Strona główna Aktualności Z miasta Wojewoda obiecał pomóc mieszkańcom ul. Bardowskiego

Wojewoda obiecał pomóc mieszkańcom ul. Bardowskiego

48

Urzędnicy z miejskiego ratusza nie złożyli wniosku do wojewody ws. pomocy finansowej dla mieszkańców ul. Bardowskiego, którzy stracili część dobytku podczas lipcowej ulewy. Wojewoda łódzki Zbigniew Rau obiecał, że wyśle w tej sprawie pismo do ministra MSWiA i wytknął prezydentowi Pabianic zaniedbanie spowodowane, jak stwierdził wojewoda, zainicjowanym przez Grzegorza Mackiewicza sporem politycznym.

Jak powinna wyglądać procedura po ulewie?

– Procedurą jest niezwłoczne wystąpienie prezydenta miasta po środki do rezerwy celowej budżetu państwa. Jedyną drogą jest wniosek wskazujący wysokość strat skierowany do wojewody. Wniosek jest opiniowany i przesyłany do Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych i Administracji. Taki wniosek nigdy nie wpłynął – tłumaczył Zbigniew Rau.

Jeśli wniosek nie wpłynął, mieszkańcy nie mogli dostać wsparcia finansowego. Wojewoda obiecał jednak, że pomimo upływu terminu pochyli się nad sprawą.

– Będę wnioskował do ministra MSWiA, aby zdecydował się przychylić oczekiwaniom mieszkańców. Jeśli państwo zostaliście pozbawieni możliwości skorzystania z kanału procedur administracyjnych ze względu na zaniedbanie prezydenta, motywowane politycznie, to wasze interesy prawne nie mogą być zakładnikami tego niefortunnego sporu. Przyrzekam, że opiszę tę sytuację i wydam pozytywną opinię, a państwo nie możecie zostać sami – powiedział Zbigniew Rau.

Co więcej, prezydent w jednym z wywiadów prasowych stwierdził, że „wojewoda z PiS nie pomógł pabianiczanom i nie przyznał pieniędzy na usuwanie skutków ulewy”. Za to zdanie radny miejski z PiS Rafał Madaj pozwał prezydenta do sądu w trybie wyborczym. Prezydent przegrał sprawę.

Podczas dzisiejszej konferencji jedna z mieszkanek zwróciła się do działaczy PiS.

– Przerwijmy tę kpinę, bo to spotkanie jest tylko po to, bo chcecie się wypromować przed wyborami. Ten temat istnieje od 40 lat. Przyjechaliście, żeby zdyskredytować obecnego prezydenta i jego prawników. Myśleliśmy, że przyjechaliście do nas z gotową propozycją – powiedział niezadowolona kobieta.

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą pomóc mieszkańcom w przygotowaniu pozwu zbiorowego.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie był wojewoda, Stanek, Madaj i reszta we wcześniejszym okresie. Teraz, przypadkowo w kampanii wyborczej, trafili do tych ludzi. Grają i wykorzystują jak zabawki tych mieszkańców. Do walki politycznej.

Prezydent nawet do tej pory się nie zainteresował. Leń i kłamca.

Lepiej dowiedz się kto z poszkodowanych, kto wystąpił do Urzędu nie dostał pomocy?? Dowiedz się ile osób nie dostało ubezpieczeń, bo moim zdaniem to prawdziwa manipulacja…bo twoje słowa to mega nadużycie, a skoro radni są tak aktywni czemu nie apelowali do Wojewody, sam bez Prezydenta nie mógł nam dodatkowo pomóc.

