Strona główna Sport Piłka nożna Rehabilitacja „zielonych”

Rehabilitacja „zielonych”

0

W drugim zimowym sparingu Włókniarz wysoko pokonał Iskrę Dobroń.

Włókniarz Pabianice – Iskra Dobroń 6:1 (2:1)

Bramki dla Włókniarza: Jakub Dobroszek i Piotr Owczarek po 2, Damian Froncala, Krzysztof Rudzki.

Po wpadce z b-klasową Jutrzenką w pierwszej grze kontrolnej podopieczni trenera Michała Gajdy w pełni zrehabilitowali się wysoko wygrywając z a-klasową Iskrą Dobroń. Tym razem „zieloni” dysponowali nieco lepszą i przede wszystkim liczniejszą kadrą, choć było to głównie spowodowane uzupełnieniem jej przez juniorów.

W stosunku do pierwszego meczu pojawili się m.in. najskuteczniejsi zawodnicy z jesieni – Patryk Sumera i Jakub Dobroszek. Był też wprowadzany już jesienią obiecujący napastnik juniorów – Piotr Owczarek. Zabrakło zaś Piotra Maślakiewicza. Ponadto nadal brakowało Damiana Madaja, Mateusza Kuśmirowskiego oraz przede wszystkim graczy defensywnych – bramkarza Damiana Rzeźniczaka czy obrońców Marcina Olejnika, Marcina Kozieła, Kacpra Kosmali, Adama Polewczaka. Ponownie szansę dostał wracający do treningów Adam Bielawski, a pierwszy raz okazję zaprezentowania się trenerowi dostali kolejni juniorzy – Maciej Chudzik i Max Kowalski (obaj rocznik 1999).

Jak się okazało wzmocnienie ofensywy wystarczyło. Do przerwy było co prawda 2:1, a bramki dla Włókniarza zdobywali Damian Froncala i Jakub Dobroszek. W drugiej odsłonie jednak worek z bramki całkiem się otworzył. Ponownie do siatki trafił Dobroszek, dwa gole zdobył też Owczarek, a jednego dołożył Krzysztof Rudzki i „zieloni” wygrali efektownie 6:1. W sobotę „zielonych” czeka mecz sparingowy z najwyżej notowanym rywalem, IV-ligowym LKS-em Rosanów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments