Trener Jarosław Maćczak w rozmowie z naszym portalem przyznał, że jest zadowolony z postawy prezentowanej w rundzie jesiennej przez swój mocno przebudowany skład. Nikt w drużynie nie chce jednak spoczywać na laurach, zatem już od 13 stycznia zawodnicy szykują się na wiosenne mecze w Łódzkiej Klasie Okręgowej.

Należy przypomnieć, że przed rozgrywkami sezonu 2019/2020 drużyna GKS-u przeszła naprawdę solidną przebudowę. Z klubu odeszli między innymi Damian Kozłewski, Bartłomiej Grala czy Michał Kacprzyk. Władze GKS-u postanowiły więc wzmocnić swoją kadrę, kierując swój wzrok w dość zaskakującym kierunku. Z targanego problemami PTC Pabianice wytransferowano Piotra Szynkę, Rafała Cukierskiego, Daniela Dudzińskiego, Kacpra Stańczyka oraz Dawida Kaźmierczaka. Dodatkowo kadrę uzupełniono juniorami z Ksawerowa i w takim składzie postanowiono rywalizować w okręgówce. Plan ten się sprawdził, bowiem rok 2019 GKS zakończył na 3. miejscu w tabeli okręgówki, ze stratą zaledwie pięciu oczek do Widzewa II Łódź i ośmiu do lidera z Głowna.

Piotr Szynka był jednym z tych, którzy zamienili PTC Pabianice na GKS Ksawerów

Nie dziwią zatem słowa Jarosława Maćczaka, który jest zadowolony z dotychczasowej postawy swoich piłkarzy. Nie dał on jednak taryfy ulgowej swoim podopiecznym. Do treningów wrócili oni bowiem już 13 stycznia, a w czasie przerwy świątecznej obowiązani byli oni przestrzegać rozpisanych przez klub zaleceń żywieniowych. Na razie zespół trenuje cztery razy w tygodniu, starając się zbudować zasoby energii, które mają wystarczyć do samego końca rozgrywek sezonu 2019/2020.

Za zawodnikami GKS-u są już dwa sparingi. Pierwszy z nich rozegrali oni przeciwko Włókniarzowi Zelów, czyli dziesiątej ekipie IV. ligi grupy łódzkiej. Ksawerowianie przegrali 2:3 po bramkach Daniela Dudzińskiego i Piotra Szynki, ale na pewno był to dobry sprawdzian i wyzwanie dla wracających do formy piłkarzy Maćczaka. Drugim rywalem był za to Boruta Zgierz – również przedstawiciel IV. ligi łódzkiej, który zakończył rundę jesienną na 11. miejscu. Tym razem GKS okazał się górą, wygrywając po dublecie ustrzelonym przez Arkadiusza Telesiewicza.

Telesiewicz utrzymał strzelecką formę z ostatniej kolejki rundy jesiennej

Jeżeli chodzi o kadrę, którą ma do dyspozycji trener, to niestety ciągle poza grą pozostają kontuzjowani Piotr Grzejdziak oraz Adrian Poros. Wiosną w barwach GKS-u nie zagra również Artur Jędrzejczyk, który wyjeżdża na półroczną wymianę studencką do Portugalii. W związku z tym klub z Ksawerowa stara się szukać wzmocnień, ale w zimowym oknie transferowym jest to trudne. Nikt w klubie nie chce dokonywać gwałtownych ruchów, bowiem dotychczasowi zawodnicy udowodnili jesienią, że potrafią grać w piłkę.

Do startu rundy wiosennej, który zaplanowano w dniach 21-22 marca ksawerowianie rozegrają jeszcze siedem sparingów i to z nie byle jakimi rywalami. Ich plan wygląda następująco:

  • 1 lutego z Andrespolią Wiśniową Górą (14. drużyna IV. ligi grupy łódzkiej),
  • 8 lutego z Omegą Kleszczów (9. drużyna IV. ligi grupy łódzkiej),
  • 15 lutego ze Stalą Głowno (lider Łódzkiej Klasy Okręgowej),
  • 22 lutego z Termami Uniejów (10. drużyna Łódzkiej Klasy Okręgowej),
  • 29 lutego z LKS-em Kwiatkowice (7. drużyna IV. ligi grupy łódzkiej),
  • 7 marca z UKS-em SMS-em Łódź (7. drużyna Łódzkiej Klasy Okręgowej)
  • 14 marca z ŁKS-em II Łódź (5. drużyna IV. ligi grupy łódzkiej).

Jeżeli zawodnicy GKS-u solidnie przepracują zaplanowany okres przygotowawczy, to będą na dobrej pozycji do utrzymania miejsca na podium w okręgówce. Egzamin z tego jak przepracowali oni zimę przeprowadzi im PTC Pabianice, z którym mieli problemy w ostatnim pojedynku, rozgrywanym w ramach inauguracji rozgrywek. Walczący o utrzymanie fioletowi na pewno będą chcieli pokazać się z dobrej strony, ale ze świetnie dysponowanymi ksawerowianami będzie trudno o korzystny rezultat.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Tylko super pan trener niech pamięta o liczbie młodzieżowców w składzie.

Skoro jedna drużyna awansuje do klasy wyżej ,to czym się różni zajęcie np.3 miejsca od 12 w tej lidze.Mają większe wpływy z praw telewizyjnych?