Strona główna Aktualności Z miasta Jest harmonogram przebudowy centrum

Jest harmonogram przebudowy centrum

9
Konsorcjum firm, które dokona modernizacji linii tramwajowej nr 41 i przebuduje centrum Pabianic przedstawiło wstępną koncepcję prowadzenia prac. Dzisiaj miała miejsce jej weryfikacja w terenie.

Z tego powodu na pętli przy ulicy Wiejskiej spotkali się przedstawiciele wykonawcy, Zarządu Dróg, Miejskich, gestorów sieci, prezydent Grzegorz Mackiewicz, urzędnicy z magistratu oraz policjanci. Podczas dyskusji, jak miałyby przebiegać roboty, pojawiły się uwagi co do technicznych warunków inwestycji. Zostaną one uwzględnione przez wykonawcę w ostatecznej wersji koncepcji.

Wiadomo już, że przejęcie placu budowy nastąpi w połowie listopada. Przedsięwzięcie rozpocznie się od prac rozbiórkowych między ulicą Nawrockiego i Małym Skrętem oraz ulicą Wiejską i Zieloną Górką.  

– W pierwszej kolejności obejmą one demontaż torowiska i sieci trakcyjnej. W zastępstwie tramwaju uruchomimy komunikację zastępczą do placu Niepodległości w Łodzi. Do tego czasu zostanie przygotowana tymczasowa organizacja ruchu – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Historyczna dla miasta inwestycja, o wartości 173 mln zł, powinna zakończyć się w 2021 roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułStrategiczne ćwiczenia strażaków na naszym terenie
Następny artykułTeren dla inwestora z Azji już przygotowany. Można budować
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Komendant Straży Miejskiej jak zaczytuje się w projekt aż miło popatrzeć.

Gdzie ?

Tylko udaje dla fotografa. W Policji i SM tylko połowa potrafi czytać, a druga połowa pisać. Dlatego zawsze służbę pełnią parami 🙂

Jak to zmienili komendanta? Tamten inaczej wyglądał.

z tyłu po lewo się chowa :p

PS. Jak zwykle jak prasa to 50sięciu się zlazło i każdy czyta i palcem wytyka, takie to mądre. A tylko jeden z tyłu z młotem na robotę czeka bo mu miejsce pracy zadeptali.

Ten z młotkiem jako jedyny przyszedł już pracować a tu jednak musi do połowy listopada jeszcze poczekać.

A gdzie radny Hodak ? Nie zaprosili go na ustawkę ? A on tak wspiera prezydenta 🙂

21 wiek… Po co komu ten tramwaj i te miliony stracone na całą infrastrukturę? Czy nie prościej było by zastąpić go autobusami elektrycznymi i hybrydami? Oszczędność przy tym była by na pewno duża. Czy nikt w tym mieście już nie myśli?

Oby to nie był kolejny szpital który pograzy jakiekolwiek inwestycje w naszym mieście na lata. Chwała im za to że zdołali zdobyć pieniądze teraz będziemy obserwować efekty prac a na wybory wystawimy ocenę