Strona główna Sport Piłka nożna Trener GKSu Ksawerów: nie był to nasz najlepszy okres i runda, jaką...

Trener GKSu Ksawerów: nie był to nasz najlepszy okres i runda, jaką rozegraliśmy

0

Piąta drużyna rundy jesiennej łódzkiej „okręgówki” miała w swoim repertuarze kilka naprawdę dobrych spotkań, jak np. mecz z MUKS Włókniarz Pabianice. Niemniej, miewała również starcia, które z niewiadomych przyczyn przegrywała bądź remisowała, a wydawałoby się, że spokojnie powinna je wygrać.

Piłkarze GKS Ksawerów swoją grą w minionych siedemnastu spotkaniach pokazali, że jak tylko nie osiądą na laurach i solidnie przepracują okres przygotowawczy przed kolejną częścią sezonu, to mogą być naprawdę groźni. Pokazali to chociażby w meczu z liderem rozgrywek Widzewem, trzecim zespołem Włókniarzem, a także KAS Konstantynów Łódzki. Podczas rundy jesiennej zdobyli 33 punkty, z czego 10 meczów wygrali, 3 zremisowali, i 4 przegrali: w tym z UKS SMS Łódź, Różycą, Startem Brzeziny i KS II Kutno.

O rundzie jesiennej, o tym czego zabrakło w przegranych i zremisowanych spotkaniach, nad czym zawodnicy Ksawerowa muszą popracować, przygotowaniach do rundy wiosennej i celu na drugą część sezonu rozmawiamy z trenerem drużyny Jarosławem Maćczakiem.

Jak ocenia Pan rundę jesienną w wykonaniu Pańskich zawodników?

Muszę przyznać, że nie był to nasz najlepszy okres i runda, jaką rozegraliśmy. Mieliśmy dużą sinusoidę w postaci wahania formy zawodników. Ciężko było zagrać dwa, trzy mecze w optymalnym zestawieniu, czego powodem była duża ilość urazów, a także pandemia, która nie oszczędzała zespołu. Niewątpliwie miało to kluczowy wpływ na postawę drużyny.

Czego Pana zdaniem zabrakło w przegranych i zremisowanych spotkaniach?

Wydaje mi się, że jednym z ważniejszych czynników, jaki był powodem przegranych i zremisowanych meczów, to brak skuteczności i koncentracji w kluczowych momentach. Poza tym, popełnialiśmy błędy w defensywie, czego skutkiem była utrata ważnych bramek.

Nad jakimi elementami musicie popracować przed drugą częścią sezonu?

Musimy popracować nad koncentracją w kluczowych momentach. Zarówno w fazie ataku, jak i obrony oraz presją przedmeczową, która w szczególności u młodych zawodników nie jest ich sprzymierzeńcem. Staramy się uczyć na błędach i wyciągać wnioski na przyszłość.

Kiedy zaczynacie przygotowania do rundy rewanżowej?

Osiemnastego stycznia testami wydolnościowymi.

Czy zna już Pan terminarz meczów towarzyskich GKS Ksawerów?
Jak tak, to kiedy i z kim będziecie grać?

Gry kontrolne rozpoczniemy 23 stycznia.

Terminarz:
23-01 Stal Głowno
30-01 Kwiatkowice
06-02 Różyca
13-02 SMS (CLJ)
20-02 Polonia Piotrków
27-02 Lider Włocławek
06-03 Orkan Buczek
13-03 Start Brzeziny
20-03 Sokół II Aleksandrów Łódzki (jeżeli liga nie zostanie przyspieszona)

Jaki jest Wasz cel na drugą część sezonu?

Naszym celem na zbliżającą się rundę wiosenną jest poprawienie jakości grania i walka w każdym meczu o 3 pkt oraz zajęcie na koniec sezonu jak najlepszej lokaty.

Dziękuję za odpowiedzi i życzę przede wszystkim dużo zdrowia!
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments