Pabianiczanka Kinga Królik w nowym roku nie zwalnia tempa. Tym razem wyruszyła ona na trasę biegu przełajowego City Trail i rozłożyła konkurentki na łopatki.

Biegi City Trail to cykl imprez przełajowych na dystansie 5 kilometrów, które odbywają się w różnych miastach Polski. Kinga wybrała ten, który odbywał się we Wrocławiu. Królik na mecie zameldowała się po 17 minutach i 2 sekundach od startu, bijąc tym samym kobiecy rekord trasy aż o 26 sekund. Wyjątkowo szybko pokonała ona ostatni kilometr, bo w zaledwie 3 minuty i 10 sekund.

Uzyskany rezultat jest nowym rekordem życiowym Kingi na tym dystansie. Poprzedni, który ustanowiła na bieżni, poprawiła o 40 sekund. Pabianiczanka ostatecznie uplasowała się na 27. miejscu w kategorii OPEN. Jeśli zaś chodzi o kategorię kobiet, to zwyciężyła w niej zdecydowanie. Druga na mecie Małgorzata Zieleń (Wosiek Team) uzyskała czas 18 minut i 25 sekund, czyli o minutę i 23 sekundy gorszym od tego wykręconego przez Kingę.

Taka dyspozycja biegaczki Azymutu na pewno pozwala mieć nadzieje na kolejne sukcesy w roku 2020.