Strona główna Aktualności Z miasta Ponad 10 mln zł na drogi dla powiatu. Pabianice załapały się na...

Ponad 10 mln zł na drogi dla powiatu. Pabianice załapały się na pieniądze rządowe

29

Na listę Funduszu Dróg Samorządowych trafiło 11 projektów z naszego powiatu. Łącznie rząd na przebudowę dróg u nas przeznaczy ponad 10 mln złotych. 

Listę podczas konferencji prasowej zaprezentował dziś senator Maciej Łuczak. Największa inwestycja, która otrzyma dofinansowanie na poziomie 60 procent to zapowiadana przez ratusz przebudowa ulicy Warszawskiej od ul. Rzgowskiej do granic miasta. Projekt ten wyceniono na prawie 6 mln złotych. Urząd miejski otrzyma 3,6 mln złotych z funduszu.

Lista inwestycji z powiatu pabianickiego:

  • przebudowa drogi powiatowej w Ldzaniu – dofinansowanie 1 575 000 zł (70%)
  • przebudowa drogi gminnej 198011E w gminie Dłutów – 227 754 zł (60%)
  • przebudowa ul. Bema w Ksawerowie – 564 810 zł (50%)
  • rozbudowa drogi gminnej 108257E przez Szynkielew i od posesji nr 29 do DK71 – 412 641 zł (50%)
  • przebudowa ul. Tytanowej w Piątkowisku – 767 180 zł (50%)
  • remont nawierzchni drogi gminnej 103408E na odcinku przez wieś Florentynów w gminie Lutomiersk – 388 053 zł (75%)
  • remont nawierzchni drogi gminnej 120023E w gminie Lutomiersk – 579 945 zł (75%)
  • rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Świerczyna w gminie Dłutów – 1 828 463 (65%)
  • przebudowa ul. Sienkiewicza w Konstantynowie Łódzkim – 298 801 (50%)
  • przebudowa ul. Słowackiego i Piłsudskiego w Konstantynowie Łódzkim – 641 165 zł (50%)

 

REKLAMA

29
Dodaj komentarz

1600
7 Wątki komentarzy
22 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
11 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek

Brawo Panie Senatorze!!

zbychu

Mam takie pytanie kiedy będzie Rypułtowicka wyremontowana ile jeszcze felg trzeba będzie prostować ja już załatwiłem na tej drodze (przez kilka lat ) dwie felgi i jedna nową oponę . Chyba trzeba do absurdów drogowych zgłosić jak zobaczą w telewizji to może ktoś w końcu coś zrobi z tą drogą

Pytek

A w którym to miejscu ta Rypułtowicka taka dziurawa bo nie zauważyłem ?

Seb

Chodzi pewnie o odcinek za wiaduktem w stronę Lublinka jeżdżę tam co dzień do pracy ta droga to dramat . Podobno ten odcinek nazywa się Nad Dobrzynką nie wiem kto to wymyślił jak Dobrzynka płynie z dobre pół kilometra dalej .

Pytek

Jeśli chodzi o odcinek za wiaduktem to już jest Łódź stąd ta nagła zmiana w nawierzchni

fan

BRAWO BRAWO Panie Senatorze dziękujemy

Giordano Bruno

A co ten chłopczyk ma wspólnego z rządem? Niech jeszcze sprzeda ci kolumnę Zygmunta.

Bartek

Proszę zmienić lekarza lub zwiększyć dawkę leków

Giordano Bruno

Misiu! Zastanów się! Czy ten rząd przypadkiem już nie uciekł z kraju? Prezydent USA, gdy chce pograć w golfa, przysyła zastępcę, by zakomunikował w publicznym wystąpieniu o tym, że firmy z jego kraju nie będą tu płacić podatków, a projekt polskiego budżetu natychmiast to uwzględnia. Potem nieznany nikomu senator ogłasza, na co pieniądze dał rząd. To nie jest śmieszne, to przerażające!

Bartek

Z tego widać jaką masz zerową wiedzę . Nieznany to jesteś Ty. Jeśli zrobiłeś coś więcej dla tego powiatu niż Senator to podziel się tymi informacjami nie pomijając swojego nazwiska. Będziemy w tedy gratulować osiągnięć.

Giordano Bruno

Misiu! Zacznij od ukończenia polskiej szkoły, w której ktoś nauczy cię reguł pisowni obowiązujących w naszym języku. Nawiązywałem do twojego dyletanctwa. Gdy rosyjscy żołnierze wkroczyli podczas II wojny światowej do Łodzi, to napotkali w niektórych domach dziwne naczynia. Ludność miejscowa wyjaśniła im, że to niskie dzbanki na wodę. I w ten sposób pili wodę z nocników wzbudzając powszechny ubaw. Obecni bolszewicy nie mają nawet elementarnego pojęcia o rozdziale kompetencji poszczególnych przedstawicieli władzy, więc ich trolle sadzą takie głupoty, jak twoje. Pijesz wodę z nocnika i jeszcze się zachłystujesz z radości.

