Strona główna Aktualności Z miasta Starostwo wznawia częściowo bezpośrednią obsługę petentów

Starostwo wznawia częściowo bezpośrednią obsługę petentów

1
Zachowując zasady bezpieczeństwa wobec pracowników i petentów częściowo wznowi jutro (25 maja) pracę Starostwo Powiatowe w Pabianicach.

W wydziale komunikacji i transportu (wejście od ul. Piłsudskiego) rejestracja pojazdów nadal będzie odbywała się z wyłączeniem bezpośredniego kontaktu. Dokumenty należy dostarczać tak, jak do tej pory, czyli wrzucając je do pojemnika, który stoi codziennie w godz. 8.00 – 14.30 przy wejściu do budynku D. Natomiast dokumenty komunikacyjne (dowody rejestracyjne, karty pojazdów, pozwolenia czasowe) będziemy mogli odbierać osobiście. Kiedy? Od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 15.00, a w piątki od 8.00 do 14.00.

– W sali obsługi mogą przebywać nie więcej niż cztery osoby, w tym jedna osoba przy okienku informacji – informuje Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa.

Wszystkie sprawy dotyczące prawa jazdy (wejście do wydziału od ul. Okulickiego) załatwimy od jutra bezpośrednio.

Opłat związanych z rejestracją pojazdu, prawami jazdy i wymianami tych dokumentów należy dokonywać tylko drogą elektroniczną, a potwierdzenia dołączyć do składanych dokumentów.

Załatwianie spraw w wydziałach gospodarki nieruchomościami (tel. (42) 225 40 58, (42) 225 40 59) oraz dróg i mostów (tel. 605 223 808, (42) 225 40 54, (42) 225 40 27) będzie odbywało się bezpośrednio. Wcześniej trzeba jednak umówić się telefonicznie na wizytę z pracownikiem danego wydziału.

W wydziale geodezji i kartografii można osobiście składać wnioski dotyczące wypisów, wyrysów z ewidencji gruntów i budynków oraz udostępnienia mapy zasadniczej i ewidencyjnej. Zgodnie z wymogami w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu, przy jednym stanowisku obsługi nie może przebywać więcej niż jedna osoba.

– Mimo wchodzących od poniedziałku zmian, mając na uwadze bezpieczeństwo petentów i pracowników, zachęcamy do kontaktowania się z naszym urzędem nadal drogą elektroniczną lub pocztową – mówi rzecznik.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Tak korona wirus propaganda żeby społeczeństwo zaszeregować