Strona główna Aktualności Z miasta Sobotni poranek w Pabianicach

Sobotni poranek w Pabianicach

8

Taki krajobraz mogli oglądać pabianiczanie idący w sobotni poranek do pracy. Bezdomni zrobili sobie noclegownię na skwerku przy Miejskim Ośrodku Kultury.

O sytuacji na skwerku niejednokrotnie debatowali radni miejscy. Dokładnie rok temu Małgorzata Biegajło, która mieszka nieopodal apelowała o zwiększenie liczby interwencji.

– Skwer przed Miejskim Ośrodkiem Kultury powinien być wizytówką miasta, ale nie jest. Panuje tam bałagan i jest brudno. W tej chwili skwer mógłby zasłużyć na miano „Skweru kloszarda”. W ciepłe dni okoliczni pijacy spędzają tutaj noce. Na oczach dzieci odbywają się imprezy. Tym bardziej uwłaczające jest to, że wszystko dzieje się obok siedziby straży miejskiej. Ustawiono niedawno nową tablicę z regulaminem, ale jest on notorycznie łamany – mówiła zatroskana radna.

W tej sprawie interweniowała również Monika Cieśla oraz nowy radny Wojciech Wójtowicz. Jak widać, nie ma pomysłu na przepędzenie stąd bezdomnych.


REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bezdomny to tez człowiek. Przepędzić to można zwierze. żal

Dali by im jakiś stary budynek na końcu miasta i niech tam siedzą to narzekają że nie mają co z nimi zrobić….

Dlaczego cokolwiek mieliby (kto, tak na marginesie?) im dawać?

Który jest bezdomny? każdy ma lokal z ZGMu tylko po co ma w nim siedzieć? jak tam smród gorszy niż w jego spodniach… prąd odłączony wody ciepłej nie ma, czynsz nie zapłacony… a jedyne zajęcie to zasiłek i wóda… Przymusowe leczenie odwykowe… tylko na takie coś musi wyrazić zgodę bo sądowe uzyskać to trzeba udowodnić na 10 segregatorów… dla tego jest jak jest.

przepraszam bardzo. bezdomni mają również noclegownie. ale dlaczego z niej nie korzystają.? Bo tam jest zakaz spożywania alkoholu. Na lewitynie za łyk piwa dostaniecie mandat. a taki element obkupi się w wiśnióweczki, małpki, setunie i nawet straż miejska nie podejdzie bo nie chcą się brudzić. nie raz na zamkowej byłem świadkiem. albo przechodzi patrol policji albo tygrysów ale nie widzą takich panów bo widocznie włączyli osłony niewidzialności. Albo po wezwaniu do obsikanego pijaka, przyjechali, popatrzyli, pośmiali się i pojechali. Dlaczego? bo władza nic nie robi w tym kierunku! Tak są bezdomni. i takiemu nie raz kupiłem jedzenie. to nie są… Czytaj więcej »

Siedzą bo nie daleko dostają darmowe żarcie które między innymi sponsoruje Miasto. Więc o co chodzi. Pech że mieszkam blisko i widzą co piją i nie jest to alkohol tylko kranówka z butelek. A Straż i Policja non stop sprawdza skwer i reagują bo jak tylko zobaczą że leży taki na ławce i się wygrzewa na słońcu to sprawdzają czy nie jest pijany. To że się zataczają nie świadczy Paniusiu Piękniusiu Była Rezydent że są pijani.To są następstwa choroby alkoholowej. Fakt, że od nich nie miło pachnie ale to nie jest podstawa do tego żeby ich wywalać ze skwerku bo… Czytaj więcej »

News na pierwszą stronę

Za naruszanie regulaminu nie dawać im żreć.
Pochleje, nie zje i wiadomo.
Innego sposobu na żuli raczej nie ma …