Strona główna Aktualności Z miasta Tą ulicą pojedziemy w jednym kierunku

Tą ulicą pojedziemy w jednym kierunku

4

Za niespełna dwa tygodnie zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na jednej z pabianickich ulic. Będzie można nią jeździć tylko w jedną stronę. 

Kierowcy muszą mieć się na baczności od 23 lipca. Gdzie? Na dwukierunkowej teraz ulicy Powstańców Warszawy. Tego dnia zaczną tam obowiązywać znaki informujące o tym, że ruch odbywa się od ul. Moniuszki w kierunku ul. Skłodowskiej.

Taką decyzję, na prośbę mieszkańców i użytkowników lokali znajdujących się przy ulicy Powstańców Warszawy, podjął Zarząd Dróg Miejskich. Petycja wpłynęła tam w maju i od tego czasu były podejmowane działania, by wprowadzić ruch jednokierunkowy.

Jakie argumenty przytoczyli autorzy pisma skierowanego do ZDM?

– Podkreślili, że samochody parkują po obydwu stronach wąskiej ulicy, uniemożliwiając normalny ruch. Przejazd jest tam szczególnie utrudniony w dni targowe, czyli we wtorki i piątki, ale też w czwartki i w soboty, gdyż w pobliżu znajduje się rynek i auta zastawiają wtedy całą ulicę i chodniki – wyjaśnia Sławomir Wasilczyk, zastępca dyrektora ZDM. – Uciążliwości są również spowodowane trwającą budową apartamentowca, która sprawia, że ulicą Powstańców Warszawy jeżdżą ciężkie maszyny.

Pozytywną opinię co do nowej organizacji ruchu wydała komisja bezpieczeństwa i porządku przy Starostwie Powiatowym w Pabianicach.

4
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
4 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alek

A cóż to za działania były podejmowane. Podpisać decyzję??? Od maja to troszkę się zeszło.

YaGo

Ty chyba jeszcze epoką komuny żyjesz, gdzie własnie tak było….

Lekarka

No cóż. Można było uporządkować parkowanie, poprosić Straż by częściej kontrolowała ulicę . Budowa w końcu się skończy , trochę cierpliwości. Jak budowali bloki, w których aktualnie mieszkają to nie przeszkadzało? Teraz każdy mieszkaniec ulicy będzie zmuszony we wtorki, czwartki, piątki i soboty jeździć ul Moniuszki. Brawo. Solidny kandydat na Konkurs „Głupota Roku”.

DvC

Słusznie, budowa się skończy ale pojawią się nowi mieszkańcy którzy będą parkować na ulicy bo developer i udzielający pozwolenia na budowę nie pomyśleli o parkingu. Jak się chce krytykować to powinno się mieć minimum wiedzy o temacie.