Strona główna Aktualności Polityka SLD przeciw wyburzeniu pomnika

SLD przeciw wyburzeniu pomnika

18

Działacze SLD zabrali głos przy Pomniku Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe w sprawie nowelizacji ustawy PiS.

Zebrani zaznaczyli swój sprzeciw wobec wyburzeniu Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe oraz stanowczo wypowiedzieli się na temat działań dekomunizacyjnych PiS.

– Zdecydowanie sprzeciwiamy się przekreślaniu dorobków PRL-u. Jeżeli działacze Prawa i Sprawiedliwości chcą skutecznie przeprowadzić dekomunizację proponujemy, aby rozpoczęli to od siebie – zaznaczyła Aleksandra Stasiak 

Marek Gryglewski (radny powiatowy) wspomniał, że właśnie w czasach PRL-u powstały szkoły, żłobki i wiele innych budynków użyteczności publicznej. Podkreślił również, że nie wszystko co w czasach PRL-u było robione i budowane było złe.

Przy pomniku głos zabrał również Piotr Duraj (radny miejski), który wypowiedział się na temat pomnika na Starym Rynku, nakreślając jego znaczenie.

Radni przygotowali również mapkę miasta na której umieścili fotografie obiektów użyteczności publicznej powstałe za czasów PRL-u.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykuł„Zimno, a taki bydlak wyrósł”
Następny artykułPabianice stolicą folkloru (ZDJĘCIA+WIDEO)
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nareszcie. Grubą krechą skończyć z komuną w Polsce.

Czekam na wyburzenie Pałacu Kultury

Popieram, brońmy tego co jest skarbem Naszego Narodu!

żondzoncy obecnie miastem powstali w czasach peerelu! poddać eutanazji!!!!

Młodzi ludzie a bredzą jak stare dziady. Może Pan radny da przykład i przeniesie na swoją działkę tego zastrupiałego kloco grzmota.

Moze i ten pomnik specjalnie nie przeszkadza i mógłby zostać jako jakaś pamiątka po obecnym systemie (można by było się spokojnie zastanowić czy lepszym czy gorszym od obecnego (lub tez taki sam)). Natomiast fakt prowadzenia przez przedstawicieli sld polityki „nie ważne co byleby tylko przeciwko pis” wywołuje We mnie niestety anty poparcie tego projektu. Ta narracja nie pomoże Wam dostać się do rady w następnych wyborach. Nie zrobiliście kompletnie nic od ostatnich wyborów dla mieszkańców, to rynek lokalny będzie Was oceniał, a tutaj nikt Was już nie kojarzy. ps. przepraszam ale Pani z mikrofonem skradła wam show 🙂 jest bardziej… Czytaj więcej »

Proponuję odbudować pomniki Hitlera jako pamiątkę historyczną po okupacji.

Pomyślcie, jaki to będzie piękny plac pod jeden z dyskontów?

Teraz pomniki socjalizmu, niebawem pomniki papieża, a na końcu pomniki smoleńskie. Na to się mogę zgodzić.

Towarzysze ! Byłbym całym sercem z wami gdyż uważam, że historii nie należy się wstydzić jakakolwiek by nie była ale to przecie brzydactwo okrutne jest. Nie wyobrażam sobie aby na zrewitalizowanym może kiedyś rynku stał ten paszkwil.
Z proletariackim pozdrowieniem „Lenin wiecznie żywy!”.

Pomniki kaczora są jeszcze brzydsze a jezusa??? Jeszcze brzydsze. To woła o pomstę do nieba.

Od razu wprowadźmy depisyzacje i wywalajmy pomniki kaczorów. Na pomniku nie ma żadnych haseł odwołujących się do miłości do komuny. Jest parę dat. dla matołków nieznanych to fakt. Ale od razu burzyć. Turyści robią mu zdjęcia jest atrakcją

Twoja ignorancja i niewiedza jest atrakcją. Poczytaj czy PPR walczyła. Co za matoły bez szkoły.

Nie rozumiem SLD co ma wspolnego propagandowy pomnik kamień który uczył młodych klamstwa z budynkami użytku publicznego.???

PISOWCY NIENAWIDZĄ WSZYSTKICH, KTÓRZY MYŚLĄ INACZEJ , CHCĄ ZAWŁASZCZYĆ HISTORIĘ, ŻEBY GLORYFIKOWAĆ ” WŁASNYCH ” .M.IN DLATEGO WPROWADZAJĄ TĘ ŻAŁOSNĄ ” REFORMĘ ” EDUKACJI. NIE NA DARMO PISOWSKA MARIONETKA CZYLI A. DUDA STWIERDZIŁ, ” TERAZ MY BĘDZIEMY DECYDOWAĆ, KTO BYŁ ZDRAJCĄ , A KTO BOHATEREM” – I ZACZYNAJĄ ROBIĆ TO BARDZO SKUTECZNIE.ZAWŁASZCZYLI TRYBUNAŁ, SĄ NA NAJLEPSZEJ DRODZE DO PODPORZĄDKOWANIA SOBIE SĄDÓW, SAMORZĄDÓW I DECYDOWANIA O FINANSOWANIU ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH A WIĘC OPŁACANIA PRAWOMYŚLNYCH , CZYLI SWOICH MAJĄ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE , NA SZCZĘŚCIE – NAWET RAZEM Z BEZNADZIEJNYMI KUKIZOWCAMI – NIE KONSTYTUCYJNĄ . NIESTETY SLD JEST POZA SEJMEM I TRZEBA ROBIĆ… Czytaj więcej »

Precz z komuną! Was już nie ma, polityczne trupy!

Każda władza totalitarna stawia sobie pomniki.
Ale pamiętajmy, że wielu z naszych bliskich, ktoś z rodziny ZGINĘŁO W WALCE o to, żebyśmy nie musieli mówić Ojcze Nasz po niemiecku!
To ICH upamiętnia ten pomnik, a nie władzę radziecką.
Jeśli wykreślimy naszych dziadków z historii i to co zrobili, byśmy żyli w Wolnej Polsce, będziemy tyle samo warci, ile faszyści palący książki na placach, na wielkich stosach w czasach III Rzeszy Niemieckiej!

Poczytaj czym byla gloryfikowana na pomniku PPR, a potem się odezwij ignorancie!