Strona główna Dzieje się Rower, czyli aktywność, frajda i pomoc

Rower, czyli aktywność, frajda i pomoc

0
Chociaż pogoda nie zawsze dopisuje, (tu: na rajdzie we wrześniu ubiegłego roku) na pabianiczan można liczyć.

To będą wydarzenia łączące przyjemne z pożytecznym. W następną niedzielę (13 maja) zostanie zorganizowany pierwszy z pięciu rajdów rowerowych, których celem jest pomoc oddziałowi ginekologiczno – położniczemu w pabianickim szpitalu.

Do uczestnictwa zaprasza Koalicyjny Klub Radnych Pabianice. Po raz drugi. I z nadzieją, że mieszkańcy chętnie włączą się w akcję „Aktywne Pabianice”, bo właśnie tak została ona nazwana.

– Kręcimy kilometry przede wszystkim dla porodówki PCM. Ale również dla miasta. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy prosili rowerzystów o zainstalowanie aplikacji, dzięki której można je liczyć, a zarazem „nabijać” podczas rajdów w rywalizacji o zwycięstwo w konkursie „Kręć kilometry po technologię” – wyjaśnia Krzysztof Rąkowski, przewodniczący z KKR.

W ubiegłym roku zorganizowano cztery rajdy. W tym ma ich być pięć: 13 maja, 16 czerwca, 15 lipca i 26 sierpnia (wrześniowego terminu jeszcze nie ustalono). Pierwszy i trzeci wyruszy z „Lewityna”, drugi i czwarty – z parku Wolności. Zapisy od godz. 9, start o godz. 10. Finał jest przewidziany na „Lewitynie”.

Trasy nie będą wyczerpujące – od 20 do maksymalnie 30 kilometrów, aby w rajdach mogły brać udział rodziny z dziećmi. Nie zmieni się też wysokość wpisowego (5 zł).

– Na czterech dotychczasowych rajdach zebraliśmy ponad 5 tys. zł. Te pieniądze będą dopiero wydane. Po dołożeniu ich do kwoty, jaką uda się zebrać w najbliższych miesiącach zbierzemy, zostanie kupiony sprzęt dla oddziału – dodaje Krzysztof Rąkowski.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o