Strona główna Aktualności Z miasta Szkoła ma nowy budynek. Efekty remontu robią wrażenie

Szkoła ma nowy budynek. Efekty remontu robią wrażenie

1
Jeszcze pół roku temu był całkowicie zniszczony, ale prace remontowe nadały mu zupełnie inny wygląd. Zakończyła się termomodernizacja jednego z dwóch budynków Zespołu Szkół nr 3. Od nowego roku szkolnego będą w nim prowadzone lekcje.

To o tyle ważne, że w głównej siedzibie brakowało miejsca. Inwestycja zrealizowana przez Starostwo Powiatowe w Pabianicach pozwoli wyraźnie poprawić warunki nauki i pracy – szkoła zyskała kilkanaście dodatkowych pracowni. Wszystkie lśnią nowością, podobnie jak szkolne korytarze i łazienki.

Pracownicy firmy z Rąbienia, której urząd zlecił przedsięwzięcie, dokonali „rewolucji” nie tylko w środku. Docieplono też ściany zewnętrzne i stropodach, budynek ma ładną elewację, a prowadzą do niego nowe schody (jest też podjazd dla wózków inwalidzkich).

– Nakład robót był olbrzymi, bo obiekt wymagał gruntownej przebudowy. Właściwie tak naprawdę zostały tylko mury i część podłóg – mówił na dzisiejszej konferencji starosta Krzysztof Habura. – Prawdopodobnie jutro będzie podpisany protokół odbioru budynku i wystąpimy o pozwolenie na jego użytkowanie.

Inwestycja, którą rozpoczęto w 2017 roku od przygotowania dokumentacji projektowej pochłonęła 3 mln 100 tys. zł. Z tej kwoty 1 mln 800 tys. zł stanowiły pieniądze z budżetu powiatu, pozostała to środki unijne.

REKLAMA
Poprzedni artykułOtwarcie za kilka dni. Tak działa wodny plac zabaw (WIDEO)
Następny artykułPoradnik – Jak znaleźć Najpiękniejszą Sukienkę na Studniówkę?
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Są przygotowani na podwójny rocznik