Osobiście napisałam do wojewody dlaczego nie uznał tej powodzi jako klęska żywiołowa i mam odpowiedź, że to nie była żadna klęska żywiołowa – a tylko z puli rządowej wojewoda mógłby dać poszkodowanym odszkodowanie gdyby uznał to jako klęska żywiołową. Dlatego nie wiem o co tym razem chodzi czy wypłaca nam odszkodowanie z kasy rządowej jako klęska czy co? Jakie pozwy zbiorowe? Kogo mamy sądzić pana Boga, że nas zalał, rząd, ze nie dali nam kasy jak za klęskę żywiołową, czy ZWiK że kanalizacja nie odbierała należycie. ZWiK ma ubezpieczenie OC na ewentualność takich zalań i co się okazało? Ubezpieczyciel Warta… Czytaj więcej »

https://bip.um.pabianice.pl/attachments/download/795
Pierwsze Pismo z 18 sierpnia 2015 roku

Pierwsze pismo do Prezydenta było złożone 18 sierpnia 2015 roku.

O jakiej treści było to pismo i dlaczego pierwsze dopiero w 2015 r

Stanek w niedzielę chciał się wypromować na cudzej imprezie, a teraz na czyjejś krzywdzie. Gdzie Oni byli wcześniej??

O jakiej mówisz cudzej imprezie????? O tej na obiekcie komunalnym MOSiR???? A od kiedy tam się robi imprezy wyborcze????

Oczywiście od kiedy Stanek sobie zrobił imprezę wyborczą przy pieczonym ziemniaku.

Ależ im się przypomniało na półtora tygodnia przed wyborami….Stanek myśli, że na deszczówce wypłynie 🙂

Jak kłamca prezydent mówił że złożył wniosek a teraz przyznał się że tego nie zrobił i został za to prawomocnie skazany to jak im się przypomniało?

Prezydent miał złożyć wniosek dotyczący strat komunalnych czyli w zasobie miasta, a takich strat nie było. Wojewoda sam występuje o uznanie tej powodzi jako klęska żywiołowa – ale czy w takiej sytuacji działają ubezpieczenia? Z tego co wiem to gdy jest ogłoszona klęska żywiołowa to wszyscy poszkodowani otrzymują po 6000 zł od państwa, ale już nie od ubezpieczycieli chyba, że mają wyraźne ubezpieczenie na wypadek klęski żywiołowej. Tak samo jest z katastrofą samolotu – odszkodowania są za katastrofę, ale już za zamach ich nie ma. Nie jestem prawnikiem i nie znam tych przepisów, ale może ktoś to rozwinie bo może… Czytaj więcej »

Pierwsze Pismo do Prezydenta złożone było 18 sierpnia 2015 roku

I od 18 sierpnia do dziś czekaliście??? To niezwykle skuteczni jesteście…

To już 3 lata przed faktem napisane pismo zostało??

jasnowidz jakiś czy coś??

A to nie firma ubezpieczeniowa powinna im pomagać? No chyba, ze o ubezpieczeniu się nie myślało a teraz chce się pomocy z naszych podatków. Wkurza mnie już to wsparcie dla wszystkich. Podobnie z mieszkaniami. Ja musiałem wyjechać na kilka lat by uzbierać pieniądze na budowę domu a niektórzy wszystko dostają za darmo (mieszkania itd.) Wkurza mnie to, bo płace coraz wyższe podatki na ludzi, którzy nie potrafią się o siebie zatroszczyć.

Typowy wyborca obecnie rządzącej sekty nigdy Cię nie zrozumie i swoje łapska będzie wyciągał po „gratisy”. A sekta w ten sposób chce zagwarantować sobie władzę po wsze czasy.

Zgadzam się.

Po to są firmy ubezpieczeniowe.

Masz rację jedni dostali ubezpieczenie ze swoich polis, ale byli tacy, którzy nie mieli ubezpieczeń bo nie każdego stać – to osiedle starych ludzi o naprawdę niskich emeryturach, ale miasto ma ubezpieczenie i powinno wypłacić tym, którzy ubezpieczenia nie mieli bo zalanie było z powodu źle odprowadzonej wody, braku rowów odprowadzających deszczówkę – można było coś zrobić na tę ewentualność – czyli nie z kasy rządu czyli wszystkich podatników, ale z ubezpieczenia OC ZWiK czy miasta. Nie mam ubezpieczenia – mieszkam w bloku na parterze, ale odszkodowanie za zalanie mam od osoby, która mnie zaleje bo z jej ubezpieczenia, a… Czytaj więcej »

