Strona główna Aktualności Z miasta Strażnicy oznakują rowery. Więcej chętnych niż miejsc na liście

Strażnicy oznakują rowery. Więcej chętnych niż miejsc na liście

3
Zamknięta jest już lista chętnych na znakowanie swoich rowerów przez strażników miejskich. Jednoślady będą znaczone w najbliższą środę i czwartek (27 i 28 kwiecień) w siedzibie SM przy ul. Narutowicza 33. To pierwszy z tegorocznych terminów tej akcji.

Ogółem w bazie znajdują się już 523 rowery. Każdy z nich ma wykonany na ramie indywidualny grawer z numerami, który następnie zapisywany jest w bazie.

– Celowo pierwsze oznakowanie jednośladów zaplanowaliśmy przed weekendem majowym i zbliżającymi się komuniami – mówi Tomasz Markocki, komendant SM w Pabianicach. – Warto w ten sposób zabezpieczyć swój rower, czy rower na prezent, który przez to może się stać nieatrakcyjny dla złodzieja, gdyż zwyczajnie będzie miał problem, żeby go potem sprzedać. Ułatwiona jest również identyfikacja podczas odzyskania roweru. Niestety, musieliśmy już listę chętnych zamknąć, gdyż grawerowanie jednego roweru i ewidencjonowanie go trwa, a mamy też inne zadania i z tego tytułu ograniczenia czasowe, ale z pewnością, dla tych co nie zdążyli, będziemy jeszcze takie akcje organizować.

Strażnicy grawerują około stu rowerów rocznie i robią to bezpłatnie. Kolejne znakowanie odbędzie się najprawdopodobniej przed wakacjami. Akcja trwa od 2017 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

całe szczęście, że ten biedak w kuckach, nie musi grawerować rowerów dłutem i młotkiem bo by do końca sezonu nie zdążył. Amatorka po całości. ludzie mamy XXI wiek!
PS. ten grawer to jak szybko rdzewieje?

Czy znakować można tylko rower, do którego mam dowód zakupu?

Można też znakować kradziony, o ile nikt go nie oznakował wcześniej 😁