Wyczekiwana przez wielu mieszkańców Pabianic inwestycja nareszcie dobiegła końca – na Lewitynie powstał wodny plac zabaw. Dzieciaki będą miały dużą frajdę.

Na miejsce obiektu wybrano plac po restauracji Turkus, od wyburzenia której wykonawca rozpoczął realizację przedsięwzięcia. Później na dobre ruszyły trwające kilka miesięcy prace budowlane. Efekt robi wrażenie.

Powierzchnia wodnego placu zabaw, nie licząc zaplecza technicznego i tarasów, to 300 metrów kwadratowych. Jest on otoczony murkiem (obitym drewnem), na którym można usiąść. W basenie robotnicy zamontowali rozmaite urządzenia, a całość podświetlają reflektory. W pobliżu znajdują się natryski i przebieralnie.

Na początku tego tygodnia rozpoczęła się procedura odbiorowa. Inspektorzy szybko zauważyli niedociągnięcia.

– Na szczęście były łatwe do usunięcia, jak dokręcenie śrubki w zabawce, poprawienie tabliczki informacyjnej, regulacja furtki, przełożenie kostki… Wszystko zostało już zrobione. Teraz pozostaje nam sprawdzenie dokumentacji, co zajmie kilka kolejnych dni – wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nie ma też jeszcze pozwolenia na użytkowanie obiektu, ale to Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego ma wydać jutro.

Kiedy wodny plac zabaw zostanie oddany do użytku? Jego otwarcie jest planowane pod koniec przyszłego tygodnia.

REKLAMA

18
Dodaj komentarz

1600
11 Wątki komentarzy
7 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
13 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
what

Z pięcioro dzieci może tam wejdzie…:)

Janusz

Słabo to wygląda niestety 🙁

...

Nie widzę tutaj placu zabaw tylko jakąś wodę spadającą w dół, po która co najwyżej dzieci mogą się opłukać. Bo jak tu się bawić? Żadnych bujanych zabawek ani muchomora z kaskada wody… ładnie wygląda, ale…

Przemcio

Tak

Przemcio

Prysznic to sobie dzieci mogą wziąć w domu , gdzie jest basen ja sie pytam , kolejna porażka podobnie jak progi zwalniające na 20 ego stycznia…….te pieniążki trzeba było włożyć w basen na PTC…….szkoda gadać..

Stefan

myślałem że to będzie basen minimum metr głęboki , aby dzieciarnia sie bawiła z rodzicami. Myślałem że te instalacje wodne to „takie wodospady” jak w aqaparkach będą…..
a tu zwykła fontanna nabijająca kabzę zwikowi. Bo czemu to ma służyć? Ani wymoczyć, ani poplumkać, tylko olać się wodą. porażka!

Łukasz

No ale pokażcie film jak wygląda ten plac zabaw! no bo przecież to nie może być to co tu widać!! to jakiś basenik dla kilku dzieci z durnymi prysznicami!! czym tu się dzieci mają bawić????

Alex

żeby to jeszcze z kwasówki było… a tak na przyszły rok zamknięte i remont bo pordzewieje. Miasto sobie daninę w opłatach za wodę z mieszkańców załatwiło.

Łukasz

Ciekaaawe jaka temperature ma ta woda z tych PRYSZNICOW bo jesli zimna to kto chce zimna wode na rozgrzane cialo wylewac?Mozna bylo zrobic basene przynajmniej do kolan aby dzieci mogly sie polozyc lub usiasc w tej wodzie i jakies male zjezdzalnie tak jak jest to na basenach w Zdunskiej Woli.Kto to woguole zaakceptowal ten projekt?

wiem co widzaiłem

projekt zaakceptował jakiś biurwa, co to za to dostanie nagrodę za zaangażowanie. A który to w kąpielówkach i goła stopą tam nigdy nie stanie.

Bartek

Poki co, to taka troche deszczownia …

StopIdiotom

Najlepsze jest to że tu płaczą sami dorośli. Nie podoba się to nie zabieraj tam dziecka.
A o to czy jest fajnie czy nie należy spytać dzieci

obywatel

Mnie się nie podoba, ale StopIdiotom, bo dziecko tam zabiorę. A z odpowiedziami może być różnie … Czasami byle co rajcuje, czasami na odwrót.

Alina

dzieciom sie nie spodoba, bo nie ma portów usb do ładowania tabletów!

xyz

Oj, faktycznie wielkie niedopatrzenie, a WiFi jest ?

Kaiko

Racja. Bo rodzice wygodni i wręczają tablety i komórki swoim dzieciom żeby mieć spokój.
I kto tu zawinił że nie umieją znaleźć innego zajęcia jak fb.

żaba

No nic się nie podoba jak zwykle…
Wy byście lepiej to zaprojektowali i zrealizowali zapewne XD

xyz

Podobno był inny projekt. Lepszy. Jakiś raj wodny…