Strona główna Aktualności Z miasta Pulsujące światła zamiast normalnych. Żeby było lepiej

Pulsujące światła zamiast normalnych. Żeby było lepiej

19
Na skrzyżowaniu ulic św. Jana, Zamkowej i Kilińskiego zamiast normalnych świateł od dzisiaj są pomarańczowe, pulsujące.

To działanie zamierzone, które ma usprawnić ruch i pomóc w rozładowaniu korków, które szczególnie dają się we znaki mieszkańcom, odkąd z powodu modernizacji linii 41 zamknięto kolejny odcinek głównej ulicy miasta.

Skrzyżowaniem administruje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi i właśnie tam, z inicjatywy pabianickiego magistratu, wpłynął wniosek o zmianę świateł.

– Złożyliśmy go za pośrednictwem wykonawcy i został uwzględniony – mówi Michał Maślanka z wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w Urzędzie Miejskim. – Obserwując, co się dzieje uznaliśmy, że takie rozwiązanie będzie lepsze niż wydłużanie cyklu sygnalizacji. Poza tym wzięliśmy też pod uwagę fakt, że wkrótce ul. Zamkowa zostanie zamknięta na kolejnym odcinku.

Jak usłyszeliśmy od urzędnika, pomarańczowe światła na tym skrzyżowaniu będą migały długo, bo na czas prowadzenia robót. A na ich finał musimy jeszcze poczekać…

Na ile wyłączenie normalnych świateł poprawi sytuację, przekonamy się sami. Zwłaszcza ostatnie dwa tygodnie były dla kierowców koszmarem – od początku września po mieście jeździ się tragicznie (pisaliśmy o tym TUTAJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No wreszcie 🙂

Media poruszyły temat, to i nastąpila reakcja urzędów. Brawa dla redakcji.

A czy przypadkiem wykonawca nie deklarował przed rozpoczęciem prac że owe prace będzie wykonywał w sposób taki że zamykając jeden odcinek będzie otwierał inny na którym były wykonywane wcześniej prace? Pytam gdyż wydaje mi się że tak, ale nie jestem pewien.

Prawdę mówiąc, to już od wczoraj, tj. 16.09.

Ok rozumiem że pulsujące ale to jeszcze zmienić pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Bo jak na razie z pierwszeństwem jadą zamkowa a Jana jak stała tak stoi to co jest lepiej? Zapraszam popołudniu mądre głowy to zobaczą co się dzieje. Ile autobusy jadące od partyzanckiej i od grobelnej czekają aby pokonać to skrzyżowanie. To tylko u nas można z kiepskiego zrobić jeszcze gorsze.

Dokładnie! Wczoraj wracałem z pracy jedynką. Zamiast 30 minut od Partyzanckiej do SDH-u jechaliśmy 20 minut! Taka oto poprawa! Zaćmienie umysłowe w UM panuje nieprzerwanie. Prezydencie! Niech Pan wywali tego Naczelnika i zatrudni kogoś kto coś potrafi, poza zamykaniem kolejnych skrzyżowań!!! Żeby ta wyłączona sygnalizacja coś dała, należy zmienić układ pierwszeństwa!!! No ale żeby na to wpaść, trzeba trochę myśleć, a tutaj tego kolejny raz zabrakło!

Zastanawiam się czy ktokolwiek z ZDW był na tym skrzyżowaniu czy tylko klepią co im te mądre głowy przysyłają. Ruch zamkową sporadyczny więc to chyba byłoby logiczne teraz odwrócić oznakowanie

Pani Patrycjo, nie wiem gdzie Pani zdawała prawo jazdy ale w Polsce mamy światła: czerwone, zielone i ŻÓŁTE… 😉

Niestety pieszy czy rowerzysta przeprowadzający rower nie ma szans przejść przez pasy chyba, że za kierownicą siedzi uprzejma osoba która przepuści…

Pani Patrycji, sygnalizatory wyświetlają ŻÓŁTE światło,nie pomarańczowe.Powinien to wiedzieć każdy kierowca!

Jest poprawa. Od dwóch dni nie stoimy w korkach. Apel jednocześnie do kierowców żebyśmy dali możliwość przejścia przez jezdnię też pieszym. Z tym niektórzy niestety mają problem

usprawniło to ruch. dobry pomysł. proponuję wyłączyć światła np.po 22.00 na Łaskiej przy Lidlu!!!

A pomyślał ktoś jak skręcić w lewo z Zamkowej w Kilińskiego? Geniusze!

A przypomnij wszystkim,gdzie jest znak pierwszeństwa przejazdu i dla kogo.

I co narobiliście?
Przecież kiedy nie ma świateł ruchu drogowego to kierowca z łódzkiego nie wie kto ma pierwszeństwo.

Szedłem w piątek o 8:05 i obserwowałem ruch – korków żadnych, wszystko szło płynie. Pozostawienie pierwszeństwa jest dobre – odwrócenie spowodowałoby problem dla skręcających z zamkowej oraz utrudniłoby pieszym przechodzenie przez pasy (kierowcy mając ustąp muszą zwolnić).
Prosta zmiana odkorkowała pół miasta, ale trzeba się jeszcze przyjrzeć skrzyżowaniu pod basenem, ono również sprawia dużo problemów. Uważam że należałoby tam przywrócić poprzednią konfigurację świateł. Zapewniało znacznie większą przepustowość. Obecnie czeka się tam bardzo długo

Last edited 1 rok temu by Tomasz

To zobacz co się dzieje o 16. Wszystko stoi od Partyzanckiej po Grota Roweckiego

Właśnie o tym mówię, jedno skrzyżowanie już nie stanowi problemu, ale bez przyjrzenia się drugiemu nie będzie znaczącej poprawy (patrz druga część bmojej wypowiedzi). Co z tego jak przez jedno można już sprawnie przejechać, jak dalej się stoi?

Szybki kurs: pierwszeństwo ma ul. Zamkowa, ustępuje pierwszeństwa ul. Św Jana i Kilińskiego. Kto nie zrozumiał ten jest środkiem białej kapusty.