Strona główna Sport Sport młodzieżowy PTC wygrywa u siebie

PTC wygrywa u siebie

0

Zapaśnicy PTC zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej III Ogólnopolskiego Turnieju Kadetów i Dzieci zorganizowanego w Pabianicach.

Pabianiczanie byli najlepsi mimo zdziesiątkowanego składu przez kontuzje i choroby wyprzedzając Olimpijczyka Radom i AKS Piotrków Tryb. Ponadto w turnieju wzięły udział Orlik Wierzbica, GKS Katowice, LUKS Athletic Wola Krzysztoporska, GKS Bełchatów, Talent Białołęka Warszawa. Łącznie zaprezentowało się 83 zawodników.

Indywidualnie w kadetach zwyciężyli: Jakub Błachowicz  (50 kg) i Sebastian Szymczyk (63 kg), drugie miejsce wywalczył Szymon Zastrużny (69 kg), a brązowe Jakub Didoch (58 kg) i Jakub Ambroziak (100 kg).

Wśród dzieci najlepszymi zawodnikami okazali się: Łukasz Jarzębski (26 kg), Franciszek Tokarczyk (47 kg) i Artur Pik (53 kg). Srebrne medale wywalczyli Piotr Jarzębski (26 kg), Kamil Buldecki (32 kg) i Mateusz Jarzębski (35 kg), a brązowe Igor Żukowski (26 kg), Franciszek Gross (35 kg), Wiktor Stratyński (38 kg), Adam Cichała (42 kg) i Dominik Uljanowicz (53 kg).