Panie Łukaszu – zgadzam się w 100 %.Dlaczego dostają najwięcej Ci nieudolni, niedouczeni… rozumiem jakieś minimum socjalne dla chorych i niepełnosprawnych, ale ciągłe dodatki bez weryfikacji ich rzeczywistego stanu posiadania to patologia i nieudolność państwa! Dlatego zarabiający w szarej strefie śmieją się z nas żyjących za swoje! Mam mordercze instynkty, gdy rano pedzę do pracy, a w centrum i przy Gubałówce, po śniadaniu u Alberta, wylegają lepszego aorty pabianiczanie. Kiedy wracam wieczorem leżą sobie, zmęczeni po ciężkim dniu… czego?

Pomyłka: miało być ‚sortu’

Ubezpieczyć się to nie łaska?? Mnie jak sąsiad zalał w bloku i jeszcze 2 piętra niżej to powinniśmy wytoczyć mu pozew zbiorowy?? Ludzie Polska robi się Państwem roszczeniowym o byle gówno.

Jeżeli sąsiad Cię zaleje to nie ma znaczenia czy jesteś ubezpieczony to i tak ubezpieczyciel z niego kasę ściągnie, a gdy nie jesteś to chyba normalne, że winny musi Ci kasę oddać za remont.

Kompromitujące jest to, że prezydent nie zna prawa.

Gdzie to jest dobre pytanie. Ciekawe gdzie Prezydent ma wyborców i ich zdrowie, że zamiast zająć się zalewaniem ulic przez fekalia z deszczowka ogłasza budowę parków zabaw wodnych w Lewitynie. Na cholere ograniczać się do Lewityna i wydawać miliony. Wystarczy zatkac jeszcze ze dwie studzienki i park w wodny będzie w całym mieście przy każdym większym deszczu. Tak jak to było 29 lipca.

Witam. Już mam dosyć Stanka i jego pożali się Boże kampanii wyborczej. Potrafi jedynie wytykać błędy. On da on zrobi….. Pytanie brzmi z czego? I Jak? Otworzy magiczną szufladkę z pieniędzmi którą Mackiewicz ukrywa i się do niej modli?? Ma takie wielkie plecy, że co sobie nie wymarzy to ktoś mu to zrealizuje? Guzik prawda… Musiałem już tego człowieka usunąć z fb bo ma więcej postów niż szesnastolatki zafascynowane internetem.

To fakt… Ale dzięki tym udostępniamy postom, można zobaczyć ile obłudy i fałszu jest w tych wszystkich jego fanatycznych wyznawcach. Tam nie ma obiektywizmu jedynie opluwanie się jadem i wytykanie wszystkiego co się nie udało… Ale jaka kampania takie rządy… Debata prezydencka też pokażą prawdę. Teraz KW PiS się pręży i napina, żeby pokazać jacy są mili, cudowni i niezastapieni… A większość obraża nawet kobiety, ktore zdaniem niektórych nie powinny mieć prawa glosu. Rzucaja takimi hasłami, że aż nie wypada. Dzień dobry na ulicy nie odpowiedzą, bo przecież wielcy kandydaci… A później napstrykaja zdjęć i lans na Fejsie… Mam tylko… Czytaj więcej »

A pabianiczanie mają dość waszej ekipki „rządzącej” miastem od 1990 roku! Jak te (nie)rządy wyglądają każdy widzi: brud, smród, drożyzna i oPOwieści z mchu i paproci co to nie zrobicie i za ile. Efekty? Smutek i bąbelki… z szamba

Ja tam nie mam dość, nie generalizuj.

