Strona główna Sport Piłka nożna GKS Ksawerów będzie grał dalej

GKS Ksawerów będzie grał dalej

0

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Konstantynowie Łódzkim zespół Konstantynowskiej Akademii Sportu zmierzył się z powiatowym rywalem, drużyną GKS Ksawerów w ramach IV Rundy Okręgowego Pucharu Polski.

KAS KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI – GKS KSAWERÓW 1:2 (0:0) (0:2) (1:2)

W przeciągu regulaminowych 90 minut spotkania, gracze GKSu stworzyli sobie dwie dobre sytuacje do strzelenia bramki. Niemniej w bramce KASiarzy bardzo dobrze spisywał się debiutujący w zespole Jakub Pasiński. Drużyna z Konstantynowa Łódzkiego też miała swoją okazję do zdobycia gola, ale tak jak rywal, jej nie wykorzystała. Wszystko to sprawiło, że wraz z końcowym gwizdkiem sędziego był remis i gra toczyła się dalej.

– Mecz jak mecz, emocji nie było. Daliśmy pograć zawodnikom i nieoczekiwanie spotkanie nam się przedłużyło o dogrywkę. Powinniśmy je rozstrzygnąć wcześniej, ponieważ mieliśmy kilka klarownych sytuacji. Niemniej, każdy mecz nas czegoś uczy – ile meczy tyle decyzji i nie zawsze wszystkie trafne. Także w dalszym ciągu pracujemy nad tym, żeby było lepiej – mówi trener GKSu Maćczak

Na początku dogrywki po dośrodkowaniu zawodnika z Ksawerowa, piłka trafiła zawodnika KASu i takim sposobem padła pierwsza bramka, samobójcza, a wynik meczu podniósł się na 0:1 dla drużyny gości. Dodatkowo tuż przed końcem pierwszej części dogrywki po faulu w polu karnym, GKS podwyższył wynik na 0:2. Nie zmieniło to jednak faktu, że podopieczni Jakuba Światłowskiego walczyli do samego końca i w 114 minucie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Piotr Marchewka. Nie odwróciło to jednak losów tego spotkania i to GKS będzie grał w kolejnej rundzie w Pucharu Polski.