Aktualności Polityka Termy pod Pabianicami?

Termy pod Pabianicami?

27

Kandydat na prezydenta Krzysztof Ciebiada wie jak wykorzystać źródła geotermalne znajdujące się na naszym terenie. Chce zbudować termy.

Dziś działacze Prawa i Sprawiedliwości zaprosili dziennikarzy przed miejską pływalnię. – Basen jest leciwy i nie wiadomo czy go wyburzyć czy dalej remontować – zaczął Dariusz Wypych, radny miejski. – My chcemy rzucić się na głęboką wodę i mamy plany wykorzystać możliwości geotermalne.

Krzysztof Ciebiada zlecił zbadanie terenu w Jadwininie, tam gdzie robiono odwiert z planem wtłaczania pod ziemię dwutlenku węgla.

– Mamy wstępne badania, które potwierdzają duże możliwości wykorzystania źródeł geotermalnych – zapewniał kandydat na prezydenta. – Chcemy rozwinąć współpracę międzygminną i na tym terenie wybudować ośrodek sportowo-rekreacyjny podobny do tego w Uniejowie. To stworzyłoby kilkadziesiąt miejsc pracy i świetne miejsce promocyjne naszego regionu.

Badania potwierdził doktor Marek Kaźmierczak z Politechniki Łódzkiej, prezes Stowarzyszenia Zrównoważony Rozwój – Geotermia w Polsce w Łodzi, który przyjechał dziś do Pabianic.

REKLAMA
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Panie Ciebiada i spółka.
Mam takie pytanie. Na podstawie czego Miasto Pabianice ma budować cokolwiek na terenie Jadwinina, czyli poza swoim terenem? Może trzeba było startować na wójta gminy Pabianice?

Jestem z Jadwinina nie nie chcę aby coś wiercili, już raz pół roku jak robili odwierty był hałas, może Pan Ciebiada u siebie ..gdzie on tam mieszka ??? zrobi odwierty i drugi Uniejów.
Veto !

A jakie udogodnienia i atrakcje zaproponowałby na Sanockiej?

parterstwo publiczno -prywatne???brawo -gmina z gmina- widać,że chłop wchodzi w samorząd 😉 To stworzyłoby kilkadziesiąt miejsc pracy i kilkadziesiąt zlikwidowałoby po zburzeniu basenu i tej istniejącej hali też kilkadziesiąt, brawo Darek!!! Ja bym zalożył w tym celu spółdzielnię, Pan Darek ma doświadczenie na gruncie spółdzielczym i ile pamięć nie myli. Włodek zmień marynarkę a tą oddaj tacie 😉

Boli was, że to nasz kandydat ma takie interesujące pomysły ?

Boli nas, że „wasz kandydat” nie rozróżnia miasta Pabianice od gminy Pabianice i chce budować coś z czego pożytek (podatki) miałaby gmina a nie miasto (pomijając już stopień abstrakcyjności pomysłu).
Kandydat na prezydenta Pabianic to nie kandydat na sołtysa Jadwinina.
PS. Retoryka typu „Boli was, że nasz kandydat” przypomina mi trochę „My jesteśmy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO”.

Aż ci zazdroszczę że popierasz pis ja niestety nie mam takiego szczęścia ich wspierać i im ufać. Zazdroszczę.

A czemu nie ma z nimi flajszera ? Może nie ma czasu i w dresie na rowerze ulotki po wioskach wozi.

czemu go wystawili w 5 okregu?
widac, ze on juz nie ma nic w pisie do powiedzenia

na wigry 3- tandemie z m.

Mają wolne miejsce w miejscu gdzie powinien być mózg i wymyślają, bo ………..liczą się tylko najbliższe 4 lata aby przeżyć na koszt podatnika

Brawo! Człowiek z wizją na rozwój Pabianic na wiele lat. I nic nie zmieni wasze narzekanie. Oj, boli boli, że to on właśnie wymyślił? Jak nie wierzycie to jedźcie do Uniejowa. Tak będą wyglądać Pabianice jak wybierzemy Ciebiadę i to już. Który kandydat sam zlecił badania geotermalne, żeby poszukać drogi do rozwoju Pabianic?

