Strona główna Nie przegap Wojewoda wręczył „czeki” na finansowanie przebudowy dróg

Wojewoda wręczył „czeki” na finansowanie przebudowy dróg

5
fot. Łódzki Urząd Wojewódzki
Wojewoda łódzki zrobił objazd po województwie i wręczał samorządowcom promesy z dofinansowaniem na remont i przebudowę dróg lokalnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

W powiecie pabianickim z dofinansowania skorzysta pięć gmin. Najwięcej pieniędzy otrzymało Starostwo Powiatowe, które wyremontuję drogę w Ldzaniu (gmina Dobroń). Na ten cel rząd przeznaczył 1 350 000 zł. Droga zostanie przebudowana na długości prawie 1,5 kilometra.

– Będzie to 463-metrowy odcinek od wiaduktu na drodze ekspresowej S8 do Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 1007 metrów od miejsca, w którym prace trwały w 2018 roku do granicy Ldzania – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

Jego całkowita wartość tej inwestycji to 2 250 000 zł. Oprócz Funduszu Dróg Samorządowych w kosztach będzie też partycypował powiat (600 000 zł) i gmina Dobroń (300 000 zł).

Niewiele mniej, bo 1 054 850 zł otrzyma gmina Dłutów, gdzie wyremontowana zostanie droga w miejscowości Dąbrowa.

Sporo powodów do radości ma też Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. Miasto otrzyma 945 927 zł dofinansowania i przebuduje 3 ulice: Sucharskiego (długości niespełna 380 metrów), Słodową i Nasienną do Miodowej (łącznie 34 metrów). Dofinansowanie stanowi połowę szacowanych kosztów inwestycji, a miasto dostało dotację już nie po raz pierwszy.

Gmina Ksawerów otrzymała „czek” na kwotę 969 744 zł na realizację dwóch zadań inwestycyjnych. Pierwsze to przebudowa ulicy Ksawerowskiej, drugie to przebudowa ul. Zachodniej od ul. Jana Pawła II do ul. Sienkiewicza. To również drugie wsparcie dla tej gminy.

Wsparcie otrzyma również gmina Pabianice. Do urzędu przy ul. Torowej trafi 343 025 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę ul. Cynkowej w Piątkowisku oraz drogi gminnej w Szynkielewie. Tutaj remonty już trwają.

REKLAMA
Poprzedni artykułZakończenie roku szkolnego na świeżym powietrzu (LISTA PRYMUSÓW)
Następny artykułKatastrofalne błędy gwoździem do trumny. Iskra bije kolejną ekipę z okręgówki (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo rząd, brawo Wojewoda. Gdzie byloby takie wsparcie za rzadow PO ?

Było do około 70% a teraz jest sporo niższe, do tego wchodzi ograniczenie że gmina będzie mogła tylko jeden wniosek złożyć

A Mackiewicz znów źle wniosek złożył (jak na boisko), że nic nie dostał ?

A kiedy rypułtowicka od eski do łaskowic? O moje bezpieczeństwo „martwią” się tylko od eski do światel , tam stoją tacy jedni, czemu nie staną za eska w rejonie mostka ? Tam już się nikt o mnie nie troszczy

Od obwodnicy do Łaskowic to administracyjne miasto Łódź