Strona główna Aktualności Szykuje się protest rolników. Będą utrudnienia na drogach

Szykuje się protest rolników. Będą utrudnienia na drogach

38
fot. Agrounia
Rolnicy protestują przeciwko nowej ustawie tzw. piątce dla zwierząt, zgodnie z którą zakazany ma zostać ubój rytualny (poza drobiem) oraz hodowle zwierząt na futra (poza królikami).

Rolnicy wielki protest na drogach zapowiadają na środę. Nie będzie to tradycyjny protest, bowiem z powodu epidemii nie można organizować zgromadzeń.

– Będziemy jeździć ciągnikami po głównych drogach powiatu. Chcemy uprzedzić kierowców i prosić o wyrozumiałość, ale walczymy o swoje – mówi pan Grzegorz, rolnik z gminy Pabianice.

Utrudnienia będą na pewno na drodze krajowej nr 71 pomiędzy Pabianicami a Górką Pabianicką. Ciągniki będą jeździć po tym odcinku od 10.00 do 12.00.

„Blokady” zapowiadane są też na drodze wojewódzkiej między Pabianicami a Dłutowem oraz w okolicy Dobronia.

Rolnicy stosują wszelkie rodzaje protestów. W miniony weekend podrzucali obornik przed domy posłów, którzy zagłosowali za nową ustawą. Zwierzęce odchody trafiły m.in. do znanego w Pabianicach posła Piotra Polaka (poniżej filmik z tej akcji).

Nowa ustawa wprowadza m.in. zakaz uboju rytualnego (z wyjątkiem drobiu). O wprowadzenie takie zakazu walczyli obrońcy zwierząt. Ubój rytualny to uznawana przez wiele osób za okrutną, metoda pozyskiwania mięsa. Zwierzętom podcina się gardło za pomocą jednego cięcia i przy użyciu specjalnego noża. Nie może zostać uszkodzony rdzeń kręgowy. Zwierzę nie może też być wcześniej ogłuszone. Do oboju rytualnego stosuje się specjalnie, unieruchamiające klatki, lub obraca się zwierzę do góry nogami. Umiera ono, wykrwawiając się, w pełni przytomne. Tak pozyskane mięso staje się koszerne i jest spożywane przez wyznawców judaizmu i islamu.

Rolnicy twierdzą, że przez nową ustawę stracą rynki zbytu, bowiem mięso koszerne trafia w głównej mierze na eksport i daje pracę zarówno hodowcom jak i producentom pasz, nawozów czy też właścicielom firm transportowych.

Piątka dla zwierząt zakazuje też hodowli zwierząt na futra (z wyjątkiem królików).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czekamy na obornik pod domem senatora z Jutrzkowickiej… Może sołtys Bychlewa by podrzucił ? He,he

Panie Jach, chyba Pan niepotrzebny komentarz dodał pod artykułem ? Screen zrobiony 😉 Piękny przykład tego jak się szerzy prawdziwy hejt, szczucie ludzi 🙂
No brawo brawo ! pięknie ! 🙂

Po co mieszasz w to pana Jacha? Hejt? Raczej ironia… Sołtys z Bychlewa to pisior… a dwa.., to wygrał właśnie dzięki wsi i chyba ma świadomość że wieś mu może podziękować.

nie rozumiesz komentarza , przykro

Trzeba było pomyśleć przed oddaniem głosu a nie utrudniać życie pracującym. Patologia która razem z wami (rolnikami) głosowała na tych bandytów ma w to wbite bo i tak nie pracuje tylko wyciąga łapy po nie swoje pieniądze. Wy rolasy jesteście współwinni burdelu w jakim obecnie się znajdujemy wszyscy.