Badania ma takie same jak Ojciec Tadeusz Rydzyk te same plany i cena.

PS proszę Pana żeby w pierwszej kolejności uszanował Pan wywieszane na słupach nekrologi osób zmarły. A nie Pana ekipa wpada i klej wszystko i wszystkich kultury troszkę i poszanowania dla innych.

Wybuduje nie w mieście Pabianice, którego ew. byłby prezydentem. Czyli będzie działał na szkode miasta. Wyda pieniądze nie na terenie miasta, w podatkach do miasta też nie wrócą.
Ale jaki szczekający wyborca PISu może to zrozumieć 🙂

Łał to zlecił badania geologiczne w poszukiwaniu geotermi?
Podobno woda ma 50sC noś to szok by tego nie wykorzystać szkoda że brakuje do szczęścia +30sC i było by super.
Wizje rozwoju to chyba ma własnego stanu majątkowego.

Pomijając ten cały buraczano-polityczny hejt zastanawiam się co złego jest w pomyśle wykorzystania źródeł geotermalnych? Czemu nie skorzystać z czegoś co mamy w regionie? Bo Ciebiada wymyślił? To doprawdy szelmowski argument. Gdyby dajmy na to Ciebiada odkrył kopalnie złota to też byłoby takie gadanie? a może lepiej iść na imprezkę i nawpieprzać się kiełbasy, smalcu i czego tam jeszcze… Fajnie, naprawdę jeden publiczny bankiet pod chmurką gdzie dają żreć za darmo wart więcej niż w sumie dobry pomysł… a może posadzimy sobie drzewka w centrum takie jak w Łodzi, jedno-sezonowe za kilkaset tysięcy złotych, z których wyrosną figi…. ot taki… Czytaj więcej »

przed nim byli inni z pomysłem więc trudno to nazwać jego planami. Cóż dalej komentować a może to jakie ma kwalifikacje jego ekspert. Może się kąpał w geotermiach i dlatego się zna jak ten co latał samolotami ekspert lotniczy pana Macierewicza. Teraz Kocur chce elektrownie geotermalną więc już można się domyślić jaka będzie kaszanka wyborcza na następna kadencję.
Pan Ciebiada będzie chciał budować elektrownie termalną?

Pomijając ten cały buraczano-polityczny hejt zastanawiam się co złego jest w pomyśle wykorzystania źródeł geotermalnych? Czemu nie skorzystać z czegoś co mamy w regionie? Bo Ciebiada wymyślił? To doprawdy szelmowski argument. Gdyby dajmy na to Ciebiada odkrył kopalnie złota to też byłoby takie gadanie? a może lepiej iść na imprezkę i nawpieprzać się kiełbasy, smalcu i czego tam jeszcze… Fajnie, naprawdę jeden publiczny bankiet pod chmurką gdzie dają żreć za darmo wart więcej niż w sumie dobry pomysł… a może posadzimy sobie drzewka w centrum takie jak w Łodzi, jedno-sezonowe za kilkaset tysięcy złotych, z których wyrosną figi…. ot taki… Czytaj więcej »

hahahahahahahaha uśmiałem się z rana.

To tragiczne dla PiS ze tacy ludzie pretendują jako włodarze do Miasta Pabianic, Rady Powiatu Pabianickiego, a do Sejmiku bywalec… – edycja-. To dopiero porządni.
Prym wiedzie lista do Rady Powiatu z okręgu nr 5 gmin wiejskich. Lewy z fakturami z nr 1 i pozostali. W mieście nie mieli szans więc spadochrony na gminy.

