Strona główna Aktualności Biznes Potężny inwestor wchodzi do Pabianic

Potężny inwestor wchodzi do Pabianic

18

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała dotycząca porozumienia z inwestorem – firmą Panattoni, deweloperem powierzchni magazynowych. 

Porozumienie dotyczy ustalenia zasad współpracy pomiędzy prezydentem Pabianic a inwestorem. Firma Panattoni jest na etapie pozyskiwania gruntów przy ul. Lutomierskiej, po stronie zajezdni MZK. Tam ma powstać ponad 100 000 metrów powierzchni magazynowych. Prezydent podkreślił, że wpływ z podatku od nieruchomości może wynieść od 2,5 do 3 mln złotych. Przy pełnym obłożeniu hal magazynowych zatrudnienie znalazłoby około 500 osób.

Miasto musi przygotować odpowiednią dokumentację i zbudować infrastrukturę drogową. Jednak te koszty pokryte zostaną z tzw. renty planistycznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, centrum logistyczne otwarte zostanie za dwa lata.

Wszyscy radni byli za podjęciem uchwały.

Podczas sesji obecni byli przedstawiciele firmy, którzy potwierdzili plany wejścia do Pabianic. Panattoni Europe jest deweloperem powierzchni magazynowych. Od początku działalności, czyli od 2005 roku, firma zrealizowała w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 5,7 miliona metrów kwadratowych. Firma wynajmuj powierzchnie takim markom jak: Smyk, Lerroy Merlin, Obi, Bosch, Media Expert, Amazon.

 


 Reklama

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajnie!! Brawo!!

Szkoda tylko, że to kolejny inwestor z miejscami pracy głównie dla niżej wykwalifikowanych ludzi. No ale dobrze, że cokolwiek sie dzieje

Ale już tych nisko wykwalifikowanych zaczyna brakować. Firmy pabianickie będą mieć problem. Jakoś z firmami, które tutaj są od lat, czy dziesiątków lat nikt nie chce rozmawiać na temat, jak im ułatwić życie.

I bardzo dobrze. Mam nadzieje, że wiele z pabianickich firm będzie miała problem w znalezieniu pracowników. Może to zmusi ich do godnego wynagradzania pracowników.

Celnie!

W punkt! Biedne firmy nie mogą znaleźć pracowników? A co mają powiedzieć ludzie którzy pracują za psie pieniądze? Dajcie konkretny pieniądz i wszyscy będą zadowoleni. Firma znajdzie ludzi do pracy a Ci będą zadowoleni że godnie zarabiają.

Z wysoko wykwalifikowanych ludzi rynek potrzebuje lekarzy i inżynierów z doświadczeniem. Może jeszcze inspektorów BHP. Pracownik fizyczny dziś jest najbardziej poszukiwanym „towarem”, czy się to komuś podoba czy nie. Tylko taki wytwarza firmie dobro z którego owa ma zysk.

Czapki z głów. Po czynach Go poznacie. Brawo Panie Prezydencie,

no no. Nie wierzyłem a zobaczyłem. Myślałem ze kolejny blef Prezydenta a tu taki strzał. Zaorał mego przyjaciela kontrkandydata. Aż mnie palce bolą jak to piszę – ale faktycznie – dobra robota Grzesiu

Ale mnie zaskoczyl ten Płezydent. Nie wierzylem w tego inwestoła a jednak jest i sie nam dzisiaj objawil. Tak mnie choleła strzelila ze nie doczekalem konca sesji. Ehh . przegła nasz Wlodziu przegła

Strzal w 10, ha!!!!!super, gratulacje panie Prezydencie 😀

Brawo! Wreszcie coś drgnęło w Pabianicach 🙂
Gdyby tak jeszcze spełniło się marzenie aby
tak dobry mlody polityk Mackiewicz zyskał poparcie
centralne z budżetu państwa- to byłoby nieźle..
Mam jednak pewne obawy czy za to że stoi po drugiej stronie barykady nie zostanie zmieniony na
kogoś kto może obecną władze wspierać lecz nie wiadomo czy w pozyskiwaniu kasy będzie lepszy 🙁
Pytanie jak potoczą się sprawy rozwoju po wyborach
Oby Pabianice na tym zyskały a nie straciły .

No całe szczęście ,że są wybory w końcu Pan Prezydent widzi co można zrobić dla tego miasta. Znając prezydenturę p. Mackiewicza to po wyborach znów nic nie będzie robił . Taka z niego korzyść !!

oby media expert jak zwykle zrobił solidne otwarcie.

Oby, tylko pytanie czy przeciśniesz się wtedy przez tłum ludzi 😉

fajnie, że się rozwijają. Zawsze się tam trafi spoko promocja!

Przecież to będą magazyny a nie sklepy.

Widzę, że Media Expert się rozwija! Bardzo dobrze! Szkoda, że jedyna polska firma z wymienionych