Strona główna Aktualności Komunikacja Rusza pierwszy etap prac przebudowy DW 485. Będzie ruch wahadłowy

Rusza pierwszy etap prac przebudowy DW 485. Będzie ruch wahadłowy

17
Wyjeżdżając z ulicy Świetlickiego będzie można skręcić tylko w lewo.

W piątek wykonawca rozpocznie pierwsze prace na odcinku od ul. Świetlickiego do granic miasta. Za około 7 dni możemy spodziewać się utrudnień w ruchu na ul. Jutrzkowickiej. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. 

Rozpoczyna się zapowiadana od dawna inwestycja. Przebudowany zostanie blisko 2,5-kilometrowy tj. ulice Kilińskiego i Jutrzkowicka. W piątek zacznie się wycinka drzew i prace pomiarowe na wspomnianym odcinku od Świetlickiego do granic miasta. Następnie ruszą prace drogowe.
Pozostały odcinek zostanie objęty pracami po uzyskani pozwolenia do 30 kwietnia 2019 roku. Zakończenie robót planowane jest na koniec wakacji za dwa lata.

Co się zmieni?

Będziemy mieli nową jezdnię. Zbudowane zostaną ronda na skrzyżowaniach z ul. Świetlickiego i Moniuszki. Przebudowane zostanie skrzyżowanie przy basenie. Powstaną zatoki autobusowe, nowe oświetlenie, nowe chodniki. Rozbudowany zostanie system odwodnienia. Wartość inwestycji to 26,99 mln złotych.

Wiosną ruszą też prace na odcinku od węzła S8 w stronę Dłutowa. Modernizacja tego blisko 8-kilometrowego odcinka pochłonie 41,82 mln złotych.

Inwestycje dofinansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

– Jest to bardzo ważna droga dla Pabianic, a bardzo obciążona ruchem tranzytowym i miejskim – podsumował Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

– Wszystkie sugestie przekazywane przez nas i mieszkańców były brane pod uwagę, a współpraca przebiegała na każdym etapie – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Grzegorz Mackiewicz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe jak sprawdzi się nowe odwodnienie, ostatnio po ulewie 29 lipca Pabianice w tym rejonie utonęły ……………

A gdzie komentarz jakiś Pana KJ narzekajacego na wszystko w Pabianicach? Pewnie jeszcze nie czytał artykułu.

No to teraz na Jasnej i Polnej będzie oficjalne otwarcie toru wyścigowego… 😉

Rondo/Skrzyżowanie Świetlickiego- Moniuszki to chyba nie w Pabianicach 🙂

Jutrzkowicka / Świetlickiego i Kilińskiego / Moniuszki. W artykule jest zastosowany pewien skrót ale nic nie sugeruje że chodzi o skrzyżowanie Świetlickiego i Moniuszki, bo „Przebudowany zostanie blisko 2,5-kilometrowy tj. ulice Kilińskiego i Jutrzkowicka.”

Czytajac ze zrozumieniem nie zadawalbys glupich pytan. Dobrze wiesz o co chodzi a ferment siejesz

na tych dwóch skrzyżowaniach ronda to dobry pomysł. mam nadzieje że to nie będą takie fuszery jak na 20 stycznia 🙂

Ja tylko dodam, że na skrzyżowaniu z Moniuszki ma powstać zwykłe rondo. Natomiast na skrzyżowaniu ze Świetlickiego będzie rondo turbinowe.

a moim skromnym zdaniem powinni nie przebudowywać skrzyżowania Kilińskiego Roweckiego tylko zbudować rondo z prawdziwego zdarzenia, raz że ruch odbywałby się bardzo płynnie , dwa miejsca jest dość by było to rondo 2 pasmowe, trzy odpada wieczne awarie świateł syg. a po czwarte skoro idziemy lub gonimy Europe to tam odchodzi się od skrzyżowań standardowych właśnie na rzecz ronda, wiec może jeszcze jest czas by coś zmienić w projekcie…proszę o odp osób odpowiedzialnych z ramienia powiatu…

Też sie dziwie, że tam ronda nie zrobią.

rondo? bez sensu! Teraz aby skręcić z grota w lewo w kilińskiego, po prostu skręcam w lewo. Gdyby było rondo musiałbym jechać na około wpierw skręcając w prawo!!!

owszem w prawo ale nie stoję na światłach i szybciej przejadę w koło niż mistrz skręci w lewo przy dużym ruchu od str Bugaju

Porąbało wszystkich z tymi rondami. Ostatnio czytałem, że jakiś kandydat na radnego chce zbudować ronda na skrzyżowania Karniszewickiej z Torową oraz Wspólną. Dramat. Na Zamkowej też rondo!

Jestem młody więc może ktoś mnie dobrze poinformuje 😉
Remont będzie do granic miasta czy do miejsca wskazanego na zdjęciu

Remont będzie od grobelnej do granic miasta. Pierwszy etap od miejsca na zdjęciu do granic miasta (bychlewa)

Spokojnie, wygra pan S. to anulują przebudowę, za to powstaną ze 2 pomniki lecha, co brzozom się nie kłaniał i ze 3 kościoły… :-/