„pretendują jako włodarze” – to cały komentarz dla twojej @zdanek wypowiedzi, a co za tym idzie poziomu krytyki

Niestety jest to zupełny bełkot przedwyborczy. Nie ma możliwości, żeby takie termy powstały. Już o ile pamiętam ktoś to sprawdzał. Ale jeżeli nawet … proszę przedstawić źródła dochodu – skąd pan kandydat weźmie pieniądze ( te drobne kilkanaście milionów) na utworzenie tego sielskiego zakątka. Obiecać to ja mogę gruszki na wierzbie. Dlatego Grzegorz Mackiewicz – konret, konkret, konkret – facet wie co mówi – wreszcie będziemy mieli prezydenta, który zarządza, a nie jest jedynie marionetką!! Trzymam za Pana kciuki:)

W woli ścisłości, odwiert który znajduje się na terenie gminy Pabianice nie jest własnością gminy tylko PGE Bełchatów lub już Skarbu państwa jak to się zazwyczaj dzieje. Gmina Pabianice myślała o tym jak wykorzystać ten odwiert i niestety spełzło to na niczym.Przed wyborcze gruszki na wietrze. Nie wierzcie ludzie w takie głupoty…..

http://uniejow.pl/index.php?id=48 Pod linkiem można znaleźć informację skąd „się wzięły” termy w Uniejowie. Co do właściciela otworu.. To ktoś tu jakieś dziwne rzeczy pisze do tej pory to za wszelkie prace odwierty itd kopalnia płaciła „odszkodowania”. Tutaj mieli w planie magazynowanie dwutlenku węgla za co też zapewne mieli płacić jednak z pomysłu się wycofali. Ciekawe kto na etapie wpuszczenia „górników” do Jadwinina był najbardziej zainteresowany „inwestycją” przypomnij sobie kto to wtedy był ? hmm? i wszystko jasne. Co do kandydatury Pana Mackiewicz przecież był,rządził i co i …o cytując klasyka. Pabianic nie stać na inwestycje nie z braku kasy tylko z… Czytaj więcej »

Tak termy i co jeszcze wesołe miasteczko pod kopułą zawsze wszyscy obiecują a to drogi a to wygody dla rowerzystów szkoda tylko , że nikt nie wspomni o mieszkaniach socjalnych albo o młodych ludziach , którzy wpadają na pomysł ciastka z dodatkiem dla nauczycielki . Kwestie poboczne są omijane bo co przyszłych radnych , prezydentów interesuje temat uzależnień od narkotyków jakiś sensowny projekt ?? Powodzenia idźmy na głosowanie i dajmy się przekupować kiełbasami i pieczonymi ziemniakami hahahah

To jest jedna z rzeczy jaka mozna zrobic dla naszego regionu. Skoro taki Uniejow potrafil wykorzystac zloza to czemu nie my. Teraz zarabiaja kase, czy my nie mozemy, czy kogos strasznie boli ze to ta partia PIS widzi i daje pomysly gdzie mozna zarobic pieniadze. Jesli ktos nie ma pojecia o termach to niech nie zabiera glosu w innych krajach tylko by sie skompromitowal.

Nowe stare twarze, typu Wypych (panu już podziękuję), całkiem nowe, które do niedawna nie wiedziały nawet co oznacza nazwa „PiS”, wielcy przegrani co muszą udawać, że nic się nie stało (Stanek) i ich genialne pomysły typu odgrzewane kotlety. Jeśli chce się coś realizować najpierw trzeba mieć pewność, że w ogóle się da! Pomysłów, panie Ciebiada, rodem science-fiction to każdy ma tysiące, tylko co z tego? Geotermia to pomysł sprzed paru lat, i wcale nie pana, Jadwinin nie leży w mieście, więc to nie pan o tym zadecyduje, a poza tym wie pan ile to kosztuje????? Jakby pan miał jakiekolwiek pojęcie… Czytaj więcej »