Strona główna Aktualności Z miasta Tak zmienia się Nawrockiego (ZDJĘCIA)

Tak zmienia się Nawrockiego (ZDJĘCIA)

13

Władze miasta, powiatu oraz Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej inwestują w jedną z najdłuższych ulic na Bugaju.

Dobiegają końca prace związane z budową ścieżki rowerowej między ul. Waltera Jankego i wjazdem na strzeżony parking. Długość ścieżki asfaltowej to 336 metrów. Obok powstał też nowy chodnik. Inwestycja realizowana przez urząd miejski kosztuje 398 038 złotych. Droga dla rowerów, podobnie jak na Grota Roweckiego, poprowadzona została za przystankiem.

Kończy się też budowa chodników na ulicy Nawrockiego pomiędzy Grota Roweckiego i Bracką. Tam tez po stronie zachodniej jest droga dla rowerów. Przy okazji remontu wybudowany został duży parking na kilkadziesiąt samochodów. Za ciągi komunikacyjne płaci starostwo powiatowe, a za parking PSM Pabianice. Łączna wartość inwestycji to około 570 tys, złotych. Starosta Krzysztof Habura zapowiada, że w przyszłym roku prace będą kontynuowane w kierunku 20 Stycznia.

Tutaj zaparkuje kilkadziesiąt samochodów

Na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego i Grota Roweckiego będą wymienione też lampy w sygnalizatorach, aby pojawiał się w nich nie tylko symbol pieszego, ale też rowerzysty. Natomiast na jezdni pojawiły się czerwone pasy informujące o drogach dla cyklistów.

W okolicy skrzyżowania powstała stacja naprawy rowerów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

pan rozycki i tak powie ze nic nikt nie robi

e tam…on powie że to jego zasługa 😉

Nie wiem, kto walczył o Nawrockiego, ale wcześniej było info, że porządek na Brackiej ( chodniki i parkingi od Nawrockiego do 20 stycznia ) mogą mieszkańcy tej ulicy zawdzięczać panom : Cymermanowi i właśnie Różyckiemu.

Chciałbym serdecznie pogratulować mieszkańcom ulic Brackiej i Nawrockiego nowiutki ,świeżo oddanych do użytku parkingów samochodowych wzdłuż ulicy Nawrockiego. Szanowi Państwo to Wasza determinacja doprowadziła do tego, że ta cześć Pabianic została dostrzeżona przez zarówno władze powiatu miasta i spółdzielni.
Jest mi zwyczajnie przykro, że do należnego Wam splendoru postanowiło się przykleić od razu kilku ojców sukcesu. Ale co tam widać inaczej już nie potrafią. Ważne, że problemy z parkowaniem w tej części osiedla odeszły w dal. Serdecznie pozdrawiam.

Panie Piotrze proszę podać nazwiska tych „ojców sukcesu” ?

Zapraszam na mój profil na FB tam otrzyma Pani wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Gdzie indzie i to niedaleko są dużo większe problemy z parkowaniem i w ogóle w pewnych porach dnia powszedniego z przejazdem.
Oczywiście lepiej że jest więcej miejsc, ale rejon przy poczcie nigdy nie był w takim nasyceniu, że brakowało miejsc parkingowych. A teraz wyścig kto jest ojcem. To niestety domena maluczkich.
Przede wszystkim cieszy uzupełnienie ścieżek rowerowych. Dobrze byłoby, aby były one wyraźnie oznakowane, z zakazem ruchu pieszego

Coś takiego, wiele razy komentowalem słaby stan dróg rowerowych i przekręt z chodnikiem na Roweckiego. Czyżby faktycznie tym razem powstawały prawdziwe drogi rowerowe? Nawet przejazd na pasach? Nie dowierzam 😀
Jestem po dużym pozytywnym wrażeniem, oby tak dalej.

widzę ze rozycki stal się już pewnym negatywnym symbolem, z której należy szydzić.
i to moim zdaniem jest powód do dumy, bo owy pan chyba na nic innego tak szybko nie zapracował, zwłaszcza przez ostatnie kilka dni.

Mylisz widzę z chciałbym widzieć 😀 . Na taki twój atak jeszcze za wcześnie jeszcze wam się nic udało. Nie uczuli na kursie hejtu i pijaru ? Zgodnie z zasadą :najpierw cię ignorują. potem śmieją się z ciebie. później z tobą walczą. później wygrywasz. Jakże wymowny jest twój wpis wobec tej zasady. Zero wątpliwości, że za kolejnym fake-owym nickiem stoi polityczny aparatczyk pozbawiony odwagi cywilnej żeby być sobą. Jeszcze nie załapaliście, że Wasze siermiężne nagonki mnie bawią ? 😀

Uczyli – na Starotoruńskiej w Toruniu.

Krótkie pytanie z krótka konkretna odpowiedzią :kto doprowadził do Rabiegi bur…przy szkole nr 3 ,czy ktoś widział co tam się dzieje ??zryte wszystko do gliny ,jak by czołgi przejechały ,rondko jak po kataklizmie ,Panie dyr szkoły i Panie Prezydencie ,jak wam nie wstyd ,tyle lat a bród i smród coraz gorszy ,

Ja zapraszam osobę odpowiedzialną za wymyślenie oraz zaakceptowanie projektu wymalowania znaków wzdłuż Grota Roweckiego o informacji scieżki rowerowej ,proszę się przejechać i zobaczyc jak na chwile obecna są znaki poziome ,zasypane piachem ,kto wogóle to wymyślił ,co nam mieszkańcom daje ta scieszka ,czy były znaki czy nie toni tak mogliśmy i musieliśmy jeździć droga Grota ,nic nie przemyślane jak zawsze w tym mieście .
Popieram poprzednika P.Jacka ,wstyd i duuuuzy minus dla Pana Prezydenta za rondko przy szkole 3 ,pamietam jak dziś gdy obiął władze jak przybył w krawacie i oglądał rondko ,zapraszam teraz niech zobaczy .

Wesołych Świat