Strona główna Aktualności Z miasta Szpital zaprosi młodzież na leczenie zębów

Szpital zaprosi młodzież na leczenie zębów

2
Uczniowie szkół średnich, podległych Starostwu Powiatowemu w Pabianicach, będą mieli wkrótce zapewniony (a przynajmniej powinni) łatwiejszy i szybszy dostęp do dentystów. Bezpłatne wizyty zaproponuje poradnia stomatologiczna w naszym szpitalu.

Zapowiadana zmiana jest efektem wejścia w życie nowej ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami, mającej im to zagwarantować. Chociaż niekoniecznie w szkołach.

Powiatowi urzędnicy zawarli umowę w tej sprawie z Pabianickim Centrum Medycznym.

– Podpisaliśmy porozumienie dotyczące udzielania świadczeń z zakresu leczenia stomatologicznego uczniom obydwu pabianickich liceów ogólnokształcących, zespołów szkół nr 1, 2 i 3 oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

O personel medyczny i miejsce zadba szpital. Wiadomo już, że właśnie tam (na pierwszym piętrze głównego budynku) młodzież będzie mogła leczyć zęby. Podobno bez ograniczeń i codziennie – gabinet ma być czyny od poniedziałku do piątku.

– Pieniądze na świadczenia otrzymamy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Jesteśmy w trakcie podpisywania umowy – do czerwca 2021 roku – wyjaśnia Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych w PCM. – Liczba osób nie będzie limitowana. Pierwszych pacjentów zaczniemy przyjmować prawdopodobnie w połowie listopada.

Perspektywy na darmowe leczenie dentystyczne mają też uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Konstantynowie Łódzkim. Jeśli chodzi o tę placówkę, starostwo zawarło porozumienie z tamtejszym Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej przy ulicy Sadowej.

Z wyliczeń urzędników wynika, że opieką stomatologiczną w prowadzonych przez powiat szkołach zostanie objętych prawie 2800 uczniów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli znowu, okazało się, że organizacja sprawująca władzę w Polsce nas oszukała. Musimy zapłacić ze swoich, samorządowych, za to, co zapowiadali w kampanii wyborczej. W każdej szkole miał być gabinet stomatologiczny finansowany ze środków budżetu państwa. W związku z tym, że musimy zapłacić ze swoich, znowu zabraknie na chodniki, ronda, ścieżki rowerowe itd., choć na to nominalnie mają iść nasze lokalne podatki. I przed następną kampanią znowu znajdą się jacyś sprawcy naszych krzywd, których wyznawcy będą zakłamywali rzeczywistość opisując, ile to jakiś sanator i poseł zrobili dla nas. Tak, to prawda. Zrobili bardzo dużo – nie odebrali nam wszystkiego do… Czytaj więcej »

Patrząc na system opieki stomatologicznej .
To po co jest fluoryzacja w szkole ???
Zęby miały być niezniszczalne po obowiązkowej fluoryzacji .
Może jednak cel fluoryzacji jest inny ?

Kolejnym pytaniem jest co będą pakować w zęby ?
Pamiętam w podstawówce plomby z czarnego algamatu
Toksyny od których przewlekłe choruje organizm .

Może temu by się ktoś przyjrzał w XXI wieku .