Ty, masz coś z głową ! Od jakiego 1990 ! A może od 1918 ?
I póki co, to w Pabianicach przez ostatnie 4 lata, to były pisie bąbelki z kaczego szamba !
Pisz za siebie. Pabianiczanie będą wiedzieli, co zrobić 21…

No właśnie będą wiedzieli doskonale… POogonią was, że hej obiboki z PO

Ciebiada nie jest z PO – ale kasę wielką za obiboctwo dostaje. Stanek natomisat marzy – ale czy kolejny dyrektor to Twoja bajka?? Natomiast kto jest tym obibokiem z PO podaj nazwisko bo nie wiem – Ty też pewnie nie wiesz?

A Ty, Kasandra jesteś i już dziś wszystko wiesz !
Pożyjemy, zobaczymy…
Lepiej napisz o pisiowych ” pracowitych ” Misiewiczach…

najbardziej śmieszy ta stacja paliw, którą wybudują i pabianiczanie będą mieli darmowe paliwo – to dopiero bąbelki z szamba, aż stanek mi pękł ze śmiechu i cycki mi opadły do ziemi, bo ręce już tam leżą.

dokładnie – naprawdę nawet ironicznie komentuje cudze zdjęcia, ale przecież wybuduje stację paliw z tanim paliwem dla mieszkańców – bo ma chyba wuja w Kuwejcie.

Po raz kolejny wychodzi jaki z Pana Stanka agresywny osobnik. Nie zdaje sobie sprawy ile mowa ciała o nim mówi… Przy pierwszej Pani na filmie ma minę jakby za chwilę chciał ją uderzyć, widać ewidentnie, że jest zdenerwowany, że raczyła się odezwać. I to pocieranie nosa… nerwy, nerwy…

Stanek. Zniecierpliwiony, nie mógł wytrzymać wywodów starszych Pań, a to dobrze o nim nie świadczy. Będąc prezydentem będzie musiał wysłuchać wszystkich. To nie do pomyślenia, żeby kandydata musiał stopować i uspokajać wojewoda. Wstyd.

fakt dopiero teraz się interesuje PiS mieszkańcami . oczywiście tydzień przed wyborami się pokazują. obiecanki cacanki 😁😁😁😁żenująca zagrywka

Bardzo wszyscy współczujemy mieszkańcom ul. Bardowskiego że im BMW i Mercedesy pozalewało. Może sprzedadzą te swoje segmenty po kilkaset tysięcy i przeniosą się do bloków ????

A dlaczego nie masz segmentu tylko worek jadu?

Żenada, a Stanek i tak nie ma szans.

Bardzo się cieszę, że wojewoda da mi kolejną kasę – już dostałam z PZU 12 000 zł plus 8000 zł na osuszenie domu i jak jeszcze coś wojewoda dorzuci to super tylko trzeba czekać na kolejną powódź i modlić się o deszcz bo to opłacalna historia jest, jestem do przodu jakieś 10 000 zł – stare graty się utopiły i kontenery mi podstawili i mogłam wywalić nagromadzone latami śmieci. Kiedy mi wojewoda kasę da? Bo sprawy sądowe to strata czasu – więc albo wojewoda mi da, albo mam brać udział w zbiorowych procesach – bo to dwie rożne sprawy.

Wysłuchałam tej relacji i stwierdziłam, że ten kandydat na prezydenta to jakiś troglodyta z tikiem nerwowym, że kobieta, która wystąpiła rewelacyjna i odważna i miała rację bo sobie kampanię budują na karkach poszkodowanych starych ludzi. Jak pan wojewoda chce dać to niech daje, ale on musi dorobić dramaturgię – natomiast jeżeli chodzi o pana Mackiewicza to oczywiście, że mógł wystąpić z wnioskiem, że to klęska żywiołowa i czemu tego nie zrobił to nie wiem, a chciałabym wiedzieć?

– Zasadą powinno być zatem, że w pierwszej kolejności firma ubezpieczeniowa płaci odszkodowanie. Jeśli natomiast pomoc społeczna przyznała pomoc jako pierwsza, to rolą jej organów jest zastrzec zwrot świadczenia w wypadku wypłaty ubezpieczenia – powiedziała sędzia.