Last edited 2 lat temu by Essa

Niestety masz racje. Kiedyś mieszkałem na wsi i teraz często tam bywam. Przed wyborami chcieli głosować na PiS, głównie z braku sensownej alternatywy ale jednak. Nikt poza PiS nic nie proponował a teraz jest nauczka

Essa, oświeć nas wyrocznio, to na kogo głosować?pochwal się na kogo głosowałeś , po komentarzu który skleciłeś będziesz moim drogowskazem politycznym

Mało miałeś opcji? Czy karty do głosowania nie chciało ci się przewrócić? A twoim drogowskazem nie będę, trzeba było zapoznać się z programami poszczególnych partii i wybrać tą, która jest najbliżej twoich poglądów. No ale żeby mieć własny pogląd trzeba być odrobinę inteligentniejszym od przeciętnego wyborcy popispsl czyli jak mniemam również od ciebie bo trafiłem w twój czuły punkt sądząc po szczekaniu w moim kierunku i 36 innych osób zgadzającym się z tym co napisałem.

Last edited 2 lat temu by Essa

Hmm. Pomyliłeś się synu, nawet przez myśl mi nie przeszło aby głosować na Podatek i Socjal
Skąd w Tobie tyle jadu?

Przecież to ty się sprułeś synku do mnie

Hodowcy, zwierząt, z których później obdzierają skórę to nie są rolnicy. To są właściciele prywatnych obozów zagłady dla zwierząt. Wszystkie powinny być zlikwidowane.

Kobieto, za chwile będziesz miała zakaz trzymania krów, bo dojenie to jest molestowanie… Rolnik łapie krowę za cycki…

Krowa ma wymiona i strzyki nie cycki „intelygencie”

Z wrażenia to aż wydoiłem trzy razy krowy wczoraj….. Tak mną tąpnęło….

Trzeba zrozumieć ironię w tekście KOŁO. Twój login idealnie pasuje do wypowiedzi.Gdzie byłaś krowo ,gdy walczyli lekarze i inni. Doiłaś? Lepiej już nic nie pisz . Idż doić – bo na tym tylko się znasz jak widzę

Niech rolnicy spi…..ja do Warszawy pod sejm tam jest miejsce na takie akcje a nie utrudniają życie normalny ludziom.
Górnicy nie blokują pół Polski tylko z racami petardami jajkami jada pod sejm i co swoje zyskują

Dlaczego nie jedziecie blokować sejmu, pis na Nowogrodzkiej czy robić protest przed domem kaczora ? Boicie się co ? Łatwo jest zatruwać życie tym którzy nic wam nie zrobią, czyli zwykłym ludziom !!

Apel do p. Policjantów – proponuję drobiazgową kontrole każdego ciągnika i rolnika, który zdecyduje się protestować i utrudniać ruch drogowy…… Kto za???

Daj spokój, nie doczekasz. Te patałachy z policji nic nie zrobią, lepiej pospać gdzieś w samochodzie i zmiana jakoś upłynie.

Oj to biedny Polaczek 😂😂😂
Ciekawe czy sam zakasał rękawy i posprzątał przed własną bramą, a może przyjechali znajomi, z którymi tak się dzielnie fotografował przy przekazywaniu sprzętu do remiz strażackich.

te same zwierzęta można oddać pod cywilizowany ubój czyli z ogłuszeniem, a dla mniejszości narodowych trzeba podciąć gardło na żywca bo tak święte księgi z przed tysiąca lat każą, chore! rozkręcił się biznes bo w sąsiednich krajach nie są popularne sadystyczne praktyki. Aha i nie mam cienia wątpliwości że żaden z protestujących nie zajmuje się hodowlą pod taki ubój, ale będą protestować w akcie solidarności.

Niech sobie na Nowogrodzkiej lub na Żolibożu protestują! Blokowanie dróg nic im nie da. Nie myśleli jak oddawali głosy? Tak im pis dobrze zrobił? Rolnicy sami sobie są winni! Kaczor się teraz z Was – polscy rolnicy, śmieje! Bo blokujecie drogi Bogu ducha winnym ludziom! Nauczcie się w końcu myśleć…

Rolnicy , trzeba było przed wyborami pomyśleć , teraz jest już za późno , chcieliście Jarosława wszechmogącego to macie. Obecna władza dobrze wie że kolejnych wyborów już nie wygra więc idzie po to co chce , po trupach do celu.

