Strona główna Aktualności Z miasta Drugie rondo w Pabianicach, czyli starosta kontra radny

Drugie rondo w Pabianicach, czyli starosta kontra radny

14

Czy na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i 20 Stycznia potrzebne jest rondo? Dyskusja o nim rozgorzała podczas dzisiejszej sesji rady powiatu. O jego budowę apelował do władz starostwa Włodzimierz Stanek, radny PiS, podkreślając, że robi to w imieniu zgłaszających się do niego pabianiczan. 

Wśród wymienionych przez radnego argumentów przemawiających za taką inwestycją były „dziesiątki przypadków stłuczek i otarć lakierów”. Chociaż, jak przyznał sam Włodzimierz Stanek, nie są one ujęte w policyjnych statystykach.

– W ostatnich tygodniach miałem wiele zgłoszeń, by wybudować rondo. Mieszkańcy tego potrzebują – przekonywał starostę.

Kilka minut wcześniej Krzysztof Habura wspomniał o firmie, która na zlecenie starostwa wykonuje przebudowę przepustu na drodze między Ldzaniem i Dobroniem i że nie dotrzymała ona terminu zakończenia robót. W rezultacie za każdy dzień opóźnienia ma naliczaną karę – 12 tys. zł (prace powinny zakończyć się w ubiegłym tygodniu). Według Włodzimierza Stanka właśnie te pieniądze można by przeznaczyć na budowę ronda.

– Jeśli chodzi o finansowanie, przy 12 tys. kary dziennie, wystarczy parę dni i mamy rondo. O ile pamiętam, to przy zbiegu ulic Myśliwskiej i 20 Stycznia kosztowało ono sześćdziesiąt kilka tysięcy – mówił radny.

Starosta przyznaje, że skrzyżowanie ulic 20 Stycznia i Nawrockiego jest „trudne”. Ale też dobrze oznaczone. I że podobnych mamy w Pabianicach wiele, np. Moniuszki/Wiejska, 20 Stycznia/P.Skargi, Orla/Południowa, Orla/Grabowa.

– Jestem przekonany, że gdybyśmy zrobili wśród mieszkańców sondę (i ją zrobimy), wskazaliby też inne skrzyżowania. Jeśli więc robić rondo, to na którym? I czy rondo, które jest tam potrzebne jak w wielu innych miejscach czy też naprawić drogę, na której dochodzi do uszkodzeń pojazdów? – pytał Krzysztof Habura.

W końcu na konkretne pytanie, czy dojdzie do budowy ronda ze strony starosty padła odpowiedź: „Na tę chwilę nie ma tego zadania w budżecie”.

REKLAMA
Poprzedni artykułZima zaskoczyła kierowcę
Następny artykułTak zmienia się Nawrockiego (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Opóźnienia są kłopotem dla mieszkańców naszej gminy Dobroń. Nasze niedogodności mają usprawnić przejazdy mieszkańców Pabianic? A co mieszkańcy Pabianic dadzą mieszkańcom gminy Dobroń?

A kto dał kasę mieszkańcom Dobronia?

rondo w tym miejscu usprawni przejazd przez to nieszczęsne skrzyżowanie .korzystam codziennie jadąc do pracy i z niej wracając pomimo że jade ul Nawrockiego i mam pierwszeństwo wielokrotnie bylem narażony na wymuszenie z ul 20 stycznia choć mają wyrażne znaki STOP 🙁

Kamery i monitoring tego skrzyżowania i mandaty

Rondo a i owszem ale na skrzyżowaniu Roweckiego Kilińskiego to usprawni przepustowość

Rondo to powinno być na Warszawskiej z Nawrockiego i Sikorskiego.

Albo sygnalizacja świetlna

Popieram

rondo to powinno być na eichlera i dereniowej

A może by tak ktoś pomyślał o rondku przy szkole 3 ,rozgrzebane,rozkopane po ostatniej awarii i cisza ,aut do szkoły coraz więcej a nie ma gdzie postawić ,ostatnio Pani z dzieckiem się zakopała i dziecko płakało a mama nie wiedziała co robić ,wstyd Grzegorzu Prezydencie ,parking przy dawnym PZU zrobiony a stoi pusty ,jak zaczynałeś kadencje obiecałeś ze zrobiszbi co ??? Jak można tak zepsuć miejsca parkingowe imię naprawić

Co to za dziwna moda „samochodem pod same drzwi szkoły”. Kiedyś, nie było takiego czegoś i jakoś dzieciaki potrafiły trafić do szkoły.

Mogliby w koncu zrobic rondo na moniuszki-kilińskiego bo tam wyjechac to jest tragedia

Radny Staniek jeździ tedy do pracy 🙂
Wolałbym rondo Moniuszki Kilińskiego.

Rondo rondo i jeszcze raz rondo!