Bartek

Tylko większa dawka leków jest w stanie wyleczyć takie psychiczne zachowania.

Giordano Bruno

Weź wobec tego więcej, ale nie przekrocz tego, co zalecił ci lekarz podczas ostatniej wizyty.

OLA

myślę że Ty bez obrazy ale masz coś z głową małpo chyba można Cie tak nazywać skoro zwracasz się do człowieka jak do zwierzaka dziwaku

Giordano Bruno

Każdy z nas jest małpą wąskonosą. Nie każda jednak potrafi opanować elementarne zasady języka polskiego.

William_2

7,35 a kolo już taki nadźgany…. 😀

Giordano Bruno

Dla gimbusów to nadźganie, dla innych elementarna wiedza z zakresu biologii, którą uzyskali jeszcze w szkole podstawowej.

obywatel

Zacznij od siebie. Nie będziesz musiał proponować innym !

cola

Super Panie Senatorze dziękujemy

Zawiedziona

A o drodze powiatowej na odcinku Markówka – Mauryców znowu nikt nie pomyślał. Ta droga łączy dwa powiaty.

obywatel

No, i bardzo proszę .. konkretne komentarze o naprawę dróg a pisie hejterowskie syny, ni z gruchy, ni z pietruchy, jak ” Bartek „, ” fan ” i cola ” tylko wazelina.
Dobre i te 10 melonów, ale Pabianice od 1989 roku, to studnia bez dna, ale widać, że były vicek UM i to u Macka, może tyle, co ochłapy…
A co, np. robi dobrego dla Pabianic p. S., aktualny dyrektor biura UM oraz fuks poseł C. ?
Miejscowi ” patrioci „, czy dywersanci ?

ja

nie można mieć swojego zdania?
czy trzeba mieć zdanie jak obywatel czyli czerowony komuch?

obywatel

Jasne, że można a nawet trzeba wciskać wazelinę w d…, zwłaszcza przez pisowych hejterow i trolli, bo takie zarządzenie pisbolszewi.
I nie obrażaj mnie bez powodu, ty pisowy wypierdku, bo miałem swoje zdanie z uzasadnieniem a ty, tylko czarne mięso ! Wal się !

ja

nie jestem tym za kogo mnie bierzesz ale jak widac ty jesteś peowskim lizusem w takim razie powiedz mi kto w Pabianicach zarządza od dwien dawna kogo całujesz w d…e za obelgi skierowane np w moim kierunku?

obywatel

Jakie obelgi ?
Najpierw wyzywasz mnie od czerwonego komucha bez powodu, bez argumentów a teraz jeszcze śmiesz śmieszyć, jakiekolweiek pretense !
Nie jestem niczyim lizusem w przeciwieństwie do ciebie, pisiwy wyskrobku.
Nikogo też nie całuję. Natomiast ty, na pewno robisz komuś lody !
FYT !

mieszkaniec

Kolejna obłuda wyborcza! Cztery lata starań powiatu o dofinansowanie na remonty dróg i wszystko ucinane przez marszałka z PIS, aby kiełbasa przed wyborami była!!! Żenada i tania zagrywka! Cztery lata dojenia i nic dobrego nie zrobili dla miasta i powiatu… a mieli działać ponad podziałami… Dobrze wiedzą, że w Pabianicach mają marne szanse na dobry wynik to rzucają wszystko na jedną szalę… spokojnie, tym razem znowu mieszkańcy pogonią pis do lasu!

Tołdi

Zawsze można zagłosować na starą ekipkę. Przynajmniej podwyżki śmieci i za wodę, ścieki będą pewne, nie? Lecz się człowieku Od 1989 r rządzą tu ci sami ludzie i masz brud, smród i ubóstwo. Nie masz dość? Bo inni tak

YaGo

A tołdi, jak zwykle urawniłowka z pisbolszewi, byle było ! Ty chyba w Pabianicach od dziś mieszkasz tylko we wlasnym brudzie, smrodzie i ubóstwie ! … ” Od 1989 r. rządzą tu ci sami ludzie ” … , ot pisowyj politruk ! Od 1989 r., było wiele opcji politycznych i wielu PMP z tych opcji. Ty, sp. M. F. ( pierwszego PMP z nadania ” Solidarności ” ) i następnie J. B. od J. T. i sp. Prałata ), też mieszasz z innymi w tym swoim pisim szambie ! Lecz się człowieku, ale tobie, to niewiele już pomoże. Nie podcieraj… Czytaj więcej »

puma

zagłosuj na tych co Ci dal tak wiele tylko kto to taki?
radzę zainteresować się co dobrego chcieli zrobić dla powiatu i wypowiadaj się