Wystarczy, że obecna „władza” obieca debilom cokolwiek i zdobędzie głosy głupków pokroju rolnika czy emeryta. I tak już od trzydziestu lat.

Znam wielu takich głupków, tylko nie mówię im tego wprost, że są manipulowani w co i komu mają wierzyć. ŻADNE ALE NAPRAWDE ŻADNE argumenty nie docierają…dramat, żeby tak tępym i opornym być
Jedynie szanuje tych ludzi za ich ciężką prace i rzeczy których nie potrafię zrobić bez ich pomocy. Ludzie wspaniali ale co…przykro, tego nie wyleczysz, dostają codzienną szczepionke w postaci podawanych informacji ze szklanego pudełka.

Last edited 2 lat temu by Mihał

„Ale ci chociaż dali”
Cytat.

Zgadzam się. Niech jadą tam protestować pod sejm w .Albo na swoje pola .Najpierw bo uny dają,a teraz protestują.

Proszą o wyrozumiałość? Co za tupet! Sami ukręciliście na siebie bat głosując na obecnie rządzących. Wypad do Warszawy, tam róbcie sobie przejazdy po Wiejskiej i Nowogrodzkiej, a nie uprzykrzacie życie normalnym ludziom.

Protestujący powinni pojechać do rządzących czyli pod sejm i to im utrudniać życie. Przecież to rząd podjął taką a niw inną decyzję i stworzył takie a nie inne przepisy.
Zwykły obywatel nie jest ustawodawcą i jedyne co mógł zrobić to głosować na inną partię niż PIS.

niech spie……ją protestowć na żoliborz lub na nowogrodzką

niech se jeden z drugim zobaczy jak brudasy rytualnie ubijają zwierzęta a później niech sam spróbuje u siebie na podwórku! To nie jest humanitarne. religijne przesądy mam w d…..

ROLNICY!!!!! Przyjedźcie do Warszawy 24.X, g.12.00 na OGÓLNOPOLSKI MARSZ WOLNOŚCI! Tylko razem pokonamy ten covidoreżim! W jedności siła!!!!!!

Tylko tak się składa, że w senacie PiS nie ma większości.

Do wszystkich postępowych oświeconych ćwierć mózgów , którym wydaje się że PO u władzy zrobiłoby inaczej
OGARNIJCIE SIĘ
Wasza retoryka jest beznadziejna, naparzanie w rolników i pisiorów nic nie zmieni, uszanujcie problemy i protest ciężko pracujących rolników
Pozdrawiam

Typowa arogancja i buta pisiora. Tfoja retoryka obrażania i plucia na innych jeszcze ma się dobrze. Jeszcze. Tfoje IQ oceniam na dwadzieścia. No cóż sort nr 1 w natarciu. Pojmujesz? Pajacyku

Ale mnie dojechałeś
Ps. „tfoje” to standardowa Twoja pisownia czy zwykła literówka???
Pozdro 600

Z rolnikami tak jest , ciągle im źle. Deszcz pada źle, słońce świeci źle. Może te wszystkie dotacje co dostają niech oddadzą, bo to też jest złe. Jeśli taki ktoś, kto się nazywa rolnikiem i robi takie rzeczy to powinien dostać nakaz sprzątnięcia lub mandat za zaśmiecanie. Jeśli zrobiłby to zwykły obywatel to poniósłby karę a tu się cackają . Większość z KO głosowało za i tu nikomu nie przeszkadza, to jest dziwne .

Prosze protestować przed domami tych, którymi sie nie zgadzacie, czytaj politykow, a nie utrudniać i tak trudną sytuacje…
A co jak bym ja zablokował taki protest swoim samochodem ? I dalej nie pojadą. Hmmm??? ???