Strona główna Aktualności Teren dla inwestora z Azji już przygotowany. Można budować

Teren dla inwestora z Azji już przygotowany. Można budować

10
fot. Urząd Gminy w Ksawerowie
Japoński koncern Nippon Seiki rozpocznie wkrótce w Ksawerowie budowę fabryki, gdzie będą produkowane wyświetlacze samochodowe. Oznacza to nowe miejsca pracy i zyski w postaci wpływów z podatków.

Zakład powstanie przy ulicy Hurtowej, na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W poniedziałek zorganizowała ona galę, podczas której inwestor z Azji (oraz ośmiu innych) odebrał decyzję o wsparciu.

– Myślę, że prace ruszą w najbliższym czasie. Teren został już oczyszczony i przygotowany pod budowę, pojawiają się też pierwsze kontenery – wyjaśnia Adam Topolski, wójt gminy Ksawerów.

Nippon Seiki zajmie powierzchnię o wielkości pięciu hektarów. Budowa zakładu i jego uruchomienie nie powinny przekroczyć roku. Będzie odbywała się tutaj produkcja nowoczesnych wyświetlaczy Head-Up Display. Umieszczone na przedniej szybie samochodu pozwalają kierowcy obserwować drogę i równocześnie odczytywać ważne informacje, np. prędkość czy wskazania nawigacji.

REKLAMA
Poprzedni artykułJest harmonogram przebudowy centrum
Następny artykułNissan wjechał w inwalidę na wózku elektrycznym
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Co tam robi Pan Ciebiada? Reprezentuje PGE? czy gminę Ksawerów? Redakcja mogłaby się dowiedzieć?

Pan Ciebiada jest posłem.

Pozwolę sobie dokończyć to urwane zdanie:
Pan Ciebiada jest posłem… i w związku z tym, że jest pewien, iż chwilę straci tę pracę, już zaczyna rozglądać się za nową.

Ale na otwarciu „serdelka pod świerkami” go nie było. Mimo że jest posłem!

pan ciebiata jest posłem…ma wyglądać i pachnieć

Jesteśmy krajem taniej siły roboczej.

A dlaczego Ciebiada jest tutaj? Coś organizował czy lans wyborczy?

Wyczuł, że można załapać się na ośmiorniczki…te które tak piss zazdrości

Czemu gmina Ksawerów potrafi ściągnąć kolejnego inwestora do siebie a nasi urzędnicy nie potrafią nic w tym kierunku zrobić a tak przed wyborami zapowiadali ściąganie inwestorów do Pabianic z tego co zauważyłem żadenego inwestora brak wola postawić place zabaw,siłownie gdzie już jest kilkanaście wola odrestaurować lewityn a nie zapewnić w Pabianicach miejsca pracy. Tramwaj od ponad roku inwestycja nawet jeszcze nie ruszyła żenada głosujecie ludzie głosujecie dalej na tych urzędników będziemy do Łodzi jeździć do pracy albo za granicę. Nic tu w tym mieście nie ma ,pracy ,żadnej rozrywki nic poprostu miasto zabite dechami wstyd dla urzędników

Przecież tramwaj remontują żeby można było szybciej do pracy dojechać.