Strona główna Aktualności Z miasta Paraliż USC. Petenci stracili cierpliwość

Paraliż USC. Petenci stracili cierpliwość

37
Fatalna sytuacja przed Urzędem Stanu Cywilnego. Pogrążeni w żałobie petenci czekają kilka godzin na wejście do budynku. 

W USC poniedziałek przeznaczony jest sporządzenie aktów zgonu. W kolejce stoją osoby, które chcą wyprawić pogrzeb swoich zmarłych bliskich. Niestety, w poniedziałek 19 października urząd został sparaliżowany.

– Stoimy tutaj od dwóch godzin. W tym czasie nie wpuszczono do budynku nawet jednej osoby. Prosiliśmy, żeby zeszła do nas kierowniczka i porozmawiała z nami, ale nie doczekaliśmy się – mówi jeden z petentów czekający w długiej kolejce.

O godz. 11.00 przed drzwiami do budynku przy św. Jana 4 czekało około 10 osób.

– Chcemy jak najszybciej załatwić sprawy związane z pochówkiem. To dla nas trudny czas, a musimy się jeszcze denerwować przez nieudolność urzędników. Jest nam już zimno, część osób zrezygnowała – dodaje kobieta czekająca od rana na wejście do urzędu.

Rzecznik prasowy ratusza tłumaczy, że urząd pracuje dziś normalnie, a opóźnienia wynikają z wyjątkowo dużej ilości petentów.

– Staramy się usprawnić pracę. W poniedziałek akty zgonu wydawane są w pierwszej kolejności, ale ten dokument można uzyskać również w inne dni tygodnia – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy UM.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szturmować siłą te zapyziałe urzędy. W biedronkach ludzi od zajebania a jaśniepan urzędnik zabunkrowany kawkę popija. Gotowi zapomnieć, że my tu jesteśmy dla nich a nie odwrotnie.

Niech zejdzie do interesantów pani zastępca kierownika 😂😂😂

Szczególnie do obcojęzycznego

widzę, że ma swoich fanów pani zastępca kierownika 😀 😀 😀

Jak byś miał siostrę sekretarke prezydenta też byś był taki pewny siebie i butny do ludzi. Ona czuje sie juz tak pewnie ze nawert prezydent jej nie fiknie. Bo siostrzyczka wie bardzo dużo i mogła by sie przypadkowo rozgadać

ona już i tak sporo rozpowiada 🙂

Pewnie z ludzmi nie gada …..bo jest wyżej urodzona

Pierwszy sort.

Nie tylko tam mają problemy. Ja mam od dwóch dni zimne kaloryfery(grzeje 1 żeberko). Dzwonię do wszystkich świętych w spółdzielni (ADM 4) efekt jak powyżej. Dla jasności rachunki zapłacone jak co miesiąc w terminie. Macie jakieś porady w tej kwestii???Mnie już ręce opadają

Zadzwoń do działu remontowego i zgłoś usterkę. Numery telefonów są na stronie internetowej PSM i w gablotach na klatkach schodowych.

dzwoń do osób personalnie wymienionych w bipie a nie do świętych. A tak serio zgłoś uszkodzenie albo kradzież liczników (od czegokolwiek z czego naliczają opłaty) zara przybiegną sempy!

Bipnij się lepiej w głowę. Spółdzielnia to nie instytucja publiczna więc nie musi mieć żadnego BIP-u. Spółdzielnia to podmiot ludzi prywatnych, którzy łączą się w celu zaspokojenia własnych potrzeb.

Już niedługo będzie Kierowniczką ….nie zastępcą 😉 Taki mamy klimat. Błyskawiczna kariera dzięki siostrze…..

Sekretarka może załatwić posadę Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego ?

pomyśl co może kierowniczka tej sekretarki!

Naslać na nich koronę wywiedź ich na taczkach!!! Banda nie robów!!

Prawda! Idź do urzędu, pokaż tym nierobom jak się pracuje!

Jak zejdzie to też będzie potrzebny akt haha

A gdzie nasz prezio miasta ? Znów ogonek podkulił i się schował ? Czas działać Panie Prezio i ludziom pomóc ! Fakt fajnej fotki się tam nie zrobi

Ale fajnie jest na tym folwarku Mackiewicza hihi. Taka Więcławska to by w moment porzadek zrobiła. Ale jaki prezydent takie wilkowyje hihi

Teraz pod przykrywką coronoświra nikomu nie chce się pracować! Nauczyciele zes.ni, lekarze pozamykani, ci tutaj też udają, że wojna wybuchła! Co to k jest??????? Kto odpowiada za ten cyrk??????????

W Starostwie było to samo. Na Okulickiego Panie wyglądały z okna. Okna mleczne, żeby nie było widać jak się ciężko w urzędzie pracuje. Dobrze, że mają okna na parterze, bo by bidule powypadały. Ludzie stali pod okienkiem i czekali na to aż Pani raczy otworzyć okno i udzielić informacji. Papierów nie przyjmowały, bo mogły być zainfekowane. A Pana starostę kierowca przywiózł nową furą. Ja rozumiem, że pewnie jest człowiekiem zajętym i robi interesy przez telefon z samochodu, ale czy w nowym aucie za 180 tys.na wyposażeniu nie ma zestawu głośnomówiącego?

