Dziś na spotkaniu w komendzie policji starosta Krzysztof Habura poprosił komendanta o szczegółowy raport dot. wypadków z udziałem osób niechronionych na ul. Grota Roweckiego. 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o kolejnym potrąceniu na ul. Grota Roweckiego przy ul. Gryzla. W ciągu roku doszło tam (i przy sklepie Biedronka) do co najmniej 3 poważnych potrąceń. Wszystkie zdarzenia miały miejsce po zmroku, kiedy ograniczona jest widoczność.

Starosta poprosił jednak o zestawienie wypadków z udziałem pieszych z ostatnich trzech lat i to na terenie całego miasta. Po przejrzeniu statystyk ma zaproponować rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo.

– Jutro wystąpię do prezydenta miasta z prośbą o zwiększenie natężania światła na tym odcinku. Myślę, że wymiana żarówek w latarniach powinna pomóc. Chcemy też wygospodarować fundusze na montaż tzw. kocich oczek. Dziś będę rozmawiał w tej sprawie z naczelnikiem odpowiedzialnego wydziału – deklaruje starosta.

Na ostatniej sesji rady powiatowej debatowano już na różnymi pomysłami. Waldemar Flajszer Włodzimierz Stanek po raz kolejny wnioskowali o poprawę oświetlenia tego miejsca.

Głos w dyskusji zabrali również Łukasz Stencel Arkadiusz Jaksa, zgadzając się z radnymi PiS w sprawie konieczności podjęcia działań ws. poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Mają jednak inną wizję usprawnień.

– Jedyną skuteczną metodą zapewnienia pieszym bezpieczeństwa jest montaż fizycznych przeszkód na drodze, mimo że będą one dodatkowym utrudnieniem dla kierowców – stwierdził radny Jaksa.

Komendant Piotr Beczkowski zapewnił, że jeszcze dziś zlecone zostanie przygotowanie potrzebnych statystyk.

REKLAMA
Poprzedni artykułPociągi mogłyby zatrzymywać się u nas w dwóch miejscach
Następny artykułPorywacze wymierzyli sobie karę
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

NIc fizycznego! Tych progów i tak nie widać gdy jest ciemno (przykład przy SP3 na Bugaju). Tak jak mówią Panowie z PiSu (rzadko sie z nimi zgadzam) przejścia dla pieszych muszą być dużo lepiej oświetlone. Jesienią i zimą gdy drogi są mokre to światła aut odbijają się od jezdni i nie ułatwiają kierowcom patrzenia. Dodatkowo piesi ubierają sie zazwyczaj w ciemne ubrania.
Co mi z progu zwalniającego jeżeli go nie zauważe? I tak potrące pieszego i tak. Oświetlenie i jeszcze raz oświetlenie.

Bardzo proszę portal o przekazanie mojej argumentacji przy najbliższej okazji (wywiad czy konferencja prasowa)

Jaksa ze Stenclem jak zwykle błysnęli. Następnym razem zaproponują miny przeciwczołgowe i wilcze doły. Te przejścia trzeba po prostu niezależnie oświetlić – to raz, a dwa – postawić patrol policji czy tez straży miejskiej i wlepić kilkadziesiąt mandacików….pieszym! Niestety, wielokrotnie poszkodowanymi są osoby, które wtargnęły na przejście dla pieszych! Przepisy są jasne – zatrzymaj się, rozejrzyj lewo-prawo-lewo, wejdź na przejście. Ale jak już jeden z drugim buc zobaczy zebrę, to się panisko nagle robi i na wydrę pod koła. Najlepszy przykład Pan Starosta ma pod własnym nosem – nikt z pieszych nie zatrzymuje się przed przejściem przez Piłsudskiego idąc chodnikiem… Czytaj więcej »

Niech już Stanek lepiej nic nie proponuje. Już raz się popisał swoimi pomysłami i tą cholerną tarką przed skrzyżowaniem Myśliwska/20 stycznia. Koniec końców i tak rondo powstało, choć się temu sprzeciwiał a ta jego zas…a tarka do dzisiaj tam leży i męczy zawieszenie w autach.

porządne oswietlenie tych miejsc i ledowe sygnalizatory zamiaru przejscia przez jezdnie uruchmiane przez pieszych