To wynik trwania koterii,układów i układzików ,mycia łapek i zwykłego włażenia sobie wiadomo gdzie czasami bez mydła lub z gliceryną.Nikt przecież nic nie zrobi pierwszemu sortowi. Są lepsi . Kogo obchodzi jakiś zmarznięty typ pod urzędem???

Urząd przyjmuje od 8 A Panie o 8 robią sobie kawę i ciasto szykują. 8.15 wchodzą do pokoju włączają komputery i robi się 8.30 A jakie oburzone że już ktoś wszedł a komputery się jeszcze nie włączyły. Co już nie wspomnę że rozmawiają że Pani Basia dzisiaj nie przyszła do pracy bo do zwolnienia dostała. Wyjebac je wszystkie niech idą ulicę zamiatac

Załatwić teraz cokolwiek w USC graniczy z cudem. W dodatku urzędasy niemiłe i jakby mogli to by wzrokiem zabijali. W d… się im poprzewracało!

cyt – W d… się im poprzewracało! – Hm i dalej ktoś im tam przewraca. Domyślam się czym

Niestety sama nie dawno miałam okazję zaznać „kultury” tego urzędu, czułam się zbędny element a Panie jakby pracowały za karę do emerytury. Nigdy więcej, niech Państwo chowa na swój koszt…

A po 15 tej urzędnicy rozbierają barykady i maszerują w miasto na zakupy. Tam im maseczka w zupełności wystarcza , nie boją się tłumu na ulicy i w sklepie nie wspomnę o wizycie w kościele. A co do lekarzy to pewnie nie obowiązuje przysięga Hipokratesa a tylko przysięga pieniądza. Wielu nieżyjacych już lekarzy starszego pokolenia w grobach się przewraca kiedy widzą jak ich koledzy doradzają się od pacjenta takim murem.

W USC w Zduńskiej Woli jest to samo. Musiałam wypełniać wniosek na dworze, pogoda była fatalna

Jak już „wywieziecie ich na taczkach” i pójdą „zamiatać ulice” to ciekawe kto będzie odpisywał Wam na te Wasze pierdoły i udzielał odpowiedzi na niedorzeczne pytania… wywalić urzędników, a później płakać że robią się kolejki przed urzędami…

Może będzie to ktoś komu zechce się tak po ludzku – PRACOWAĆ Czy mało mamy ludzi wykształconych i czasami młodych??? Mamy!!! Oczywiście po pewnym czasie obrosną w piórka. Po pewnym czasie. Domyślam się ,że jesteś osobą sortu nr 1

Last edited 2 lat temu by Ozyrys

Miałem się nie odzywać ale po tym co czytam to muszę parę słów napisać. Tym bardziej, że ja wczoraj też byłem petentem USC. Poza jednym nadpobudliwym petentem nikt się nie awanturował. Wyszedł do nas naczelnik Spraw Obywatelskich i wyjaśnił dlaczego to tak długo trwa. Wszyscy, poza jednym nadpobudliwym to zrozumieliśmy. Na koniec zostałem bardzo miło obsłużony.
Dlatego widzę, że do powiedzenia mają najwięcej ci którzy tam wczoraj nie byli a i redakcja tendencyjnie nakręca temat.

Brawo P.Przemku. Cóż – nie wygra Pan z sortem nr 1 w żaden sposób . Piotr wszystko wie najlepiej, Najprawdopodobniej żyje w innej rzeczywistości. Alternatywnej. A może jest pracownikiem USC

Last edited 2 lat temu by Ozyrys

ale to nie sa pracownicy 1 czy 2 sortów. to nie za nich przyjmowano do pracy. to sa układu PO i ich sympatycy i znajomi.

wszystkich państwa przepraszam. Miałam tylko wypić kawę i zejść na dół. Jednak trafiłam na to forum i zaczytałam się , mając z tego niezłą bekę 🙂 tak więc pozdrawiam serdecznie!

Pracownicy pracują tak jak im na to kierownictwo pozwala. To samo kierownicy skoro nie są rozliczani przez przełożonego to czego oczekujecie? Wybieramy z tych samych osób i efekt tego jest taki iż jesteśmy cały czas w tym samym miejscu. A obrazem stanu miasta jest basen i stadion włókniarza. Urzędników mamy dużo ale kompletnie nie produktywnych. Jeżeli byśmy zwiększyli ich wydajnosc ( I to wcale nie do poziomu pracownika Biedronki lub Amazon) I zwolnili polowe to w efekcie wszystko zaczelo by szybciej “plynac” . Ale na to potrzeba “Jaj” . W koncu takze ludzie w urzedach zrozumieli by iz sa zatrudniani… Czytaj więcej »